2x400Watt anfi devresi lazım

Başlatan smile35, 01 Haziran 2016, 20:40:54

smile35

arkadaşlar şeması ve baskı devresi olan kesinlikle çalışan ve sıkıntısız bir devre arıyorum.

ozgurece

2 x 400 Watt doğrumu acaba ? Bence 400 Watt az gelebilir.... :-) Sanıyorum Forumda SMPS li anfi devresi yapmaya çalışan bir arkadaşımız vardı , belki hala üzerinde çalışıyordur. Size Kolay gelsin..

smile35

smps li istemiyorum açık alan seslendirmesi için kullanacağım.

i3uz

Teori gerçek verileri vermez, pratikte yaptıkların doğru verilerdir.
Tanrı Türk'ü korusun
        TA1OME

smile35

siz bu devreyi yaptınız mı? yorumlar biraz kafamı karıştırdı. Ayrıca mosfet yapmayı planlamıştım.

newzat

http://www.4shared.com/rar/AI0cVfLS/rms-400w-hifi-mosfet-amplifika.html Bu devre kesin çalışan bir devre,tarafımdan denenmiştir ve çok kalitelidir..İyi bir soğutma ile saatlerce son seste çalıştırdığım bir amplifikatör...

i3uz

Alıntı yapılan: smile35 - 02 Haziran 2016, 23:27:16siz bu devreyi yaptınız mı? yorumlar biraz kafamı karıştırdı. Ayrıca mosfet yapmayı planlamıştım.

evet yıllar önce yapmıştım. çok güçlü habire hoparlör patlatıyordu. hiç şakası yok güçün.. yorumları incelediğinde sorun yaşayanların hepsi, 25v ,35v, 55v, kafalarına göre voltaj kullanmışlar. 75volt ile çalışıyor devre..bir sorun yaşamadım. ama  artık bunu değil tda7294 entegresi bana daha makul geliyor..hem ucuz hem cızırtısız hemde yeterli 200w güç alabiliyorsun.
Tanrı Türk'ü korusun
        TA1OME

smile35

Alıntı yapılan: newzat - 03 Haziran 2016, 00:14:42http://www.4shared.com/rar/AI0cVfLS/rms-400w-hifi-mosfet-amplifika.html Bu devre kesin çalışan bir devre,tarafımdan denenmiştir ve çok kalitelidir..İyi bir soğutma ile saatlerce son seste çalıştırdığım bir amplifikatör...
Linkten indirmeyi beceremedim.

smile35

Alıntı yapılan: i3uz - 03 Haziran 2016, 08:59:26evet yıllar önce yapmıştım. çok güçlü habire hoparlör patlatıyordu. hiç şakası yok güçün.. yorumları incelediğinde sorun yaşayanların hepsi, 25v ,35v, 55v, kafalarına göre voltaj kullanmışlar. 75volt ile çalışıyor devre..bir sorun yaşamadım. ama  artık bunu değil tda7294 entegresi bana daha makul geliyor..hem ucuz hem cızırtısız hemde yeterli 200w güç alabiliyorsun.
Tda 7294 transistörlü güçlü bir anfinin işini görebilir mi. Bana dışardan öyle görünmüyor. Ayrıca bir arkadaşım yapmıştı ben pek beğenmemiştim.

Adnancoskun

Alıntı yapılan: smile35 - 03 Haziran 2016, 20:57:49Tda 7294 transistörlü güçlü bir anfinin işini görebilir mi. Bana dışardan öyle görünmüyor. Ayrıca bir arkadaşım yapmıştı ben pek beğenmemiştim.

Nerede kullanacağınıza bağlı
eğer iç ortamda müzik dinlemek için kullanacaksanız, yeterli,
Ama dış ortam seslendirmesinde kullanacaksanız yetmez...
Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin.

smile35

devreyi indirdim en kısa zamanda inceleyip projemi hayata geçirmeyi düşünüyorum.
ayrıca bu devre için iyi bir ton kontrol ve mikser devresi lazım olacak elinde olan varsa paylaşırsa sevinirim.

i3uz

Alıntı yapılan: smile35 - 03 Haziran 2016, 20:57:49Tda 7294 transistörlü güçlü bir anfinin işini görebilir mi. Bana dışardan öyle görünmüyor. Ayrıca bir arkadaşım yapmıştı ben pek beğenmemiştim.

tda7294 100wdır köprüleme ile 200w ses alınıyor. profesnonel bir entegredir. stand by , kısa devre korumalı gürültüsüz hoparlör koruma özelliği var. ama malesef diğerlerinde bu yok. nişan kına etkinliklerde vede gitar anfilerinde bu entegreyi kullandım. gayet harika..yapımıda kolay ve az maliyetli. yada 2x150w olan TDA8950 var bunu kullanmadım. rus sitesinde gördüm köprü ile 300w almışlar.yinede sen bilirsin.
Tanrı Türk'ü korusun
        TA1OME

olc technics

LM3886 lı BPA projelerine bakabilirsiniz. Google da BPA 300 yazıp PDF indirip inceleyiniz.

Bunu da ekleyim; TDA7293 ün datasheet indeki Modular Uygulama devresini de yapabilirsiniz.

http://pdf.datasheetcatalog.com/datasheet2/9/0ozxelyhtgfl5jsx9108fj3sqq3y.pdf

Dediğim şema 10. sayfada.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın