YAMYAMLARIN SOHBET BÖLGESİ III

Başlatan Mr_YAMYAM, 30 Ağustos 2016, 02:47:39

Mr_YAMYAM

Son durumlar normal görünüyor.
Bir indirme yaptığında download hızın 500-850Kb/sn ile devam ediyorsa sistemi hiç elleme.
Site durumuna göre download hızın 250 lere bile düşse normal sayılabilir.
Ping takibi yap. Ani fırlamalar dışında 40 ila 300 arası normaldir.

okinkurt

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 27 Eylül 2016, 17:33:59Son durumlar normal görünüyor.
Bir indirme yaptığında download hızın 500-850Kb/sn ile devam ediyorsa sistemi hiç elleme.
Site durumuna göre download hızın 250 lere bile düşse normal sayılabilir.
Ping takibi yap. Ani fırlamalar dışında 40 ila 300 arası normaldir.

Ağabey 300 lere çıkıyor arada sıkıntı yok gibi bazen kalite düşmesi yaşanıyor siteler geç açılıyor bunlar dışında iyi arkadaş var baz istasyonu tam karşı evinde o bile yaşıyor aynı durumu :D

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: okinkurt - 27 Eylül 2016, 17:42:55Ağabey 300 lere çıkıyor arada sıkıntı yok gibi bazen kalite düşmesi yaşanıyor siteler geç açılıyor bunlar dışında iyi arkadaş var baz istasyonu tam karşı evinde o bile yaşıyor aynı durumu :D
O zaman ne gıbızlanıp duruyorsun.
Aynı durumlar bende de var.
Amatör modem ile Antalyaya gittiğimde sıklıkla ping sorunları oluyordu. Kendi mekanımda pro modem ile pingler gayet ideal. Max 300ms

okinkurt

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 27 Eylül 2016, 18:10:30O zaman ne gıbızlanıp duruyorsun.
Aynı durumlar bende de var.
Amatör modem ile Antalyaya gittiğimde sıklıkla ping sorunları oluyordu. Kendi mekanımda pro modem ile pingler gayet ideal. Max 300ms

Ağabey çökmese gıbızlanmam :D

Abi şey sorucam hiç ping yükselmiyen 3g mümkünmü ?

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: okinkurt - 27 Eylül 2016, 18:12:12Ağabey çökmese gıbızlanmam :D

Abi şey sorucam hiç ping yükselmiyen 3g mümkünmü ?
3G gibi yüksek frekans data hatlarında ping oynamaları normaldir.
Hatta kötü Wi-Fi bağlantıları bile pinglere ciddi etken olabilmektedir.
Çünkü bilgiler yüksek frekans üzerinden gönderilmektedir. Sistem kullanılmadığı durumlarda sukunete zorlandığı için pingi de değiştirebilmektedir.
Kaliteli donanımlarda ping değişimi baz istasyonunun sağladığı minumum band genişliğindeki ping süresine kadar (EDGE 300ms) düşebilmektedir.
Ayrıca bağlanılan site yoğunluğu da etkendir.

okinkurt

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 27 Eylül 2016, 18:32:303G gibi yüksek frekans data hatlarında ping oynamaları normaldir.
Hatta kötü Wi-Fi bağlantıları bile pinglere ciddi etken olabilmektedir.
Çünkü bilgiler yüksek frekans üzerinden gönderilmektedir. Sistem kullanılmadığı durumlarda sukunete zorlandığı için pingi de değiştirebilmektedir.
Kaliteli donanımlarda ping değişimi baz istasyonunun sağladığı minumum band genişliğindeki ping süresine kadar (EDGE 300ms) düşebilmektedir.
Ayrıca bağlanılan site yoğunluğu da etkendir.

Abi 4.5g için ne düşünüyorsun ?

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: okinkurt - 27 Eylül 2016, 18:37:19Abi 4.5g için ne düşünüyorsun ?
HEEÇ  ;D
Alt yapı üçkağıtçı şirkette olduğu sürece umutlanma.
Ben hiçbir G için birşey düşünmüyorum. 4.5G de band genişliği fazla diye operatörün sana bu band genişliğini sağlayacağını da düşünmüyorum.
Adamlar bana 24MB/sn diye modem sattılar, alabildiğim band genişliği 3Mb/sn idi  >:(
Mecburen paraya kıyıp pro modem aldım da 7Mb/sn lik band genişliğinde idare edebiliyorum.

okinkurt

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 27 Eylül 2016, 18:43:56HEEÇ  ;D
Alt yapı üçkağıtçı şirkette olduğu sürece umutlanma.
Ben hiçbir G için birşey düşünmüyorum. 4.5G de band genişliği fazla diye operatörün sana bu band genişliğini sağlayacağını da düşünmüyorum.
Adamlar bana 24MB/sn diye modem sattılar, alabildiğim band genişliği 3Mb/sn idi  >:(
Mecburen paraya kıyıp pro modem aldım da 7Mb/sn lik band genişliğinde idare edebiliyorum.

Ağabey bendeki modem arada kapanıp geri açıyor kendini bana beleş 4.5g modem vereceklermiş onla deniycem birde.

seron

Adamım sen adresini değiştirmedikçe soruların bitmeyecek gibi görünüyor.
bir de baktım upload hızın süper. o upload bende olacak var ya offf :D

okinkurt

Alıntı yapılan: seron - 27 Eylül 2016, 19:19:26Adamım sen adresini değiştirmedikçe soruların bitmeyecek gibi görünüyor.
bir de baktım upload hızın süper. o upload bende olacak var ya offf :D

Abi 3g de öle bir manyaklık var 1 mb download alırken upload en kötü 3 :D

seron

;D
Elindeki ile idare edeceksin.
Olmuyo mu?
Mekan değişimi mekan değişimi...

okinkurt

Alıntı yapılan: seron - 27 Eylül 2016, 19:36:27;D
Elindeki ile idare edeceksin.
Olmuyo mu?
Mekan değişimi mekan değişimi...

Abi çok sapık 90 sabit ping var gene lag oluyor :D lag pesimi bırakmadı bi vadafone da 200de böle teklemiyordu

seron

Demin uzun zamandır hiç girmediğim bobiler'e bir gireyim dedim. Bir arkadaş güzel bir monte yapmış hoşuma gitti:
[IMG]https://elektronikprojeler.com/in/image.php?di=8JV7[/img]

Bu arada onur abi, sorarım sana; antoloji ne demektir? ;D ;)

okinkurt

Pööff gece gene ping uçuyor seron abinin dediği gibi burda nette hayat yok .

olc technics

Alıntı yapılan: seron - 27 Eylül 2016, 21:06:21Demin uzun zamandır hiç girmediğim bobiler'e bir gireyim dedim. Bir arkadaş güzel bir monte yapmış hoşuma gitti:
[IMG]https://elektronikprojeler.com/in/image.php?di=8JV7[/img]

Bu arada onur abi, sorarım sana; antoloji ne demektir? ;D ;)

Beğendim, güzel monteymiş. Stiv amca "Bas bas paraları İPhone'a diyor"

Apple logosundaki ısırılmış elma ne demektir, bilen var mıdır? Benimde bir teorim var bu konuda.

seron

Alıntı yapılan: olc technics - 28 Eylül 2016, 11:20:57Beğendim, güzel monteymiş. Stiv amca "Bas bas paraları İPhone'a diyor"

Apple logosundaki ısırılmış elma ne demektir, bilen var mıdır? Benimde bir teorim var bu konuda.
Valla bilmiyorum. Aslen steve jobsun başarı hikayesini anlatan  filmi izlemiştim. ama yanlış hatırlamıyorsam bu konuya hiç değinilmemişti. Yalnız şu ayrıntıyı hatırlıyorum: jobs, meyve yemeyi severmiş. o kadar ki, öğünlerde kuru-pilav yanına ayran soğan yerine meyve yermiş. belki oradan geliyordur. aslında google'dan ufak bir araştırma yapılsa bulunur. şirket sırrı değildir zaar.

Apple donanımlarına bakıldığında, PC donanımlarından hiçbir üstünlüğü olmadığı gibi, birçok bilgisayardan geri yanları da vardır. buna rağmen, bir bilgisayarı 7-8000TLye, bir AY-FON'u 3-5000TLye satıyorsa, ben bunu "kalite"ye bağlamam. Sosyete kesimi hedef almış derim. Güvelik uygulamaları konusunda ne kadar iyi olduğuna bir şey demiyorum. fakat bizim damat bey kardeşime hediye almış bir dene. abi hiçbirşey yapamıyorum. uygulama kuracağım, bütün uygulamalar ücretli. hem de çok pahalı diyor.

olay bu.

olc technics

Alıntı yapılan: seron - 28 Eylül 2016, 19:15:20Valla bilmiyorum. Aslen steve jobsun başarı hikayesini anlatan  filmi izlemiştim. ama yanlış hatırlamıyorsam bu konuya hiç değinilmemişti. Yalnız şu ayrıntıyı hatırlıyorum: jobs, meyve yemeyi severmiş. o kadar ki, öğünlerde kuru-pilav yanına ayran soğan yerine meyve yermiş. belki oradan geliyordur. aslında google'dan ufak bir araştırma yapılsa bulunur. şirket sırrı değildir zaar.

Apple donanımlarına bakıldığında, PC donanımlarından hiçbir üstünlüğü olmadığı gibi, birçok bilgisayardan geri yanları da vardır. buna rağmen, bir bilgisayarı 7-8000TLye, bir AY-FON'u 3-5000TLye satıyorsa, ben bunu "kalite"ye bağlamam. Sosyete kesimi hedef almış derim. Güvelik uygulamaları konusunda ne kadar iyi olduğuna bir şey demiyorum. fakat bizim damat bey kardeşime hediye almış bir dene. abi hiçbirşey yapamıyorum. uygulama kuracağım, bütün uygulamalar ücretli. hem de çok pahalı diyor.

olay bu.

Apple ilk çıktığı zamanki logosunda, yer çekimini keşfeden ünlü Fizikçi Isaac Newton'un meşhur elma ağacına sırtını yaslayıp soluklanırken ki halini resmetmiştir. Peki ısırılmış elma da nereden çıktı? Yoksa Newton'mu ısırmış elmayı? Bir diş almış olabilir ama O'nun yer çekimini keşfetmesi elmayı ısırmasıyla alakalı değil ki. Elma kafasına düşünce "Buldum lan! Yer çekimini buldum!" diye koşarak hikayeden uzaklaşmasıyla ilgili bu durum.

Efendim, ısırılmış elma; ilk günah olayına bir gönderme yapar, benim düşünceme göre. Nasıl, beklemediğin yerden geldi değil mi?

mcan

gökten 3 elma düştü . denir.  Ademle Havva nın elması . Newton un elması birde marka elma gibi bir uydurmaca duymuştum...

seron

Alıntı yapılan: olc technics - 29 Eylül 2016, 10:41:38Apple ilk çıktığı zamanki logosunda, yer çekimini keşfeden ünlü Fizikçi Isaac Newton'un meşhur elma ağacına sırtını yaslayıp soluklanırken ki halini resmetmiştir. Peki ısırılmış elma da nereden çıktı? Yoksa Newton'mu ısırmış elmayı? Bir diş almış olabilir ama O'nun yer çekimini keşfetmesi elmayı ısırmasıyla alakalı değil ki. Elma kafasına düşünce "Buldum lan! Yer çekimini buldum!" diye koşarak hikayeden uzaklaşmasıyla ilgili bu durum.

Efendim, ısırılmış elma; ilk günah olayına bir gönderme yapar, benim düşünceme göre. Nasıl, beklemediğin yerden geldi değil mi?
Beklediğim yerden geldi. :) Sen bu satırları yazmadan evvel, merakıma yenik düşüp gidip araştırdım. Maalesef logonun anlamı net bir şekilde şirket tarafından açıklanmamış. kimisine göre ilk günahtan bahsediliyor, kimisine göre de "bilgisayar biliminin babası" sayılan Alan Turing'e bağlanıyor. Yani ortada hala net bir durum olmasa da, henüz bilgisayar yokken Almanların şifreli telsizlerini çözmeyi başaran ünlü matematikçi, adına kendi ismini verdiği bir makine ile, çağa damgasını vurmuş. İngiltere hükümeti bakıyor ki
"ANA! Bu herif çok zeki. İlerde bilgisayarlar milgisayarlar akıllı teknoloji yapar, başımızı derde sokar bu herif" diyerekten, yaptığı onca hizmete rağmen herife ihanet eder. Bu herif de bu durumu kabullenemeyip siyanüre batırılmış bir elmayı ısırarak intihar eder.

öldüğünde elinde bir adet "ISIRILMIŞ ELMA" bulunur.

herifin bugünün bilgisayar teknolojisi olan "matematiğin bir bölümü (kriptoloji falan)" ile ilgileniyor olması, öldüğünde ardında ısırılmış elma bırakması, ELMA firması reddetse de dedikodu çevrelerince böyle kabul ediliyor; ELMA'nın ELMA'sı, Turing'in elma'sı.
Tabi bilgi net değil.
------

Haa bu arada,
Newton, başına elma düşünce yer çekimini bulmadı. Yine evvelden araştırdığım kadarıyla yerçekimi zaten biliniyordu fakat kimsenin aklı bu duruma ermiyor, zaten kimse de merak edip araştırmıyordu. Newton ise yer çekiminin özel bir durum olduğunu biliyor, fakat bir türlü olayı matematiğe dökemiyor; formülünü çıkaramıyordu. Evet, yer çekimi vardı ama nasıl bir şeydi ve nasıl bir formülü, oranı moranı vardı?
bir gün bir ağaç altında oturup yazıp çizeren kafasına bir elma düştü. "Aha!" dedi nasıl hesaplayacağımı buldum. Elma ona ilham vermişti.

bir cisim düşerken, ağırlığının bilmemkaçta kaç çarpı integral bilmemne bölü iks ( ;) ) oranında giderek hızlanır. bu da yer çekimini formülle matematiksel olarak açıklar. yani yerçekimini hem ispat etmenin hem de gücünü hesaplamanın hangi yolla yapılacağını anlamıştı. (henüz formülü bulmamıştı ama bir cismi bıraka bıraka, düşme hızını ölçe ölçe o formülü bulmanın yolunu bulacaktı.

yıllar sonra aaayyynnnştaaayn ( ;) ) newtonun hatalı olduğunu ispatladı: bir cisim, bir mesafeden bırakıldığında sonsuza kadar hızlanamaz; belli bir hızdan sonra hızı sabitlenir; işte havanın karşı direnciydi, sürtünme olayıydı; ağırlığın kaç bölü kaç X kare kuvvetiydi...

Enstein belgeseli var mutlaka izle. süper bir belgesel.
https://www.youtube.com/watch?v=hbD7zC_NUHw

seron

Pek kıymetli ve de etli ve de muhterem ve de pek inatçı ve de amplifikatör ve de geniş frekans karakteristikli @Mr_YAMYAM abi,
az önce üç gündür torrent vasıtasıyla indirmekte olduğum Ubuntu Studio 16.04 - 32bit şeysini tamamladım.
En müsait zamanda bir de ben bakayım bakalım nasıl birşeymiş... kendi düşüncelerimi dilim döndüğünce yazarım.
2.8GB yuh... üç günde indirdim lan ;D 

okinkurt

@Mr_YAMYAM  Ağabey vede sesi güzel @seron ağabay kafam bozuldu samsung s3 miniye taktım hattı 10 metre usb uzatma ile çatıya koyup android üzerinden usb bağlantı yaptım ve acayip sağlıklı bir internet alıyorum ölesine çatıya attığım telefon 70 sabit ping aldı yani bendeki modemler ile kıyas bile kabul etmez çok şaşkınım 2 gram ping yükselmiyor .

seron

;D
O zaman diğer internet hesaplarını iptal edip telefona bol bol internet yükleyeceksin demektir.

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: seron - 29 Eylül 2016, 17:57:05az önce üç gündür torrent vasıtasıyla indirmekte olduğum Ubuntu Studio 16.04 - 32bit şeysini tamamladım.
En müsait zamanda bir de ben bakayım bakalım nasıl birşeymiş... kendi düşüncelerimi dilim döndüğünce yazarım.
2.8GB yuh... üç günde indirdim lan ;D 

Önce şu dediklerini bi yüzüne çalayım da

Alıntı yapılan: seron - 18 Eylül 2016, 16:50:35Konu usta - çırak olayı değil.
Konu yine "illaki ubuntu studio gur" olayı. yemezler ;D
Ben o sistemi kullanamıyorum. aynı muhabbeti tekrar açmayalım.
ben şu anda internet üzerinden ses efektleri (ambians sesleri) topluyorum.
Bunları windowsta olsun linuxda olsun kullanacağım.
Dedim ya ben artık yokum.
Onca şeylerden bahsetmiş idim.
Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 21 Eylül 2016, 17:24:57Pek sayılmaz.
Nero daha kötü, audacity yaramaz, adobe en iyisi gibi yorumlarda bulunan birisi kayıt tekniğini bilmiyor demektir.
Kayıt tekniği bilinmeden de mikrofon arayışına girmek daima hüsran olacaktır.
Önce elindeki mikrofonla DOĞRU KAYIT yapmayı öğren sonra kalite unsuruna geliriz :))
Bu söylediklerime veryansın edip SEN BENİ ANLAMIYORSUN muhabbetine gelirsen, anlayan birilerinin sözlerine rağbet edersin.
Zaten kendi kendine işin sebebi benmişim diyerek KAYIT TEKNİĞİNDEKİ AŞIRI SIKIŞTIRMA YÖNTEMİNİ bizlere söylemiştin.
Hiçkimse senin buradan nasıl bir yol izlediğini göremez. Sana şu mikrofonu kullan derken sen orada abuk bir kayıt programı ile abukça bir kayıt yapıyorsan kimseleri suçlama.

Alıntı yapılan: seron - 21 Eylül 2016, 20:27:48Abi.
Bahane yok.
Rahatça çalışabilmek için, hangi bilgisayarı kullanacaksam, testleri o bilgisayarda yapalım diyorum.
Ben ses kayıtlarımı ve konu anlatımlarımı dizüstünde yapmıyorum. evdeki masaüstlerinde yapıyorum.
hani bu dizüstünde bir sorun tesbit eder bana çözdürürsün, ama diğer bilgisayardaki sorunlar başkadır, ondan dedim.

Evet, bu dizüstünde nane kurulu ve Audacity de mevcut, sorunsuz full sürüm.
Kayıtta kullanacağım mikrofon ise evde. bilgisayarın mikrofonu (kameranın hemen yanında minicik birşey) ise çok çok kötü ses veriyor. mikrofon kötü ses vermez sorun başka diyorsan, ben bu bilgisayarda çalışmayacağım. evde çalışacağım olur dersen şeyedelim.
Sana söylediğim tüm önergeleri bir kenara bırakıp benim dediğim olur diyorsan zaten bilirkişilerin fikirlerine ihtiyacın yok demektir.

Şimdi de kalkmış US kuracağım diyorsun.
Bana ne  >:(
US hakkındaki o kadar dediklerinden sonra şimdi kursan ne yazar.
Senin tabirinle.
ARTIK YEMEZLER  ;D

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: okinkurt - 29 Eylül 2016, 18:30:50@Mr_YAMYAM  Ağabey vede sesi güzel @seron ağabay kafam bozuldu samsung s3 miniye taktım hattı 10 metre usb uzatma ile çatıya koyup android üzerinden usb bağlantı yaptım ve acayip sağlıklı bir internet alıyorum ölesine çatıya attığım telefon 70 sabit ping aldı yani bendeki modemler ile kıyas bile kabul etmez çok şaşkınım 2 gram ping yükselmiyor .
Hep söylemişimdim.
PROFESYONEL MODEM.
Boşu boşuna 300$ a satılmıyor.
Haa bir cep telefonu ile bir modem kıyaslanırsa bile cep telefonunun üstün tarafları vardır. Cep telefonunun çıkış gücü 1W tır. Modemlerin ise pro da olsa 100mW ı geçemez. Bu bir üstünlüktür.
Ama iş ömür meselesine gelirse.
Elektrik olduğu sürece pro modemler yıllarca kullanılır. Cep telefonunun bataryası öldüğünde ise iş görmez hale gelecektir. Devamlı açık kalacağı için de batarya kısa sürede ömrünü bitirecektir. Telefonu bataryasız kullanma ihtimalin de yoktur.
Pro modemlerde bir çatı anteni tüm sorunları çözmektedir. Bu antenler doğa koşullarına dayanıklı yapılırsa bu gibi modemler yıllarca hizmet edecektir.

okinkurt

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 29 Eylül 2016, 18:46:20Hep söylemişimdim.
PROFESYONEL MODEM.
Boşu boşuna 300$ a satılmıyor.
Haa bir cep telefonu ile bir modem kıyaslanırsa bile cep telefonunun üstün tarafları vardır. Cep telefonunun çıkış gücü 1W tır. Modemlerin ise pro da olsa 100mW ı geçemez. Bu bir üstünlüktür.
Ama iş ömür meselesine gelirse.
Elektrik olduğu sürece pro modemler yıllarca kullanılır. Cep telefonunun bataryası öldüğünde ise iş görmez hale gelecektir. Devamlı açık kalacağı için de batarya kısa sürede ömrünü bitirecektir. Telefonu bataryasız kullanma ihtimalin de yoktur.
Pro modemlerde bir çatı anteni tüm sorunları çözmektedir. Bu antenler doğa koşullarına dayanıklı yapılırsa bu gibi modemler yıllarca hizmet edecektir.

Abi telefon mu almalıyım ucuz bir şey yoksa 4.5g turkcell modemmi yani turkcell modem telefon kadar iyi calısabilirmi sonuçta hat turkcell bu yüzden turkcell modem daha iyi olur diye düşünüyorum.

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: okinkurt - 29 Eylül 2016, 18:47:54Abi telefon mu almalıyım ucuz bir şey yoksa 4.5g turkcell modemmi yani turkcell modem telefon kadar iyi calısabilirmi.
Çalışmaz. O da pille çalışan abuk bir alet.
Ucuz bir telefon ile ömrünü bitirinceye kadar kullanman daha mantıklı görünüyor şimdilik.
Ama ucuz denilen telin fiyatı 200TL de yukarı ise sen bilirsin.

seron

Tamam tamam yok bir durum celallenme.
Son zamanlarda ses kurgusuna merak saldım. E senin studio'da da gerekli tüm alet edevat takımı beleşe konmuş. Utanılmamış bir de bunlar uygun şekilde konfigüre edilmiş. bir deneyeyim bakayım dedim sadece.

O kırmızılaştırdığın alan:

hala anlamıyor ve eksik kırmızılaştırıyorsun:

haklı olduğumun ispatı.
zaten yukarıdaki studio olayını muhabbet olsun diye açtım. ama hala dövecek bahane arıyorsun. ::)

Mr_YAMYAM

Şart koşamazsın. Ben burada çalışacağım böyle yapacağım diyemezsin.
Yardım talep eden sensin. Ben sana dizüstünü az bişii mıncıkla basit bir kayıt yap demişsem yapacaksın.
Yoh eğer kullanmam diyorsan direk eve gidecek ve söylediklerimi uygulayıp geleceksin.
İstersen neti de eve götürebilirsin karışmam. Ama sana dediğim üzere KONU AÇ ve gerekli bilgileri yaz.
Bunun üzerine söylediklerin zaten belli.
Ben konu monu açmam. buradan anlatırsan olur anlatmazsan olmaz vırın kırıınn vıırrrt hıırrt.

seron

Ülem dur bakayım dur duurrr. :D
Konu açacağım şimdik.
Bakalım ne değişecek.
Ben iddialaşmıyorum. daha evvel bu konuda ağzım yandı zaten.
sadece sonucu merak ediyorum.
ha olur da sorun çözülürse ALLAH RAZI OLSUN der kulağını kuyruğunu ısırım.
--
bir süre müsade, konuyu açıyorum.

okinkurt

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 29 Eylül 2016, 18:50:23Çalışmaz. O da pille çalışan abuk bir alet.
Ucuz bir telefon ile ömrünü bitirinceye kadar kullanman daha mantıklı görünüyor şimdilik.
Ama ucuz denilen telin fiyatı 200TL de yukarı ise sen bilirsin.

Abi telefon usb ile bağlantılı yani pil derdi olmaz eskise bile calısmazmı ? birde her telefonda bu stabil kalite olurmu ?

seron

şarjda kala kala batarya yine ölür. yarı ölü batarya yarı USB gücüyle de çalışır fakat daimi USBye takılı kalan cihazlarda infilak etme riskinden bahsediliyor. bir de kışın soğuk yağmur yazın cayır cayır sıcak...
modem modem...

okinkurt

Alıntı yapılan: seron - 29 Eylül 2016, 19:21:49şarjda kala kala batarya yine ölür. yarı ölü batarya yarı USB gücüyle de çalışır fakat daimi USBye takılı kalan cihazlarda infilak etme riskinden bahsediliyor. bir de kışın soğuk yağmur yazın cayır cayır sıcak...
modem modem...

Abi modemlede ping uçup duruyor telefonda bile bazen oluyor ne yapsam bilmiyorum.

seron

Senin sorunun benimkinden de beter.
Ben internet almıyorum. Neden? Bizim mahallede internet var da ne oluyor?
Sana 8Mbit için sözleşmeyi imzalatıp verediyor faturayı.
aldığın internet 200Kbit MAX indirme hızı 9-10Kbit MAX çıktırma hızı.
seron enayi mi?
Şikayet mikayet de para etmiyor adamım. iyice yüzsüzlüğü ele almışlar.
geçende internette okudum. bir Telekom yetkilisi oğlum parayı alıyonuz interneti niye kısıyonuz sorusuna: "pışşııııık, hızı yükseltince de gençler oyun moyun indiriyor" diye yanıtlamış.
şimdi küfür edecem olmayacak.
TEK ÇÖZÜM:
onur abinin modem önerisinin ne kadar sorunu çözeceği bilinmez.
mekanı değiştirip Uygun bir Fiber hesabına kazıklanacaksın. kazık ama sözleşmedeki değerlere yakın en azından. bu mahallede olsa hemen alacağım ama şansa ba. evin önüne kadar getirdiler, bize yok >:(  utanmadan hergn mesaj geliyor verelim mi diye. mallar bize o hizmeti sağlamadıklarının farkında değiller. topluca gönderiyorlar.

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: okinkurt - 29 Eylül 2016, 19:32:40Abi modemlede ping uçup duruyor telefonda bile bazen oluyor ne yapsam bilmiyorum.
3G hatlarında stabil ping bulamazsın.
Oynar devamlı.
Bu oynama minumum ping olan 31ms ile 300ms arasındaysa normaldir. 700-800 lere çıkıyorsa başka sorunlar vardır.
Benim modemde 300ms yeye kadar oynama oluyor. Ama bana engel olmuyor.

okinkurt

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 29 Eylül 2016, 20:03:043G hatlarında stabil ping bulamazsın.
Oynar devamlı.
Bu oynama minumum ping olan 31ms ile 300ms arasındaysa normaldir. 700-800 lere çıkıyorsa başka sorunlar vardır.
Benim modemde 300ms yeye kadar oynama oluyor. Ama bana engel olmuyor.

Abi her telefonda aynı stabilite olurmu ? telefon alıcam ama denediğim s3 mini , daha düşük bişey alsak gene aynı işi görürmü , dediğin stabilite telefonda var arada bi 300 ama modemde 9 bin lere çıkıyor.

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: okinkurt - 29 Eylül 2016, 20:27:24Abi her telefonda aynı stabilite olurmu ? telefon alıcam ama denediğim s3 mini , daha düşük bişey alsak gene aynı işi görürmü , dediğin stabilite telefonda var arada bi 300 ama modemde 9 bin lere çıkıyor.
Bunu direk söyleyemeyiz.
Telefon içerisi modemden sonra PC ye kadar olan arabirimler incelenmelidir.
Bir USB aygıtı ile bir BLUETOOTH aygıtı aynı işi görmezler. Keza iyi bir ULAN bağlantısı çok daha farklıdır.

okinkurt

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 29 Eylül 2016, 20:51:30Bunu direk söyleyemeyiz.
Telefon içerisi modemden sonra PC ye kadar olan arabirimler incelenmelidir.
Bir USB aygıtı ile bir BLUETOOTH aygıtı aynı işi görmezler. Keza iyi bir ULAN bağlantısı çok daha farklıdır.

Tamam abi teşekkürler telefon cok iyi anlık yükseliş dışında :) birleyşer düşünücez artık .

olc technics

Alıntı yapılan: seron - 29 Eylül 2016, 14:13:58Beklediğim yerden geldi. :) Sen bu satırları yazmadan evvel, merakıma yenik düşüp gidip araştırdım. Maalesef logonun anlamı net bir şekilde şirket tarafından açıklanmamış. kimisine göre ilk günahtan bahsediliyor, kimisine göre de "bilgisayar biliminin babası" sayılan Alan Turing'e bağlanıyor. Yani ortada hala net bir durum olmasa da, henüz bilgisayar yokken Almanların şifreli telsizlerini çözmeyi başaran ünlü matematikçi, adına kendi ismini verdiği bir makine ile, çağa damgasını vurmuş. İngiltere hükümeti bakıyor ki
"ANA! Bu herif çok zeki. İlerde bilgisayarlar milgisayarlar akıllı teknoloji yapar, başımızı derde sokar bu herif" diyerekten, yaptığı onca hizmete rağmen herife ihanet eder. Bu herif de bu durumu kabullenemeyip siyanüre batırılmış bir elmayı ısırarak intihar eder.

öldüğünde elinde bir adet "ISIRILMIŞ ELMA" bulunur.

herifin bugünün bilgisayar teknolojisi olan "matematiğin bir bölümü (kriptoloji falan)" ile ilgileniyor olması, öldüğünde ardında ısırılmış elma bırakması, ELMA firması reddetse de dedikodu çevrelerince böyle kabul ediliyor; ELMA'nın ELMA'sı, Turing'in elma'sı.
Tabi bilgi net değil.
------

Haa bu arada,
Newton, başına elma düşünce yer çekimini bulmadı. Yine evvelden araştırdığım kadarıyla yerçekimi zaten biliniyordu fakat kimsenin aklı bu duruma ermiyor, zaten kimse de merak edip araştırmıyordu. Newton ise yer çekiminin özel bir durum olduğunu biliyor, fakat bir türlü olayı matematiğe dökemiyor; formülünü çıkaramıyordu. Evet, yer çekimi vardı ama nasıl bir şeydi ve nasıl bir formülü, oranı moranı vardı?
bir gün bir ağaç altında oturup yazıp çizeren kafasına bir elma düştü. "Aha!" dedi nasıl hesaplayacağımı buldum. Elma ona ilham vermişti.

bir cisim düşerken, ağırlığının bilmemkaçta kaç çarpı integral bilmemne bölü iks ( ;) ) oranında giderek hızlanır. bu da yer çekimini formülle matematiksel olarak açıklar. yani yerçekimini hem ispat etmenin hem de gücünü hesaplamanın hangi yolla yapılacağını anlamıştı. (henüz formülü bulmamıştı ama bir cismi bıraka bıraka, düşme hızını ölçe ölçe o formülü bulmanın yolunu bulacaktı.

yıllar sonra aaayyynnnştaaayn ( ;) ) newtonun hatalı olduğunu ispatladı: bir cisim, bir mesafeden bırakıldığında sonsuza kadar hızlanamaz; belli bir hızdan sonra hızı sabitlenir; işte havanın karşı direnciydi, sürtünme olayıydı; ağırlığın kaç bölü kaç X kare kuvvetiydi...

Enstein belgeseli var mutlaka izle. süper bir belgesel.
https://www.youtube.com/watch?v=hbD7zC_NUHw

Newton'un yer çekimini ağacın dibinde keşfetmesine mizansen olarak yaklaştım. Anlattığım konuyla doğrudan ilgisi yoktu çünkü.

Apple Comp. adı Bilderberg listesinde adı geçen markalardan biridir. Microsoft, Xerox ve Google'da listede bulunmaktadır. Arama motoruna Bilderberg yazıp ilişkili sayısız marka ve kişiyi bulabilirsin. Hepsi birer "Evil Corporation" dur.

ozgurece

Alıntı yapılan: ozgurece - 19 Haziran 2016, 15:22:29Sayın YAMYAM Hocam, 16GB Sandisc flaşh belleğimi ve daha önce yapmış olduğunuz EBU PPM Projenizdeki değişmesi gereken tasarım hatalı direnç ve kondansatörleri de tarafıma en kısa zamanda (UNUTMADAN) ödemeli gönderirseniz memnun olurum. Teşekkür ederim.
Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 19 Haziran 2016, 16:10:57Şu aralar evdeki taşınma ve kovulma vaziyetlerini okumuş olmanız lazım.
https://elektronikprojeler.com/index.php/topic,7165.msg57521/topicseen.html#msg57521
Flash bellek şu an güvenli bir yerde ve elimin altında. Ancak elektronik malzemeler ne yazık ki depoya kaldırılmış durumda.
Malzemeleri seçebilmem için bile depoyu alt üst etmem gerekecektir.
Bu sebeple odamın düzeninin kurulumuna kadar beklemen gerekmektedir. Ancak flash belleği hemen gönderebilirim.
BU ARADA.
HP DVD/ROM için satıcıya gittim. Sorunu anlattım. Adam iyi niyetle DEĞİŞTİRİRİZ dedi. Tabiiki test için oradaki PC ye taktık.
Bir de DVD film koyduk.
ANA Herif bir baktı ki bu aletin ışığı MAVİ olmuş  :D
Abi dedi siz bu aletin içini açmışsınız. Ben de dedim ki Arkadaşım sadece ledini değiştirmiş..
Kusura bakma dedi içini açtığınız için değiştiremem.
Haliyle söyleyecek sözüm olmadığı için kabul ettim.
GELGELELİM.
Bana göndermiş olduğun mükemmel XP yi benim dizüstü PC ye kurmuştum. PC nin kendi dvd si eskidiği için harici PHILIPS dvd okuyucu kullanmıştım. Kurulumdan hemen sonra test esnasında dvd romun KIRRT KIRRT sesler çıkardığını ve garip bir şekilde içerdeki DVD den birşeyler okumaya başladığını gördüm. Önce pek önemsememiştim, ama araştırınca sistem içerisine gömülü bir zararlı yazılım olduğunu gördüm. Üstelik bu zararlı diğer zararlılıları da körüklüyor beraberinde birçok zararlıyı aktif hale getiriyordu.
XP isosunun virüslü olduğunu böylece tespit etmiş oldum. Bu zararlılıları şimdilik temizlemiş olsamda bir iki gün önce bu dvd rom ile bir dvd filmi izleyeyim dediğimde sendeki HP deki aksaklığın aynısının benim PHILIPS dvd romda da oluştuğunu gördüm.
İnce tip dvd romların mekanik aksamları görülebilir olduğu için dvd romu incelemeye karar verdim. Sonuçta BIOS içerisindeki boot sektörden hemen sonraki yazılımda bu zararlının dvd nin mekaniğini kilitlediğini, böylece bu gibi hataya sebebiyet vermiş olduğunu öğrenmiş oldum.
Dizüstü PC nin BIOS'unu sıfırladıktan ve DVD nin hareketli lazer mekanizmasını iyice döner bölüme yaklaştırdıımda sorunun tamamen ortadan kalktığını gördüm.
Aynı sorunun senin HP DVD de de olduğuna %99 eminim. Bu yüzden işleri halleder halletmez öncelikle bu HP DVD yi de halletmeyi düşünüyorum. Sonuçta kapağını açmam yeterlidir :D
Böylece kargo için birkaç küçük malzeme yerine işimize yarayan malzemeleri de göndermiş olacağız.

Değerli Forum Arkadaşlarım ben uzun süre bekledim ve hala flash belleğimi bekliyorum sanıyorum YAMYAM Hoca bunada el koydu :-) veya unuttu,, ben ümidi kestim. Artık ne yapalım .

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: ozgurece - 30 Eylül 2016, 20:19:00Değerli Forum Arkadaşlarım ben uzun süre bekledim ve hala flash belleğimi bekliyorum sanıyorum YAMYAM Hoca bunada el koydu :-) veya unuttu,, ben ümidi kestim. Artık ne yapalım .
Unutmadım Özgür. Yazlıkta olduğun düşüncesi ile göndermedim. AYRICA
Sana göndermem gereken bazı şeyleri bir kenara ayırdım.
Flash bellek.
Senin PC nin sürücüleri.
DVD ROM. Arıza münasebetiyle satıcı ile yapılan uzun pazarlıklar neticesinde. Mavi led taktığın için oynanmış dediği, ama baskılarıma dayanamayıp bana beleşinden bir DVD okuyucu (Yazıcısı yok) verdiği cihetle.
Sen hangisini tercih edersen pakete dahil edilip gönderilecektir. Her ikisi de gönderilebilir.
Ayrıca bende olan ve aklımızda olmayan başka birşeyler varsa belirtmen halinde paketlenip gönderilecektir.

ozgurece

YAMYAM Hocam flash bellek ve EBU PPM deki değişecek kapasitör ve dirençleri en kısa zamanda ödemeli olarak gönderebilirseniz çok memnun olurum. Teşekkürler.

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: ozgurece - 30 Eylül 2016, 21:19:17YAMYAM Hocam flash bellek ve EBU PPM deki değişecek kapasitör ve dirençleri en kısa zamanda ödemeli olarak gönderebilirseniz çok memnun olurum. Teşekkürler.
Tamam.
Senin PC nin sürücü CD leri ve DVD yi ne yapacağız.
İki DVD oldu birisi sadece okuyucu. Onları da göndereyim mi.

ozgurece

Evet PC nin sürücü CD leri onu unutmuşum gerçi sizin yüklediğiniz sistem linux ve XP mükemmel çalışıyor ben herhangi bir program kurmadım XP de kapanış 3 saniye , ve linux de sorunsuz, ama PC nin sürücü Cd - DVD leri her ihtimale karşı elimin altında olması iyi olur,HP DVD eğer çalışıyorsa onuda gönderebilirsiniz. Teşekkürler.

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: ozgurece - 30 Eylül 2016, 22:00:00Evet PC nin sürücü CD leri onu unutmuşum gerçi sizin yüklediğiniz sistem linux ve XP mükemmel çalışıyor ben herhangi bir program kurmadım XP de kapanış 3 saniye , ve linux de sorunsuz, ama PC nin sürücü Cd leri her ihtimale karşı elimin altında olması iyi olur,HP DVD eğer çalışıyorsa onuda gönderebilirsiniz. Teşekkürler.
Tamamdır.
Sürücü CD leri ilerde yine lazım olabilir. Mutlaka göndermem lazım.
Sonradan aldığım DVD sadece okuyucu ama sorunsuz çalışıyor. Diğerini değiştirmedi. Ben gurur meselesi yapıp tamir etmeye çalıştım ama yapamadım. Sebebini dahi bulamadım. İstersen bunu da gönderirim.
İstersen pazartesiye kadar düşünelim unuttuğumuz birşeyler olmasın.
Pazartesi derdest eder gönderirim.

okinkurt

Yamyam ağabey ağaçları kestik 13 mb internet alıyorum :D saniyede 1.6 mb civarı hava bozulsa anca 10 mb lerde geziyor maşallah :D yalnız ping 50 ms türkiye telefonda 29 ms bu 2 değer arası online oyunda devasa fark olurmu sence ? yurt dışı 100/150 ms 1 haftadır net sabit seyir etmekte ne düşünüyorsun ? vodafone da böleydi 30 ms alırdım sonra 60 oldu niye böle anlamadım turkcell 2gb paketler alırken 30 ms idi aynı modemde .

Resim :

Hız çizelgesi test esnasında in çık yapabiliyor ani 13 e vurup 8 e düşmesi ve geri 13 e çıkması şeklinde ama indirme yaparken bu düşüş yansımadı.

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: okinkurt - 06 Ekim 2016, 13:36:37Yamyam ağabey ağaçları kestik 13 mb internet alıyorum :D saniyede 1.6 mb civarı hava bozulsa anca 10 mb lerde geziyor maşallah :D yalnız ping 50 ms türkiye telefonda 29 ms bu 2 değer arası online oyunda devasa fark olurmu sence ? yurt dışı 100/150 ms 1 haftadır net sabit seyir etmekte ne düşünüyorsun ?
Ülen şavalak şaban. Ağaçları niye kesiyorsun. KATİL  ;D  >:(
Sana yıllardır söylüyorum. Ağaçlar elektromanyetik dalgaları etkiler. Modem antenini ağaçlardan daha yükseğe almalısın diye.
Sen arabanın teybini çalamadığın için arabayı komple yürütmüşsün  ;D
Ping sonuçların mükemmel. Daha iyisini bulamazsın. bende en düşük ping 31ms en yüksek 350ms

okinkurt

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 06 Ekim 2016, 13:41:40Ülen şavalak şaban. Ağaçları niye kesiyorsun. KATİL  ;D  >:(
Sana yıllardır söylüyorum. Ağaçlar elektromanyetik dalgaları etkiler. Modem antenini ağaçlardan daha yükseğe almalısın diye.
Sen arabanın teybini çalamadığın için arabayı komple yürütmüşsün  ;D
Ping sonuçların mükemmel. Daha iyisini bulamazsın. bende en düşük ping 31ms en yüksek 350ms

Abi onu yaptım ağaçarın üstüne aldım gene aynı hatta ağaçları kestikten sonra aynı yere koyunca bile aynı direk galveniz üstünde 10 mb alıyorum boşluktan yukarı koyunca 6-7 mb :D

seron

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 06 Ekim 2016, 13:41:40Ülen şavalak şaban. Ağaçları niye kesiyorsun. KATİL  ;D  >:(
Elleme elleme kessinler. Yıllarca neler çekti onların yüzünden zavallı. :D

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: okinkurt - 06 Ekim 2016, 13:47:02Abi onu yaptım ağaçarın üstüne aldım gene aynı hatta ağaçları kestikten sonra aynı yere koyunca bile aynı direk galveniz üstünde 10 mb alıyorum boşluktan yukarı koyunca 6-7 mb :D
Bir sistemdeki sinyal seviyeleri sistem band genişliğini bu denli etkilemez.
Sistem sinyal seviyesi stabil ise 3 çizgi (Orta seviye) de bile yeterli band genişliğini sağlayabilirsin.

[IMG]http://www.speedtest.net/result/5692185279.png[/img]
Benim sinyaller 4 çizgi ama 3 çizgiye hatta 2 çizgiye bile düşse çok fazla fark olmuyor.
Önemli olan sinyallerin kalitesi ve erişim esnasında herhangi bir sorunla karşılaşmamasıdır.
Senin sorunun arazi koşullarından dolayı ne yapacağını teknik olarak bilmemenden kaynaklanmaktadır.
Eğer zamanında göstermiş olduğum ÇANAK ÇÖMLEK anteni layıkıyla kurup hava koşullarına karşı önlem alabilmiş olsaydın hala aynı anteni kullanıyor olurdun.
Ama böyle bir antenin kurulması da teknik bilgi gerektiriyor.

okinkurt

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 06 Ekim 2016, 14:20:03Bir sistemdeki sinyal seviyeleri sistem band genişliğini bu denli etkilemez.
Sistem sinyal seviyesi stabil ise 3 çizgi (Orta seviye) de bile yeterli band genişliğini sağlayabilirsin.

[IMG]http://www.speedtest.net/result/5692185279.png[/img]
Benim sinyaller 4 çizgi ama 3 çizgiye hatta 2 çizgiye bile düşse çok fazla fark olmuyor.
Önemli olan sinyallerin kalitesi ve erişim esnasında herhangi bir sorunla karşılaşmamasıdır.
Senin sorunun arazi koşullarından dolayı ne yapacağını teknik olarak bilmemenden kaynaklanmaktadır.
Eğer zamanında göstermiş olduğum ÇANAK ÇÖMLEK anteni layıkıyla kurup hava koşullarına karşı önlem alabilmiş olsaydın hala aynı anteni kullanıyor olurdun.
Ama böyle bir antenin kurulması da teknik bilgi gerektiriyor.

Ağabey bende sinyal hep tam gösteriyor .