Laminasyon makinesi ile PCB kart basımı

Başlatan direnç, 29 Nisan 2016, 15:33:35

direnç

evet  arkadaşlar ütüden gına geldi. pcb kart basmak için artık laminasyon makinesi almak istiyorum acaba hangi marka model  makine almalıyım aramızda bu konuda bilgisi olan varmıdır acaba :???

direnç

gevv

Mapilam 134  kullanıyorum  ısı ayarı yüksek olduğu için almıştım   pcb için yüksek ısı gerekli bir çok makinenin de ısısı düşük modifiye gerekli uğraşmayalım  dedim  fakat  en önemlisi kağıtmış  şuan ki tecrübem olsa en ucuzundan bir makine alır uygun kağıt bulana kadar denemeler yapardım 

neyse.. kullandığım kağıt tanex marka  yıllar önce bir kutu aldım kullanıyorum  düşük ısılarda bile sorunsuz plakete toneri aktarıyor  ama yeni tanex kağıtlar eskisi gibi değilmiş bir arkadaş söylemişti  yine de denemek lazım

bu işte kağıt önemli olduğu için makine tavsiye etmek istemem aslında.... uygun kağıt bulamazsanız veya  sistemi çözemez yapamazsınız  para boşa gider yine de  riskleri göze alıyorsanız  tavsiyem;

mapilam 124 , mapilam  134  veya Office Force FGK 160   olur 

cevat1

Alıntı yapılan: gevv - 01 Mayıs 2016, 22:23:23Mapilam 134  kullanıyorum  ısı ayarı yüksek olduğu için almıştım   pcb için yüksek ısı gerekli bir çok makinenin de ısısı düşük modifiye gerekli uğraşmayalım  dedim  fakat  en önemlisi kağıtmış  şuan ki tecrübem olsa en ucuzundan bir makine alır uygun kağıt bulana kadar denemeler yapardım 

neyse.. kullandığım kağıt tanex marka  yıllar önce bir kutu aldım kullanıyorum  düşük ısılarda bile sorunsuz plakete toneri aktarıyor  ama yeni tanex kağıtlar eskisi gibi değilmiş bir arkadaş söylemişti  yine de denemek lazım

bu işte kağıt önemli olduğu için makine tavsiye etmek istemem aslında.... uygun kağıt bulamazsanız veya  sistemi çözemez yapamazsınız  para boşa gider yine de  riskleri göze alıyorsanız  tavsiyem;

mapilam 124 , mapilam  134  veya Office Force FGK 160   olur 

Hangi tanex marka kağıt. Bir çok çeşidi var. Ayrıca karbon 100 transfer kağıdını öneriyorlar. Sıkıntısız sorunsuz dolum tonerlerden bile çok iyi neticeler alınabiliyormuş. Tecrübe edip önerisi olan arkadaslar
paylaşa bilirler mi?

gevv

yıllar oldu  modelini hatırlamıyorum  ama bu işlerle uğraştığınıza göre etiket kağıdı olduğunuzu bildiğinizi varsayarak detaya girmedim 

8 bölümlü  yapışkan kısmı komple söküp kaygan yüzeye lazer yazıcıda baskı alıyorum

direnç

mesela  şu makine nasıl iş görürü mü ?? 

http://www.hepsiburada.com/olympia-a230-a4-pvc-laminasyon-makinesi-4in1-set-p-OFISIKADM31139

birde bu makineler  plastik ve metal merdaneli olanlar varmış ne fark eder ki plasyik olsa ne  olur metal olsa ne olur ??

cevat1

Alıntı yapılan: gevv - 01 Mayıs 2016, 22:43:22yıllar oldu  modelini hatırlamıyorum  ama bu işlerle uğraştığınıza göre etiket kağıdı olduğunuzu bildiğinizi varsayarak detaya girmedim 

8 bölümlü  yapışkan kısmı komple söküp kaygan yüzeye lazer yazıcıda baskı alıyorum

Market broşürleri kullanıyorum.Etiket kağıdını kullanmadım. Deneyecegim. Teşekkür ederim.

direnç

kağıt o kadar  önemli  değil önemli olan makine aslında  asetat kağıdı  ile yapsam olmaz mı ???

cevat1

Alıntı yapılan: direnç - 02 Mayıs 2016, 12:29:41kağıt o kadar  önemli  değil önemli olan makine aslında  asetat kağıdı  ile yapsam olmaz mı ???

Kağıt çok önemlidir. Çok kalite pcb yapılabilmesi için  Karbon100 transfer kağıdı veya etiket kağıdı laminatorle birlikte kullanılacak. Diğer seçenekler zorludur , el becerisi ve deneyim gerektirmektedir.

direnç

Alıntı yapılan: cevat1 - 03 Mayıs 2016, 11:48:41Kağıt çok önemlidir. Çok kalite pcb yapılabilmesi için  Karbon100 transfer kağıdı veya etiket kağıdı laminatorle birlikte kullanılacak. Diğer seçenekler zorludur , el becerisi ve deneyim gerektirmektedir.

peki makien olarak nasıl bişey almalıyız ?  şöyle  150 -200 tl arası bişey ? 

cevat1

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın