YAMYAM'ların SOHBET bölgesi. II

Başlatan Mr_YAMYAM, 15 Nisan 2016, 21:01:07

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: seron - 15 Nisan 2016, 23:51:28Abim tamam da sıkıntı sadece o değil.
Tabi ki burada alışkanlıkların da etkisi var.
Nedir, köylüler vardır. Bu köylülerden istediğini seçersin. sen git odun kes sen git meyve topla sen git madende çalış dersin.
nerede kaç kişi çalışacaksa sen belirlersin.
bu oyun öyle değil ki? köylüleri seçemiyorsun.
Mesela bir tarım kooperatifi ya da çiftlik yaparsın, işçiyi  yönlendirirsin, gider çalışır, tıkır tıkır kaynak birikir.
bu öyle değil. işçiler boş boş bekliyor. neymiş şunun şöyle olması için şu binayı yapıp şu kadar kaynak biriktirip,...
daha sonra da o kaynağı işlemek için falancanın kapısını çalıp, endonezyadan izin belgesi imzalayıp...
ooohoooooo! oyunu ne zaman oynıyacaz?
Her oyunun kuralları vardır.
Settlers te KALİFİYE olmayan elemanlar yönlendirilemez.
BİLİM ADAMI, PIONEER, GARDENER, ASKER gibi kalifiye elemanları yönlendirebilirsin.
Diğer elemanlar iş olduğunda amele pazarından seçilip gerekirse giderler.
İsterseniz online birer el çevirek.
Ama OkinGURT HOST olmalı.
Hemen haber verirseniz XP ye geçeceğim.

okinkurt

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 15 Nisan 2016, 23:55:47Her oyunun kuralları vardır.
Settlers te KALİFİYE olmayan elemanlar yönlendirilemez.
BİLİM ADAMI, PIONEER, GARDENER, ASKER gibi kalifiye elemanları yönlendirebilirsin.
Diğer elemanlar iş olduğunda amele pazarından seçilip gerekirse giderler.
İsterseniz online birer el çevirek.
Ama OkinGURT HOST olmalı.
Hemen haber verirseniz XP ye geçeceğim.

Abi turkcell stabil dursaydı olurduda vodafone da kota çok az bende oyuna girersem biter direk gameranger port açık olursa eğer seron abide calısır statik ip istemiyor ille.

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: okinkurt - 15 Nisan 2016, 23:58:26Abi turkcell stabil dursaydı olurduda vodafone da kota çok az bende oyuna girersem biter direk gameranger port açık olursa eğer seron abide calısır statik ip istemiyor ille.
Settlerste stabilite çok ta önemli sayılmaz.
Arada bir don olsa da bağlanır gideriz.
Önemli olan seronun da oynamak isteyip istememesi.
Oynamak istiyorsanız hadi diyin açayım. Yok istemiyorsanız ben kafama göre takılırım.

seron

Abi nasıl gireceğiz. bir siteye falan üye olmam gerekli mi?

okinkurt

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 16 Nisan 2016, 00:01:33Settlerste stabilite çok ta önemli sayılmaz.
Arada bir don olsa da bağlanır gideriz.
Önemli olan seronun da oynamak isteyip istememesi.
Oynamak istiyorsanız hadi diyin açayım. Yok istemiyorsanız ben kafama göre takılırım.

Abi stabilite derken hız sıfırlanıyor ping 4-5 bin ucuyor kopartıyor turkcell sinyal full niye böle yapıyor anlamadım şuan 260 mb kotam var vodafone da .

Siz aranızda kurun ay basında 3 lü yaparız bu arada @seron abi anlatım burda bunu yapıcaksın .

https://elektronikprojeler.com/index.php/topic,6874.0.html?PHPSESSID=4ef76eefa7b04d1c62d7b9f5bc9b50d6

Setlers için yap sonra oyun içinden gerekli yeri bulursun zaten multiden basit birşey yalnız tekrar edeyim port açık değilse birbirinizi göremezsiniz.

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: seron - 16 Nisan 2016, 00:02:36Abi nasıl gireceğiz. bir siteye falan üye olmam gerekli mi?
Yoh len.
Okin sana anlatmadı mı. Gameranger ile bağlanacağız.
Okin anlat hemen

okinkurt

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 16 Nisan 2016, 00:03:56Yoh len.
Okin sana anlatmadı mı. Gameranger ile bağlanacağız.
Okin anlat hemen

Abi resimli anlatım konusunu attım işte herşey yazıyor orda https://elektronikprojeler.com/index.php/topic,6874.0.html?PHPSESSID=4ef76eefa7b04d1c62d7b9f5bc9b50d6

seron

Abooooo! kaç yıl aradan sonra millet cayır cayır Age of empires oynuyo biz burda yamyam abiye laf anlatcaz diye uğraşıyoz hey Allahım...
Neyse hesap oluşturdum. biraz daha bekleyin...

okinkurt

Alıntı yapılan: seron - 16 Nisan 2016, 00:16:15Abooooo! kaç yıl aradan sonra millet cayır cayır Age of empires oynuyo biz burda yamyam abiye laf anlatcaz diye uğraşıyoz hey Allahım...
Neyse hesap oluşturdum. biraz daha bekleyin...

Abi herşeyi oynuyolar o program ile ille bize bağlı değilsin istersen kur age ofu odalara katıl oyna :D

Haa dediğim gibi ben giremem aranızda acın benim internet ayın 22. de yenileniyor 200 mb ile 6 gün idare etmem lazım bir sorun çıkarsa söleyin ben çözmeye çalışırım.

seron

Yav bi'dur. Şunu nasıl yapacağımı bir örgenmeye çalışıyorum.  yan sekmede senin anlatım var. ama sorun şu ki oyun listesinde settlers yok.
Aha! çıktı lan çıktı!
dur bakiyim nasıl giriyoz...

okinkurt

Alıntı yapılan: seron - 16 Nisan 2016, 00:23:39Yav bi'dur. Şunu nasıl yapacağımı bir örgenmeye çalışıyorum.  yan sekmede senin anlatım var. ama sorun şu ki oyun listesinde settlers yok.
Aha! çıktı lan çıktı!
dur bakiyim nasıl giriyoz...

Abi bana mailini yaz özelden ekliyim.

seron

Arkadaşlar geldim.
şu host meselesini sonraya bırakalım gızdım.

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: seron - 16 Nisan 2016, 01:10:46Arkadaşlar geldim.
şu host meselesini sonraya bırakalım gızdım.
HOST meselesi kolaydı.
HOST'a basıyorsun. Oyunu seçiyorsun o kadar.

okinkurt

Neler oldu çevirebildinizmi bi sıkıntı varmı diye yamyam emmiyi aradımda kapalı imiş telefon.

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: okinkurt - 16 Nisan 2016, 01:36:51Neler oldu çevirebildinizmi bi sıkıntı varmı diye yamyam emmiyi aradımda kapalı imiş telefon.
Çevirdik.
Seron sadece tek bir kule si ile bol bol ekin ekiyormuş
içeri bi daldım herkesi kestim ve geldim :D

seron

Yav ben yamyam emmiye gel benim araziye bir bak dedim, geldi hayınlık etti benim herifleri öldürdü köyü yaktı geçti. ;D

seron

Yalnız ben oyundan birşey anlamadım ama, onlayn çok süper oluyomuş bee :D

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: seron - 16 Nisan 2016, 02:26:51Yav ben yamyam emmiye gel benim araziye bir bak dedim, geldi hayınlık etti benim herifleri öldürdü köyü yaktı geçti. ;D
Henüz arkadaş olmamışız. O yüzden düşman olmuşuz.
Bir de sen trojan ı seçmişsin oyunda o yüzden

seron

Abi dediklerinin hiçbirini anlamıyorum. Trojen ne? niye karakol yapamıyo'm...
Ama AOE de, canımı ye. hem de öğrenmesi daha kolaydır. bunun gibi değil mesela ben sana cami yap dedim mi>>> bir/çok ameleye tıklatırsın solda ne yapacağı görünür oradan camiyi seçer İSTEDİĞİN YERE yaptırırsın. bu ne len? oyun bir muamma. çöz çözebilirsen :D

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: seron - 16 Nisan 2016, 02:30:39Abi dediklerinin hiçbirini anlamıyorum. Trojen ne? niye karakol yapamıyo'm...
Ama AOE de, canımı ye. hem de öğrenmesi daha kolaydır. bunun gibi değil mesela ben sana cami yap dedim mi>>> bir/çok ameleye tıklatırsın solda ne yapacağı görünür oradan camiyi seçer İSTEDİĞİN YERE yaptırırsın. bu ne len? oyun bir muamma. çöz çözebilirsen :D

Bu da hemen hemen öyle.
Sadece sen alışamadın. Normaldir.
Ama grafiklere laf etmiştin. Bak bakalım aşağıdaki resimlere.

seron

Yav onu bir geç.
Ben çözünürlüğe değil; GRAFİKLERE laf etmiştim; yani şekillere. Yani şekiller evler otlar ağaçlar adamlar iyi tasarlanmamış.
Göze çok itici geliyor. Bak bu oyuna lafım yok ama,

gamerangere baktım adamlar taaaa kaç senesinin Age of empires 1 ini 2sini oynuyorlar. acaba neden? hemi de bir sürü host vardı orada. niye? ;)
oyunu açarsın grafikleri en yüksek seviyeye alırsın. başlarsın oynamaya...
oyna da gör. o elindeki CD bende olacak oohoooo oyna babam oyna. ama ne yazık ki bir alamadım. CD satan yer olsa ne yapar yapar alırım.

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: seron - 16 Nisan 2016, 02:39:53Yav onu bir geç.
Ben çözünürlüğe değil; GRAFİKLERE laf etmiştim; yani şekillere. Yani şekiller evler otlar ağaçlar adamlar iyi tasarlanmamış.
Göze çok itici geliyor. Bak bu oyuna lafım yok ama,

gamerangere baktım adamlar taaaa kaç senesinin Age of empires 1 ini 2sini oynuyorlar. acaba neden? hemi de bir sürü host vardı orada. niye? ;)
oyunu açarsın grafikleri en yüksek seviyeye alırsın. başlarsın oynamaya...
oyna da gör. o elindeki CD bende olacak oohoooo oyna babam oyna. ama ne yazık ki bir alamadım. CD satan yer olsa ne yapar yapar alırım.
Settlersin çıkış tarihi 1995 tir.
Bu oyun yani  settlers4 1998 civarında çıkmıştı. O yılların PC leri için bu grafik bile çok ağır geliyordu.
Haliyle adamlar şişko ve bazıları da KEL ama burada adamların yakışıklılığı da pek önemli sayılmaz. Haliyle binalar da muhtelif ırklara göre farklı özelliklerdedir. Wikinglerde abuk binalar varken mayanslarda süslü püslü binalar bulunur.
AOE i ben de severdim ma amiga döneminden beri oynamadım.

seron

Abicim güzel hoş da,
yanlış hatırlamıyorsam AOE1 de benzer yıllarda, sonra,
AOEII 1998 de mi ne çıkmıştı.
Grafikler o dönemin bilgisayarlarını kasmamaktalar. Bilgisayarı kasan şey, aktif animasyonlardır.
Bu AOEyi yapan herifler en iyisini yapmış. bak mesela oyunun hız seçenekleri var. sonra oyunun çözünürlüğünü sesini neyini değiştirebiliyon. ama seninkinde felçli gibisin her açıdan. yav onu bırak da, bilgisayardan nasıl konuşcaz mikrofon bağlayıp?
skaypi yüklesek mi?

okinkurt

Age of düz mantık bir oyundur setlers ise sistem oyunu setlers da sistemi iyi kurmadımı bir yerden patlak veriyor yapımlar birbirine bağlı madenci için yiyecek yapıcan yiyecek için ekin ekicen veya koyun üreticen onlar için su bulucan vs vs age of sistem kapsami olarak setlers ın yanından geçemez aslında setlers 5 h.o.k grafik olarak ve içerik olarak çok daha iyi bir oyun bu arada bende age of 1. in cd si duruyormuş :D

Haa konuşma için team speak kurun en iyisi o bir kanala girip oda açıp konuşabilirsiniz.

Ahada http://www.teamspeak.com/downloads isterseniz bizim clanın team speak adresi var oda açabilirim yarın ...

Mr_YAMYAM

settlers 4 te sesli CHAT var. Ama gameranger müsaade ediyor mu bilmiyorum
İstersen bir host daha aç sesli görüşme testisi yapalım.

HAA NOT:
Grafik kartlarınızın D-X sürücüleri sistem ile uyuşmazsa çözünürlük değiştiremezsiniz.

seron

Alıntı yapılan: okinkurt - 16 Nisan 2016, 02:52:54Age of düz mantık bir oyundur setlers ise sistem oyunu setlers da sistemi iyi kurmadımı bir yerden patlak veriyor yapımlar birbirine bağlı madenci için yiyecek yapıcan yiyecek için ekin ekicen veya koyun üreticen onlar için su bulucan vs vs age of sistem kapsami olarak setlers ın yanından geçemez aslında setlers 5 h.o.k grafik olarak ve içerik olarak çok daha iyi bir oyun bu arada bende age of 1. in cd si duruyormuş :D

Haa konuşma için team speak kurun en iyisi o bir kanala girip oda açıp konuşabilirsiniz.
Bana 2nin cdsi lazım. Rome versiyon mu o hani logosu mavi olan. kırmızı ise çok eski yaramaz.
bana onun orjinali de lazım. artık kaçağa tövbe. keşke bedava olsa. 2 nin sadece gold editionu var 75TL. alamam şimdi ama orjinal bulursam göbek atarım...

seron

okinkurt

Abi ille kıcını yırttırıcanız adama 4 yıldır ts kullanıyorum kurun şunu oda açıyım size istediğiniz zaman girer oynarsınız işte ..

http://www.teamspeak.com/downloads bunu indirip kuruyoruz bir tane kullanıcı adı belirliyoruz bağlanmak içinde ip soracaktır verdiğim ip ye giriş yapıp odaya çift tıklıyoruz isteyen o odada buluşup çene çalıyor basit ......

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: seron - 16 Nisan 2016, 02:58:19bende öyle bir ayar yok abi...
Demekki işletim sistemin ile ekran kartının sürücüsü uyumlu değil :D

okinkurt

Onur abi sende pc ye birşey kurma fobisi felanmı var abi ? :D

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: okinkurt - 16 Nisan 2016, 03:07:14Onur abi sende pc ye birşey kurma fobisi felanmı var abi ? :D
Yoo.
Ama crackli birşeyler kurmuyorum.
Oyun derseniz de ancak beğendiğim oyunları kurar oynarım.
Ben PC yi iş amaçlı kullanıyorum genelde. O yüzden her önüme gelen oyun ya da programı kurmuyorum.
@seron  için settlersten alıntı :D

Bu arada saat buçuk olmuş.
Ben artık kaçıyorum.
Yarın biraz işlerim var. Akşama gelirim. Erken kalkmam lazım.

okinkurt

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 16 Nisan 2016, 03:15:11Yoo.
Ama crackli birşeyler kurmuyorum.
Oyun derseniz de ancak beğendiğim oyunları kurar oynarım.
Ben PC yi iş amaçlı kullanıyorum genelde. O yüzden her önüme gelen oyun ya da programı kurmuyorum.
@seron  için settlersten alıntı :D

Abi sölediğim konuşma programını indirip kursana bizim clanın ts de oda açarız kullanırız oyun oynarken ücretsiz program zaten bas konuş yapabiliyon tuşa bastığın zaman gidiyor sesin.

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: okinkurt - 16 Nisan 2016, 03:18:35Abi sölediğim konuşma programını indirip kursana bizim clanın ts de oda açarız kullanırız oyun oynarken ücretsiz program zaten bas konuş yapabiliyon tuşa bastığın zaman gidiyor sesin.
Ben ZELLO'yu kurdum bile.
Bizim @ozgurece  ile baara çııra konuştuk ama kimseler gelmedi.
İlla istiyorsanız sizler zello'yu kurun.

okinkurt

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 16 Nisan 2016, 03:20:00Ben ZELLO'yu kurdum bile.
Bizim @ozgurece  ile baara çııra konuştuk ama kimseler gelmedi.
İlla istiyorsanız sizler zello'yu kurun.

Çağırmadınızki gelelim ? neyse bir indireyimde birbirimizi nasıl bulucaz.

EDİT : Kurdum kişi ekle var eklemem gerek sanırım mail aynımı ?

Oldu galiba :

seron

Arkadaşlar ben yarın öğleden sonra kalkarım. zelloyu kurdum. Müsait olunca bakarız...
Şimdi yanıtlamayın yatalım artık...

Mr_YAMYAM

Sabahın kör buçuğuna kadar uyumazsanız böyle geç kalkarsınız işte :D
Ben Konya sokağa gidiyorum. Ecik malzemelere bakayım.

ozgurece

Hocam birkaç Foto çekin Konya sokağında Elektronik malzeme satan yerleri bizlerde görelim.

seron

Onur abi,
Böön senin işlemciyi taktım ama gram macun yok.
Powere bastım, daha biosa girip bir şeyi seçemeden (3-4sn) kapanıyor.
Macunsuzluktan mı yapıyor, yoksa neden yapıyor?
Bütün mahalleyi dolaştım, bulamadım. yorgunluktan ölüyorum.
Soluklanmak için kafeye geldim.

Şayet macunsuzluktan ise, eski işlemcide de macun yok?
"lan şavalak şaban yakacan mı işlemciyi"
abi valla yok! mahallede ne kadar internet kafe, telefoncu varsa gezdim. yooook yooook yok!...
Sanırım aşırı ısınınca kendini korumaya alıyor ya da işlemci bu garta uymadı. ikisinen biri.

okinkurt

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 16 Nisan 2016, 13:52:05Sabahın kör buçuğuna kadar uyumazsanız böyle geç kalkarsınız işte :D
Ben Konya sokağa gidiyorum. Ecik malzemelere bakayım.

Abi ben erken kalktımda internete bağlanamadım baya bi basıyorum bağlanmıyor bağlansa 10 saniye sonra istasyon kapatıyor calısma vardı heralde 4.5g için.

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: ozgurece - 16 Nisan 2016, 13:54:47Hocam birkaç Foto çekin Konya sokağında Elektronik malzeme satan yerleri bizlerde görelim.
Pek görülesi yer yok adamım.
Alıntı yapılan: seron - 16 Nisan 2016, 15:51:11Onur abi,
Böön senin işlemciyi taktım ama gram macun yok.
Powere bastım, daha biosa girip bir şeyi seçemeden (3-4sn) kapanıyor.
Macunsuzluktan mı yapıyor, yoksa neden yapıyor?
Bütün mahalleyi dolaştım, bulamadım. yorgunluktan ölüyorum.
Soluklanmak için kafeye geldim.

Şayet macunsuzluktan ise, eski işlemcide de macun yok?
"lan şavalak şaban yakacan mı işlemciyi"
abi valla yok! mahallede ne kadar internet kafe, telefoncu varsa gezdim. yooook yooook yok!...
Sanırım aşırı ısınınca kendini korumaya alıyor ya da işlemci bu garta uymadı. ikisinen biri.
Senin BIOS içerisinde işlemci mikro code var.
Normal koşullarda kapanmaması lazım. Ancak mikrocode error hatası verip F1 ile devam demesi lazımdı.
Şimdilik birşey diyemiyorum. Sendeki diğer işlemcilerle dene.
Alıntı yapılan: okinkurt - 16 Nisan 2016, 19:42:22Abi ben erken kalktımda internete bağlanamadım baya bi basıyorum bağlanmıyor bağlansa 10 saniye sonra istasyon kapatıyor calısma vardı heralde 4.5g için.
Şu anlarda durum nasıl ?

seron

Hemen çıkacağım ama yazayım.
Power tuşuna basıyorum ve bios bip diyor ekran açılıyor.
Hemen ardından
"ya F1e bas biosu ayarla,
ya da F2 varsayılan ayarlarla açılsın"
diyor.
F1 ile biosa giriyorum daha bir iki sekmeye geçemeden küüüt diye güç kesiyor, fanlar susuyor.
Diğer işlemcileri de bir deneyeyim.
NOT: işlemciyi takmadan evvel bios pilini çıkarttım-taktım.

okinkurt

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 16 Nisan 2016, 21:19:20Pek görülesi yer yok adamım.Senin BIOS içerisinde işlemci mikro code var.
Normal koşullarda kapanmaması lazım. Ancak mikrocode error hatası verip F1 ile devam demesi lazımdı.
Şimdilik birşey diyemiyorum. Sendeki diğer işlemcilerle dene.Şu anlarda durum nasıl ?

Düzeldi abi telefon ilede turkcelli test ediyorum evin önünde 27 ms catıda 33 ms alıyor ancak pc ye bağlayınca anlık kopma yapmakta bir tutturabilsem cok iyi olacak keşke turkcell 3g modemim olsaydı :(

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: okinkurt - 16 Nisan 2016, 22:16:23Düzeldi abi telefon ilede turkcelli test ediyorum evin önünde 27 ms catıda 33 ms alıyor ancak pc ye bağlayınca anlık kopma yapmakta bir tutturabilsem cok iyi olacak keşke turkcell 3g modemim olsaydı :(
Telefonlarla modemler tutmaz.
Modemlerin göndermesi zayıftır.

okinkurt

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 16 Nisan 2016, 22:49:10Telefonlarla modemler tutmaz.
Modemlerin göndermesi zayıftır.

Abi sende kullanmadığın 3g modem varmı ? turkcell yav 20 tl ye satıyorlar büyük sehirlerde bitane bulamadım bizim burada.

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: okinkurt - 16 Nisan 2016, 23:44:11Abi sende kullanmadığın 3g modem varmı ? turkcell yav 20 tl ye satıyorlar büyük sehirlerde bitane bulamadım bizim burada.
Yoh.
Hepsini kullanıyorum.
Birisi profesyonel modem. O gördüğün.
Diğeri de huwai mi neydi pilli kablosuz modem. Bu modemi 150 kaada almıştım. Tatillere gidince yanımda götürüyom.

okinkurt

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 17 Nisan 2016, 00:06:13Yoh.
Hepsini kullanıyorum.
Birisi profesyonel modem. O gördüğün.
Diğeri de huwai mi neydi pilli kablosuz modem. Bu modemi 150 kaada almıştım. Tatillere gidince yanımda götürüyom.

Bu arada zellodaki isteği hala kabul etmemişin izin bekliyor diyor .

EDİT : Elimdeki r-206-z adlı router ile turkcell 3g çalıştırdım bakalım stabil olucakmı cam önünde full alıyor

Ohara cam kenarı hıza gel onur abi inanamıyorum

2 saat oyun çevirdim lag mag yok.

Mr_YAMYAM

Benim zello da herhangi bir uyarı yok.

okinkurt

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 17 Nisan 2016, 13:36:41Benim zello da herhangi bir uyarı yok.

Abi yolladım ama :S birde sen yolla istersen nick okinkurt .

Mr_YAMYAM

Yolladım. Bende de sen beklemedesin.

okinkurt

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 17 Nisan 2016, 13:44:56Yolladım. Bende de sen beklemedesin.

Abi bendede bekleme diyor oldumu bu anlamadım senin ses kayıtların var alo tanju tanju diyor :D