avatar_seron

Bir Programı Derleteceğim Gönüllü Arıyorum

Başlatan seron, 20 Haziran 2016, 00:15:47

seron

Arkadaşlar yazılım açıkkaynak ve kaynak kodu da sahipleri tarafından veriliyor. (bulabilirsem ileti sonuna ekleyeceğim).
Program, windows tabanında çalışıyor ve .NET Framework istiyor. Tamamen açıkkaynak olup, yapımcıları özel olarak gönderdiğim maillerime yanıt vermiyor.
Yazılım adı ERASER.
yapımcı ekip: Heidi.
5.Xli eski sürümleri net framework istemiyor.
6.Xli sürümlerden itibaren net framework 3,5 istiyor (güncel windowslarda zaten kurulu gelir)
anlayan arkadaşlar varsa bu yazılımı debian'dan çatallanmış linux distrolarında çalışabilecek, "gdebi package installer" ile kurulabilir ".deb" paketi haline getirmenizi rica edecektim.
net framework, linux sistemler üzerinde çalışmadığından linux alternatifi olan ".mono (lib mono) ile derleme - çalıştırılma şansı olabilir.

istenen:
aynen windows ortamındaki gibi sağ-tık menüsüne, çöp'e yerleşmeli ve "dosyayı sil", "disk boşluğunu sil" seçenekleri içermeli; silme seçenekleri kullanıcı isteği ile belirlenebilmeli(windows versiyonu böyle çalışıyor).

Yazılımın hazırlanması gönüllü olarak yapılacaktır. Şayet ücret talebiniz olacaksa bana özelden bildiriniz. Elbette emeğinize saygısızlık etmek istemiyoruz. şayet anlaşabilirsek yine buradan görüşürüz.

Yapımcı sitesi:
http://eraser.heidi.ie/
http://www.heidi.ie/

Kaynak kodu:
https://sourceforge.net/p/eraser/code/HEAD/tree/

yazılımın kendisi (windows 7+):
https://sourceforge.net/projects/eraser/

Bu program, GNU / GPL-3 genel kamu lisansınca lisanslanmış, ücretsiz ve açıkkaynak olup muadillerinin içinde en başarılı güvenli veri silme yazılımıdır. derlenecek olan yazılım, yine açıkkaynak dünyasına paylaşılacak/bağışlanacaktır.

fatih343

Kardeşim valla hiç linux paketleriyle uraşmadım hiçbir bilgim yok. Ben yapamam bunu malesef
kendimi birazdaha geliştirdiğimde olur belki
Ne kadar ekmek o kadar köfte

seron

Teşekkür ederim, bakman yeterdi. Benim de pek umudum yok ama olursa diye...

PCBway Türkiye PCB Manufacturer PCB Assembly