GIMP Nasıl Hızlandırılır?

Başlatan seron, 16 Mayıs 2016, 21:54:23

seron

Forumu bilgisayar forumuna döndürdük... Olsun, bilgi bilgidir.

Bildiğimiz gibi GIMP yazılımı adobe Photoshop alamayanlar ve kaçak kullanmak istemeyenler için oldukça yüksek başarımlı, kaliteli, ücretsiz, kaynak kodu da açık bir yazılım.

Bu yazılımla fotoğraflar rötuşlanabilir, resim çizim yapılabilir, sıfırdan logo, amblem şu bu tasarlanır... yani fotoşopta ne yapılıyorsa bir çok iş yapılır. Fotoşop kadar mükemmel olmasa da, işini bilenler için gayet ideal güzel bir yazılım.

GIMP'in açılışı windowsta uzun sürüyor. hani uzun sürüyor diyorum, öldürmüyor süründürüyor. özellikle Gimp-GAP eklentilerini kurarsanız sorun ciddi boyutlara taşınıyor. Linuxda da geç açılıyor ama windowstaki gibi değil.

"Yav lafı çok uzatıyorsun!" >:(

Biliyorum, gıcıklık değil mi... ;D

NASIL YAPILIR

Windows'ta: Bilgisayarınızda "script-fu" adında bir arama yaptırın ve sonu .exe ve .inf ile biten script-fu adlı iki dosyayı çöpe atın(silmeyin çöpe atın)
daha sonra GIMP'i çalıştırarak sorunsuz ve hızlı açıldığını görün.
Sorun yoksa çöpteki dosyaları silin; açılmaz hata verirse çöpten geri gönderin.

Linux'da: usr/lib/gimp/2.0/plug-ins  klasörüne gelin.
Burayı yetkili açarak script-fu yazan dosyayı çöpe gönderin.
GIMP'i başlatın ve sorunsuz çalıştığını görün.
Saha sonra attığınız dosyayı çöpten silip atın.

neticede GIMPin jet gibi çalıştığını göreceksiniz. Bu keşif söylemesi ayıp bana ait. internet kaynakları:

"yok derlemede hata var o yüzden kasıyor,
yok yazıtipi dosyalarını azaltın, fazla yüklediğiniz için oluyor,
yok işlemci frekansını sınırlamışsınız ondan"
diye sallamışlar.
sorun ne işe yaradığı belli olmayan, muhtemelen gimp extensions adıyla sonradan kurulan script-fu dosyasındadır. silin atın. zaten o eklentilerin çoğu bir işe yaramıyor.
seron.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın