lehimleme ilgili basit sorun yardım

Başlatan basımızaİcatCıkarma, 07 Ekim 2016, 19:59:09

basımızaİcatCıkarma

sa bir ürün geliştiricemde lehimleme üzerine sorun şu: lehimi yaparken lehim eridikden sonra hemen donmasının sebebi HAVA ile teması mı ? 2. olarak lehim teli sıcak sıvı olarak tutulabilir mi donar mı  ?

Mustafa281

Alıntı yapılan: basımızaİcatCıkarma - 07 Ekim 2016, 19:59:09sa bir ürün geliştiricemde lehimleme üzerine sorun şu: lehimi yaparken lehim eridikden sonra hemen donmasının sebebi HAVA ile teması mı ? 2. olarak lehim teli sıcak sıvı olarak tutulabilir mi donar mı  ?
İnce ve kaliteli lehim kullanırsanız lehimleriniz donmayabilir bunun en güzel örneğide kurteldir

mcan

lehim telinin kurşun kalay oranı erime sicaklığı ve akışkanlığı  çok az değişken olabilir.
bildiğim kadarıyla 260 - 400 derece arası eriyor. donma süresi konpenetin bacağının ısıyı emme oranı ve ortam sıcaklığı ile değişir.
Reklamcıda çalıştım. dış cephe de hele rüzgar alan bir yer ise lehimi eritemiyordum bile. yüksek wattlı havya ile çözdük.
lehim i de fazla sıvı (sıcak) tutmak istemezsin . led gibi bazı malzemeler ısı ile zarar görüyor...

basımızaİcatCıkarma

mcan

i3uz

lehimin hemen donması yüzey ve kompenetler üzzerindeki ısı kaybı, dolasıyla hayvanın lehim üzerinden çekilmesi demek ısının ortam sıcaklıgındaki dereceye düşesi buda anlık olarak 400 dereceden 40 derecelere düşmesi sonuç olarak lehim donar.

Sıvı halde tutmak için lehim çubukları mevcut bu çubuklarda flux yanı pasta karışımı yok .kurşun ve kalay var dolasıyla lehim telindeki gibi yanmalar olmuyor sürekli sıvı halde 400 derecede su gibi kalabiliyor. bunuda kullana bilmek için lehimlenecek yüzeyi lehim sıvısına daldırıp sonrada 1 saniye lehim havuzuna daldırdığımızda lehimleme yapmış oluruz.
Teori gerçek verileri vermez, pratikte yaptıkların doğru verilerdir.
Tanrı Türk'ü korusun
        TA1OME

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın