İnverter Röle ile Çalışma Hk

Başlatan elevit610, 18 Mayıs 2016, 16:06:52

elevit610

herkese selamlar bir konu için danışmak istedim
Elimde 12v çift kontak röle var bunu inverteri otomatik devreye almak için aldım fakat bunu yaparken bazı uyarı ledleri koymak istedim fakat istediğim gibi çalışmadı İstediğim ise şu röle bekleme anındayken yani şebekede elektrik varken kırmızı ledi yanıp sistem beklemede uyarısını vermesi ve elektrikler gidincede röle kontakları çekip inverteri çalıştırdığında ise yeşil ledin yanıp sistem devrede gibi uyarması bilgi vermesini istedim bir delikli plaket de baya bir denedim ya ledlerin hepsi yandı yada hiç yanmadı zaten kartta kablo karmaşası oluştu bende karttan röleyi söküp kartı attım bi plaket daha var bana bu konuda hangi malzemeler lazım ve bu malzemelerin bağlantı şemasını yaparsanız çok teşekkür ederim.
Birçok gidenin her biri mutlu ki yerinden,
Birçok seneler geçti dönen yok seferinden!..

i3uz

en basitinden afaki olarak bu şekilde yapabilirsin. daha fazla detay verirsen senin kullandığın sistemlere göre bişeylerde yapılabilir.

Teori gerçek verileri vermez, pratikte yaptıkların doğru verilerdir.
Tanrı Türk'ü korusun
        TA1OME

elevit610

i3uz

Tanrı Türk'ü korusun
        TA1OME

elevit610

yanıt için teşekkürler.Soru işareti koyduklarım nedir diot mu dirençmi ve değerleri nelerdir?

yolcu27

Ledlerinizin eksileri rölenin bobin eksisine bağlı. Orta uç 12v olunca. Role pasifken sağ taraftaki led kirmizi yanar aktif olunca soldaki yeşil yanar. Seri dirençler ledin kaç voltta yapacaksa ona gore degistirirdiniz. Kendi rolenize bu sistemi uyarlarsiniz

Düzeltme.

Kırmızı ledin pasif kedinin eski ucu  direk gnd hattına olacak

i3uz

Alıntı yapılan: elevit610 - 19 Mayıs 2016, 23:16:57yanıt için teşekkürler.Soru işareti koyduklarım nedir diot mu dirençmi ve değerleri nelerdir?
560 ohm direnç
Tanrı Türk'ü korusun
        TA1OME

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın