Bir devrenin antolojisi. LA3160 Mic Pre-ampl.

Başlatan Mr_YAMYAM, 27 Eylül 2016, 18:01:15

Mr_YAMYAM

Mustafa281

Mr_YAMYAM

SNOPPY yi et.
Aynısından kullanıyorum. Zamanında 10-15TL ye almıştım.
Hatta kalan 2 taneyi de al. Birisinin kablosunu söker diğer mikrofonları test için kullanırsın.

Mustafa281

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 24 Nisan 2017, 01:58:29SNOPPY yi et.
Aynısından kullanıyorum. Zamanında 10-15TL ye almıştım.
Hatta kalan 2 taneyi de al. Birisinin kablosunu söker diğer mikrofonları test için kullanırsın.

Tamamdır ilgileniyorum

Mustafa281

@Mr_YAMYAM  kendim bir başka kutunun içerisine aldım yine -48 gürültü seviyesi görmekteyim yalnız mikrofon girişini ön kısma alıp çıkışı arka kısma monte ettim böyle daha yakışıklı oldu sanki besleme devresi yapmaya kalksak onun için bile yer çıktı  :)

Mr_YAMYAM

Yanlış.
Devrede 3 adet şase noktası vardır. Bu üç nokta da birbirlerine yakın olmalıdır, özellikle beslemenin verildiği nokta ile diğer noktalar birbirlerine mümkün olduğunca yakın yapılmalıdır.
Beslemenin temel noktası baskı devredeki sistem sıfır noktasıdır. Bu noktadan mikrofon jaklarının uzaklığı çok yakın olamayacağı için ve sistemde balanced giriş uygulanamayacağı için mecburen şaseve verilmektedir. Şase tespit noktası ile mikrofon giriş çıkış şaseleri birbirlerinden uzaklaşırsa gürültü faktörüne davetiye çıkartılmış olacaktır.
Bir diğer husus ise çıkış hattının dönüşü (Şasesi) ile mikrofon hattının şasesi birbirlerinin yollarını kesmemelidir.
Ben önceki tasarımımda neden ana tespit noktasını her iki jakın ortasına koydurdum?
Yine de bunlar çok ince detaylar olup, performans alabildiğin sürece sorun yok demektir.
Bir önemli husus ise.
Bu gibi GROUNDING yöntemlerinde jaklardan blendajlı kablo kullanmak doğru değildir. Kablo bağlanıları tam belli olmadığı için birşey diyemiyorum ama kapasitif etkiye sebebiyet verebilir.

Mustafa281

Mr_YAMYAM

Bu şekilde olmaz.
Önce mikrofon jakına boş bir erkek jak takacaksın. Bu jak kısa devre edilmiş olmalıdır.
Bu jakı bağladığında şu ölçümleri alacaksın.
1 POT normal seviyede. Son test kaydındaki seviyede.
2 POT max açık seviyede.
3 POT max kısılmış seviyede.
Bu testlerden sonra durumlara bakarız.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın