YAMYAM'ların SOHBET bölgesi. II

Başlatan Mr_YAMYAM, 15 Nisan 2016, 21:01:07

ozgurece

Hocam şarj bitti % 0   -  seviye  %15  e gelmeden Telefonun işletim sistemi açılmıyor onu bekliyorum

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: ozgurece - 20 Nisan 2016, 15:10:13Hocam şarj bitti % 0  -  seviye  %15  e gelmeden Telefonun işletim sistemi açılmıyor onu bekliyorum
Anladım zaten.
Senin pilin bitti :D

seron

Onur abi,
daha evvel söktüğüm TV ve müzikseti cihazlarında şunu gördüm:
Devre kartı üzerinde eleman yerleştirilmek üzere R203, R204... gibi numaralandırılmış direnç işaretleri transistör yerleri var ama bunlar boş bırakılmış.
Bundan şunu anlıyorum:
1- Bu devre kartı başka bir model alet için de kullanılıyor ve o bir üst modelin ekstra fonksiyonları için gerekli devre için kullanılacaklar.
2- Bu cihazdan bir milyon adet üretse, mühendislere dese ki: "oğlum bu devreyi biraz daha ucuzlaştırın", şayet bir devrenin daha ekonomik olması istenirse ekstra devreler iptal edilerek basitleştiriliyor ve bir milyon adet üretimde monte edilmeyen her direnç ciddi bir kar sağlayabiliryor(saçmalamış olabilirim)

Yanlış mı anlıyorum, düşüncen nedir?

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: seron - 20 Nisan 2016, 17:14:55Onur abi,
daha evvel söktüğüm TV ve müzikseti cihazlarında şunu gördüm:
Devre kartı üzerinde eleman yerleştirilmek üzere R203, R204... gibi numaralandırılmış direnç işaretleri transistör yerleri var ama bunlar boş bırakılmış.
Bundan şunu anlıyorum:
1- Bu devre kartı başka bir model alet için de kullanılıyor ve o bir üst modelin ekstra fonksiyonları için gerekli devre için kullanılacaklar.
2- Bu cihazdan bir milyon adet üretse, mühendislere dese ki: "oğlum bu devreyi biraz daha ucuzlaştırın", şayet bir devrenin daha ekonomik olması istenirse ekstra devreler iptal edilerek basitleştiriliyor ve bir milyon adet üretimde monte edilmeyen her direnç ciddi bir kar sağlayabiliryor(saçmalamış olabilirim)

Yanlış mı anlıyorum, düşüncen nedir?
Her ikisi de doğru.

ozgurece

Onursal Hocam bu Creative ses kartı Dehşet heleki sizin Anfiye bağlayınca, bu klibi daha önce yüzlerce defa dinlemiştim ama hiç duymadığım müzik efektlerini (Technics e yaptığımız 5+1 bağlantı ile ) şimdi işitiyorum çok çok güzel, PC lerin onboard ses kartları çok mantarmış. PC ye can geldi.Tabiki sizin bana hediye gönderdiğiniz 100TL lik Monstar KAblonun da tamamlayıcı etkisi olabilir, Ayrıca  PC de Dehşet olmuş çok hızlı ,demekki uygun işlemci ve yapılandırma çok farklı sonuçlar ortaya çıkartıyor Elinize sağlık.

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: ozgurece - 20 Nisan 2016, 20:01:42Onursal Hocam bu Creative ses kartı Dehşet heleki sizin Anfiye bağlayınca, bu klibi daha önce yüzlerce defa dinlemiştim ama hiç duymadığım müzik efektlerini (Technics e yaptığımız 5+1 bağlantı ile ) şimdi işitiyorum çok çok güzel, PC lerin onboard ses kartları çok mantarmış. PC ye can geldi.Tabiki sizin bana hediye gönderdiğiniz 100TL lik Monstar KAblonun da tamamlayıcı etkisi olabilir, Ayrıca  PC de Dehşet olmuş çok hızlı ,demekki uygun işlemci ve yapılandırma çok farklı sonuçlar ortaya çıkartıyor Elinize sağlık.

Rica ederim adamım.
Burada önemli olan tek bir şey değildir. Ses kartı, PC, ses sistemi, ve hoparlörlere varıncaya kadar bazı ince detaylar.
İşte bu ince detaylar bir sistemin EDERİ'ni (PAHASINI) ifade etmektedir.
Bizim yaptığımız ise eldeki imkanlarla en iyisini ortaya çıkartmak olmuştur.

Mr_YAMYAM

@seron
Sonunda diğer forumdan yasaklandım :D
İletilerimi siliyordum. Hemen hemen yarısına gelmiştim ki şu mesaj geldi :D

Uyanıklar. Mesajlarımı orada bırakacağımı sanıyorlardı :D
Gerekçeleri umurumda da değil. Sen de istersen yapabilirsin :D
Şimdi tüm konular MORT oldu :D
Efendi gibi dedim ki benim üyeliğimi bitirin mesajlarım sizde kalsın. Hala dalga geçiyorlardı :D

seron

Sonunda tuzağına düştüler demek :D  yamyam tuzağı. Şimdi onları pişirip >> yemeden çöpe atabilirsin ;D
Telefonda bahsettiğin konu için özel mesajdan yazdım.

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: seron - 21 Nisan 2016, 00:55:41Sonunda tuzağına düştüler demek :D  yamyam tuzağı. Şimdi onları pişirip >> yemeden çöpe atabilirsin ;D
Telefonda bahsettiğin konu için özel mesajdan yazdım.
Bazı insanlar çıkarları için şereflerini de ayaklar altına alabiliyorlar.

Önce hitap şekillerinden dolayı özür dilediler. Sonra yeniden saldırmaya başladılar.
Ben de sözlerimi (Yazılarımı) geri almaya başlayınca pat yasakladılar beni :D
Bu da demek oluyor ki onlar için üyelerin herhangi bir önemi yoktur. Onlar için tek önemli olan şey MESAJ MİKTARI.

Arkadaşlar sizlere tavsiyemdir. Her foruma girip üye olmayın.
Ben burada aile gibi olmaya çalışıyorum. Çoğu arkadaşlara bağırıp çağırsam da onları dövsem de asla kalplerini kırmamaya çalışıyorum. Bir teknik sorun olduğunda birbirimizi yesek te sorunun çözümünden sonra yine saygımızı korumaktayız.
Bu forumdan benim hiçbir çıkarım yoktur. Sadece arkadaşlarım vardır.

olc technics

Merhaba yamyamlar:)
Fisher CA 1224 ve FM 1225 model iki cihaz düşürdüm. Biri ampli, stk4152 modüllü. Diğeriyse vasat bir dijital radyo alıcı. İkisi de çalışır durumda ama işçilikleri çok kötü. Fisher den (Sanyo mamülüdür) bu kadar rezalet bir işçilik beklemezdim. Sanki sadece ses sistemleri pazarında bulunmak için üretim yapıyorlardı. Kısa devre, hoparlör koruması yok. STK nın canı 2,5 A sigortaya emanet. Ama potans. lar sağlamdı. Kontakt spreyle temizlemek yetti. Şu an gayet güzel çalıyor. Sahibi gönülsüzce "al parçala" diye verdi ama ben toparladım. Cihazların iyi durumda olduğunu söyleyeceğim, alırsa alır artık. Benim yer sorunum var.
CA1224ün özellikleri;

http://www.hifiengine.com/manual_library/fisher/ca-1224.shtml

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: olc technics - 21 Nisan 2016, 13:07:28Merhaba yamyamlar:)
Fisher CA 1224 ve FM 1225 model iki cihaz düşürdüm. Biri ampli, stk4152 modüllü. Diğeriyse vasat bir dijital radyo alıcı. İkisi de çalışır durumda ama işçilikleri çok kötü. Fisher den (Sanyo mamülüdür) bu kadar rezalet bir işçilik beklemezdim. Sanki sadece ses sistemleri pazarında bulunmak için üretim yapıyorlardı. Kısa devre, hoparlör koruması yok. STK nın canı 2,5 A sigortaya emanet. Ama potans. lar sağlamdı. Kontakt spreyle temizlemek yetti. Şu an gayet güzel çalıyor. Sahibi gönülsüzce "al parçala" diye verdi ama ben toparladım. Cihazların iyi durumda olduğunu söyleyeceğim, alırsa alır artık. Benim yer sorunum var.
CA1224ün özellikleri;

http://www.hifiengine.com/manual_library/fisher/ca-1224.shtml
Yere mi düşürdün :D
Yazık yaaf cihaza :)
Şaka bir yana.
Her firmanın belli sınıflarda üretimleri bulunmaktadır. Eski yıllarda elektronik cihazlar son derece pahalı olduğu için herkes alamıyordu. Üretim yerleri belli idi ve belli kaliteleri vardı.
Firmalar o yıllarda 10 adet üst seviye cihaz çıkartıyorlarsa 100 adet te bir alt sınıf üretim yapıyorlardı. Genellikle hepsi bir arada (Set olarak) satılan cihazlar 1000$ civarı satılırken, üst seviye bir ampli bile tek başına birkaç bin dolara piyasaya sürülüyordu.
Haliyle üretim maliyetlerinin de belli kıstaslar ölçüsünde düşürülmesi gerekmekte idi.
Üretim maliyetleri o yıllarda alt seviye üretimler için ilk etapta yarı iletkenler, ikincil mekanik ve son olarak. işçilik olarak hesaplanmaktaydı.
Üst seviye cihazlarda ise en büyük maliyet, işçilik ve mekanik aksamlar olarak ele alınmaktaydı.
Bazı firmalar bu üç unsuru karıştırarak piyasada yer tutmaya çalışıyorlardı.
Örnek bir marka iyi bir işçilik ve mekanik malzeme kalitesi ile piyasada reklamlarını yaparken, bir başka birma yarı iletkenler ve tasarım kalitesi ile kendilerini kanıtlamaya çalışıyorlardı.
İşte o ürün de o yıllarda belli bir kesime hitap edebilmek amacıyla üretilmiş ürünlerdendi.

olc technics

Et Mr Yamyam:
Özetle "Ne kadar ekmek o kadar köfte."

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: olc technics - 21 Nisan 2016, 14:57:02Et Mr Yamyam:
Özetle "Ne kadar ekmek o kadar köfte."
Mutlaka.
Ancak bu dediğimiz pek lineer gitmiyor.
Yani 1 ekmeğe 30 köfte sığdırabiliyorsak 2 ekmeğe 60 olmayabiliyor.
Şöyle ki.
Amatör bir arkadaş iyi kalite bir ampli için 1000TL masraf yaparak halledebilir.
Ama amatör bir kişi 10.000TL harcayarak Hi-End bir ürün yapamaz.
Hi-End bir üründe kullanılabilecek yarı iletken veya elektronik devre elemanları da o kadar maliyet gerektirmez.

okinkurt

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 21 Nisan 2016, 02:02:58Bazı insanlar çıkarları için şereflerini de ayaklar altına alabiliyorlar.

Önce hitap şekillerinden dolayı özür dilediler. Sonra yeniden saldırmaya başladılar.
Ben de sözlerimi (Yazılarımı) geri almaya başlayınca pat yasakladılar beni :D
Bu da demek oluyor ki onlar için üyelerin herhangi bir önemi yoktur. Onlar için tek önemli olan şey MESAJ MİKTARI.

Arkadaşlar sizlere tavsiyemdir. Her foruma girip üye olmayın.
Ben burada aile gibi olmaya çalışıyorum. Çoğu arkadaşlara bağırıp çağırsam da onları dövsem de asla kalplerini kırmamaya çalışıyorum. Bir teknik sorun olduğunda birbirimizi yesek te sorunun çözümünden sonra yine saygımızı korumaktayız.
Bu forumdan benim hiçbir çıkarım yoktur. Sadece arkadaşlarım vardır.

1GB hediye turkcell ile aranıza döndüm zaten son mesajımıda sallıyan olmamışta neyse :)) böle abidik gubidik forumlarda ne uğraşıyorsunuz abi işinizmi yok...

seron

Okingurt, zaten biz tavrımızı koyduk, kabul etmeseler de lafımızı.... söyledik geldik adamım. Bir daha dönmemek niyetinde olsak da şayet arkamızdan yeni saldırılar olursa da gerekeni yaparız. sen dert etme adamım.

Yav arkadaş, bir türlü imkanlarım elvermedi ki, şöyle adam ...pardon yamyam gibi bir afilli-katör yapıp hava atayım. de ki yaptm. Bu defa da hava atacak kimse yok. ailem filimle-sinemayla-müzikle ilgilenmez. mahallede de kismeler yok uğraşan, boşver.

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: okinkurt - 21 Nisan 2016, 18:58:551GB hediye turkcell ile aranıza döndüm zaten son mesajımıda sallıyan olmamışta neyse :)) böle abidik gubidik forumlarda ne uğraşıyorsunuz abi işinizmi yok...
oolum ne sallayacaaz.
Dedin ki kota biterse yok olurum. Biz aman kaybolma mı diyecektik :D
Alıntı yapılan: seron - 21 Nisan 2016, 19:14:14Okingurt, zaten biz tavrımızı koyduk, kabul etmeseler de lafımızı.... söyledik geldik adamım. Bir daha dönmemek niyetinde olsak da şayet arkamızdan yeni saldırılar olursa da gerekeni yaparız. sen dert etme adamım.

Yav arkadaş, bir türlü imkanlarım elvermedi ki, şöyle adam ...pardon yamyam gibi bir afilli-katör yapıp hava atayım. de ki yaptm. Bu defa da hava atacak kimse yok. ailem filimle-sinemayla-müzikle ilgilenmez. mahallede de kismeler yok uğraşan, boşver.
Bir cihaz başkasına hava atmak için yapılmaz.
Cihazı (ampli) yaparsın kendin dinleyerek keyfedersin. Bu arada arkadaşların gelir de..;
VAAAYY NE HOOŞŞTTT ÇALIYOORR derse, işte o zaman, havan batsın olur :D

okinkurt

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 21 Nisan 2016, 19:29:53oolum ne sallayacaaz.
Dedin ki kota biterse yok olurum. Biz aman kaybolma mı diyecektik :DBir cihaz başkasına hava atmak için yapılmaz.
Cihazı (ampli) yaparsın kendin dinleyerek keyfedersin. Bu arada arkadaşların gelir de..;
VAAAYY NE HOOŞŞTTT ÇALIYOORR derse, işte o zaman, havan batsın olur :D

Yoh abide tamamdır felan yazılabilirdi o dönemleri chipte bıraktık zaten neyse önemli değel 1gb neti bulduk :))

Alıntı yapılan: seron - 21 Nisan 2016, 19:14:14Okingurt, zaten biz tavrımızı koyduk, kabul etmeseler de lafımızı.... söyledik geldik adamım. Bir daha dönmemek niyetinde olsak da şayet arkamızdan yeni saldırılar olursa da gerekeni yaparız. sen dert etme adamım.

Arkadan saldırı kaçınılmaz hakkınızda konu açılırsa şaşırmam tecrübe ile sabittir adminlere laf edenler itina ile kötülenirler forumda :)

seron

Onur abi, ben bu işi yapamayacağımı anlayarak zaten çoktan vazgeçtim. Ucuzu içinde önler için ayrı POT, arkalar için ayrı POT olayını da sen kabul etmedin, olmadı yani. ben arka hoparlörleri biraz fazla açarım genelde. o yüzden tek pot istemem.
Bu arada yurtdışında kaliteli stereo potlar varsa, getirtmesi nece olur?

okinkurt, ben bu işlerde tecrübe sahibi olmadığımdan başıma ilk defa gelince şok oldum açıkçası. burası(320volt-elektronik projeler) üye olduğum ilk forum sayılır ve herkesi gevv gibi sanıyordum. gevv, bu forumu yönetir, çaktırmadan inceler. bir düzensizlik varsa müdahale eder ve birisi bir sorun yaşarsa çözmek için uğraşır. ben bunu gördüm. ama kimseye saldırdığına ve aşağıladığına daha şahit olmadım. yalakalık yapacak değilim ama yalakalık yapmaya değer.

ben buradayım arkadaş bir yere gitmiyorum. ta ki gevv beni atana kadar. ;D

buradaki arkadaşlarım da bana fazlasıyla yeter, kaç kişi olursa olsunlar. yeri gelir gereksiz geyik yaparız, yeri gelir birşeyler paylaşırız. orası ayrı. ama buradayım.

okinkurt

Alıntı yapılan: seron - 21 Nisan 2016, 20:44:38Onur abi, ben bu işi yapamayacağımı anlayarak zaten çoktan vazgeçtim. Ucuzu içinde önler için ayrı POT, arkalar için ayrı POT olayını da sen kabul etmedin, olmadı yani. ben arka hoparlörleri biraz fazla açarım genelde. o yüzden tek pot istemem.
Bu arada yurtdışında kaliteli stereo potlar varsa, getirtmesi nece olur?

okinkurt, ben bu işlerde tecrübe sahibi olmadığımdan başıma ilk defa gelince şok oldum açıkçası. burası(320volt-elektronik projeler) üye olduğum ilk forum sayılır ve herkesi gevv gibi sanıyordum. gevv, bu forumu yönetir, çaktırmadan inceler. bir düzensizlik varsa müdahale eder ve birisi bir sorun yaşarsa çözmek için uğraşır. ben bunu gördüm. ama kimseye saldırdığına ve aşağıladığına daha şahit olmadım. yalakalık yapacak değilim ama yalakalık yapmaya değer.

ben buradayım arkadaş bir yere gitmiyorum. ta ki gevv beni atana kadar. ;D

buradaki arkadaşlarım da bana fazlasıyla yeter, kaç kişi olursa olsunlar. yeri gelir gereksiz geyik yaparız, yeri gelir birşeyler paylaşırız. orası ayrı. ama buradayım.

Abi diğer siteler zamanında yamyam abi iyi bilir koskoca chip online yöneticiler hep patates üyeleri umursamazlar hepsi burnu kalkık insanlar...

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: okinkurt - 21 Nisan 2016, 20:06:51Arkadan saldırı kaçınılmaz hakkınızda konu açılırsa şaşırmam tecrübe ile sabittir adminlere laf edenler itina ile kötülenirler forumda :)
Technopat bu konuda çok ciddi davranmıştı.
Efendice beni sildiler. Mesajlarım hala orada duruyor. Belki okuyan birilerinin işine yarar.
Arkamdan konuşulanlar beni bağlamaz. Beni bilenler biliyor. Yeri gelince ben de zıvanadan çıkarım. Tanık olmuşsunuzdur.
Hatta bu yüzden bu forumdan da atılmak istemiştim ama @gevv atmadı beni. Sadece kulağımı kuyruğumu çektiler o kadar :D
Tüm yaşadıklarımıza rağmen birileri sizlere YAMYAM yamyam bir insandır deseler de sanırım sizler beni bilirsiniz.
Özellikle @seron  Disklerinin silinmesini flash belleklerinin bozulmasını o forumda SUDO GET APT MAPT ile halledemeyince ben kafasına vura vura halletmiştim.
Şimdi, Serona deseler ki YAMYAM bilgili değildir hep üfürür, acaba ne düşünür :D
Seron ampli meselesine takılma.
Sadece POT ile olmaz o işler. Hoparlörler ayrı dert sistemin montajı ayrı bir derttir.
En iyi çare şudur.
Hurdadan veya uygun fiyatlı bir analog potlu (Çevirmeli) 5.1 ses sistemi bulunabilirse onu modifiye edip işe yarar hale getirebiliriz.

okinkurt

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 21 Nisan 2016, 21:11:42Technopat bu konuda çok ciddi davranmıştı.
Efendice beni sildiler. Mesajlarım hala orada duruyor. Belki okuyan birilerinin işine yarar.
Arkamdan konuşulanlar beni bağlamaz. Beni bilenler biliyor. Yeri gelince ben de zıvanadan çıkarım. Tanık olmuşsunuzdur.
Hatta bu yüzden bu forumdan da atılmak istemiştim ama @gevv atmadı beni. Sadece kulağımı kuyruğumu çektiler o kadar :D
Tüm yaşadıklarımıza rağmen birileri sizlere YAMYAM yamyam bir insandır deseler de sanırım sizler beni bilirsiniz.
Özellikle @seron  Disklerinin silinmesini flash belleklerinin bozulmasını o forumda SUDO GET APT MAPT ile halledemeyince ben kafasına vura vura halletmiştim.
Şimdi, Serona deseler ki YAMYAM bilgili değildir hep üfürür, acaba ne düşünür :D
Seron ampli meselesine takılma.
Sadece POT ile olmaz o işler. Hoparlörler ayrı dert sistemin montajı ayrı bir derttir.
En iyi çare şudur.
Hurdadan veya uygun fiyatlı bir analog potlu (Çevirmeli) 5.1 ses sistemi bulunabilirse onu modifiye edip işe yarar hale getirebiliriz.

Abi sen şuan herhangi bir foruma git birşeyler yaz yine d.h deki gibi olur diğerleri adına değil kendi adıma konuşayım seni 6-7 yıldır iyi tanıdıgımı düşünüyorum düşünce tarzını biliyorum zaman zaman benimde sana karşı abidik gubidik hareketlerim olmuştur ancak sen sevdiğim birisin senin yazdıklarını anlamak zor mesela en basiti geçen ki sanal konusudur bunu bir forumda sölesen millet bunu anlayamaz ve yine senin üstüne saldırıp kavga çıkartır hatta bunu bizzat adminler yapar sistem bu bizim forumlarda senin dediklerini anlamak için seni biraz yakın tanımak lazım çünki senin yazdıkların piyasadaki bilgileri %90 oranında ıskartaya çıkartıyor bana göre sendeki bilgi o tecnopat ve diğer adminlerin hepsini toplasak hiç birinde yoktur zaten tecnopat buna uyuz oldu senin üstüne o yüzden oynadılar hatta bizim gruba oynadılar oyun konusunda fps yazdım diye ceza vermişlerdi bende orda üyeliğimi silmiştim uzun lafın kısası senin bilgiyi hazmedemezler :D

Not : turkcell den cok pis kazık yedim 1gb hediyeniz var dedi nete girdim bi baktım tl ler gitmiş meğerse 4.5g içinmiş yani 4.5 paketleri alt sinyalde işlemiyor gitti bizim tl ler...

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: okinkurt - 22 Nisan 2016, 16:26:28Abi sen şuan herhangi bir foruma git birşeyler yaz yine d.h deki gibi olur diğerleri adına değil kendi adıma konuşayım seni 6-7 yıldır iyi tanıdıgımı düşünüyorum düşünce tarzını biliyorum zaman zaman benimde sana karşı abidik gubidik hareketlerim olmuştur ancak sen sevdiğim birisin senin yazdıklarını anlamak zor mesela en basiti geçen ki sanal konusudur bunu bir forumda sölesen millet bunu anlayamaz ve yine senin üstüne saldırıp kavga çıkartır hatta bunu bizzat adminler yapar sistem bu bizim forumlarda senin dediklerini anlamak için seni biraz yakın tanımak lazım çünki senin yazdıkların piyasadaki bilgileri %90 oranında ıskartaya çıkartıyor bana göre sendeki bilgi o tecnopat ve diğer adminlerin hepsini toplasak hiç birinde yoktur zaten tecnopat buna uyuz oldu senin üstüne o yüzden oynadılar hatta bizim gruba oynadılar oyun konusunda fps yazdım diye ceza vermişlerdi bende orda üyeliğimi silmiştim uzun lafın kısası senin bilgiyi hazmedemezler :D

Not : turkcell den cok pis kazık yedim 1gb hediyeniz var dedi nete girdim bi baktım tl ler gitmiş meğerse 4.5g içinmiş yani 4.5 paketleri alt sinyalde işlemiyor gitti bizim tl ler...
Sen onlara takma adamım. Dediğim gibi bana YAMYAM da deseler bu sonucu değiştirmez.
Önemli olan buradaki arkadaşların beni tanımalarıdır. Diğer siteler beni gıbızlamaz.
her hediye hediye değildir. Sadece Tcell de değil kazara aveadan girseydin canına okurlardı. :D

okinkurt

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 22 Nisan 2016, 16:49:18Sen onlara takma adamım. Dediğim gibi bana YAMYAM da deseler bu sonucu değiştirmez.
Önemli olan buradaki arkadaşların beni tanımalarıdır. Diğer siteler beni gıbızlamaz.
her hediye hediye değildir. Sadece Tcell de değil kazara aveadan girseydin canına okurlardı. :D

Abi al birini vur öbürüne ama vodafone bitsin direk turkcelle gecicem vodafone da ping kötü abi oyunlarda cok don gömlek var.

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: okinkurt - 22 Nisan 2016, 17:14:04Abi al birini vur öbürüne ama vodafone bitsin direk turkcelle gecicem vodafone da ping kötü abi oyunlarda cok don gömlek var.
Önce Tcel in tam testini yapmalısın.
telefon ile yapmışsan sayılmaz haa :D

okinkurt

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 22 Nisan 2016, 17:16:43Önce Tcel in tam testini yapmalısın.
telefon ile yapmışsan sayılmaz haa :D

Abi vodafone r-206-z cihaza taktım 3 gün oyun oynadım gayet iyiydi hız 6/10 mb (sinyal full) arada don yapsada vodafone a göre iyi vodafone da statik ip aldınmı ping 20/30 cıkıyor turkcell de portlarda acık 80/90 ms yurt dışı tabi cihaz fark ediyor k3773 e taktım turkcell patates onda alırsam 206-z ile kullanırım hem 15 gb sonrası 128 kb cok iyi bence.

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: okinkurt - 22 Nisan 2016, 17:21:14Abi vodafone r-206-z cihaza taktım 3 gün oyun oynadım gayet iyiydi hız 6/10 mb (sinyal full) arada don yapsada vodafone a göre iyi vodafone da statik ip aldınmı ping 20/30 cıkıyor turkcell de portlarda acık 80/90 ms yurt dışı tabi cihaz fark ediyor k3773 e taktım turkcell patates onda alırsam 206-z ile kullanırım hem 15 gb sonrası 128 kb cok iyi bence.
O zaman mesele yok.
Ama bütçen varsa şimdiden de alabilirsin. her iki hattı da kullanırsın. kesilmelerden etkilenmez.
Ben iki hat kullanıyorum birisi faturasız. Bu hattım biterse gidiyorum bayiye, abi yarım kilo mazot verirmisin diyorum ve alıyorum :D
Vodafon bitince de faturasıza geçiş yapabilirsin belki. Her 6 ayda bi yükleme yapar keyfedersin.

Mr_YAMYAM

Bu arada benim PC nin midesini ve bağırsaklarını söktüm.
@ozgurece 'nin PC bakımından sonra benimkisi de gıbızlanmıştı.
Özgür görürse gudurabilir :D

ozgurece

Onursal Hocam O ses kartı hiç fena değilmiş, Hangi Seri ? Ayrıca sizin Mainboard da güzelmiş ,Hocam zamanında siz En iyileri Toplayıp Baba PC yapmışsınız. Kolay gelsin.

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: ozgurece - 22 Nisan 2016, 18:35:14Onursal Hocam O ses kartı hiç fena değilmiş, Hangi Seri ? Ayrıca sizin Mainboard da güzelmiş ,Hocam zamanında siz En iyileri Toplayıp Baba PC yapmışsınız. Kolay gelsin.
ASUS DGX serisi.
Çok iyi sayılmaz ama idare ediyor.
100 kaada almıştım. Sizler de alabilirsiniz. Oyuncular için ideal.
Windows tabanında sürücü sıkıntısı yok ama Linux tabanında ecik sıkıntılı.

okinkurt

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 22 Nisan 2016, 17:49:06O zaman mesele yok.
Ama bütçen varsa şimdiden de alabilirsin. her iki hattı da kullanırsın. kesilmelerden etkilenmez.
Ben iki hat kullanıyorum birisi faturasız. Bu hattım biterse gidiyorum bayiye, abi yarım kilo mazot verirmisin diyorum ve alıyorum :D
Vodafon bitince de faturasıza geçiş yapabilirsin belki. Her 6 ayda bi yükleme yapar keyfedersin.

Abi2 sini birden alsam sıfır sıkıntı ama aile bütçesi yetmiyor okadar :D

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: okinkurt - 22 Nisan 2016, 19:20:09Abi2 sini birden alsam sıfır sıkıntı ama aile bütçesi yetmiyor okadar :D
Sen de pirelerini kaşıyıp dökeceğine ecik iş yap ta kazan. Böylece internet sıkıntın olmaz :D

okinkurt

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 22 Nisan 2016, 19:27:09Sen de pirelerini kaşıyıp dökeceğine ecik iş yap ta kazan. Böylece internet sıkıntın olmaz :D

Abi çiftlik bizim bura mevsiye göre belirli gelirler var sürekli gelir olsa tamam zaten şehirde yaşasam 3g almam yani zor bir konumdayım :D

ozgurece

Onursal hocam aşağıda şemadaki işaretlediğim yerler ve Entegrenin 11 nolu ucu nereye bağlanacak ? Yardımınızı bekliyorum.

Mr_YAMYAM

Tam anlayamadım. Gavurca bişiiler yazıyor :D
Ama yanlış anlamadıysam o entegre stereo çalıştırmak isteniyorsa o 11 nolu bacağı bişiler yapın diyor.

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: okinkurt - 22 Nisan 2016, 20:39:07Abi çiftlik bizim bura mevsiye göre belirli gelirler var sürekli gelir olsa tamam zaten şehirde yaşasam 3g almam yani zor bir konumdayım :D
Kendine 250 tane TAVIK al.
Bunlardan yarısı yımırtlasa 125 eder. 25 tenesi kırılsa (FİRE) 100 tane net kalır.
Yımırtaların tenesi buralarda 50 guruşa satılıyo. Sen oradan 25 guruşa satarsın. 100X25 guruş = 2500 guruş yani 25 GAYME.
Çarp 30 ile 750 gayme yapar.
İyi para beee :D

ozgurece

Cevabı anlayamadım Onursal hocam orada U2 yazıyor farklı bir entagreye bağlantı için olabilirmi ? Ayrıca Peak Hold özelliği bazen çalışıyor bazen çalışmıyor neden olabilir. Eğer sizde bilmiyorsanız hapı yuttuk bunu bilen bir kişi çıkmaz. ;D

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: ozgurece - 22 Nisan 2016, 21:43:06Cevabı anlayamadım Onursal hocam orada U2 yazıyor farklı bir entagreye bağlantı için olabilirmi ? Ayrıca Peak Hold özelliği bazen çalışıyor bazen çalışmıyor neden olabilir. Eğer sizde bilmiyorsanız hapı yuttuk bunu bilen bir kişi çıkmaz. ;D
Önce devre ile ilgili PDF dökümanları bulmak lazım.
Sen arayadur. başka döküman bulabilirsen bana haber ver.

ozgurece

LB 1412 PDF link
http://datasheet.seekic.com/PdfFile/LB1/LB1412M_SANYO_Sanyo_Semicon_Device.pdf
Onursal Hocam siz bence şaka yapıyorsunuz  ;D  siz bu devreyi gözü kapalı yaparsınız.Sizin için bu devrecik çocuk oyuncağı.

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: ozgurece - 22 Nisan 2016, 21:57:02LB 1412 PDF link
http://datasheet.seekic.com/PdfFile/LB1/LB1412M_SANYO_Sanyo_Semicon_Device.pdf
Onursal Hocam siz bence şaka yapıyorsunuz  ;D  siz bu devreyi gözü kapalı yaparsınız.Sizin için bu devrecik çocuk oyuncağı.
Dalga geçmiyorum.
Ama şemaları da okumayı iyi biliyorum haliyle.
Alttaki şemada olduğu gibi bağlanacak devre.

okinkurt

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 22 Nisan 2016, 21:41:28Kendine 250 tane TAVIK al.
Bunlardan yarısı yımırtlasa 125 eder. 25 tenesi kırılsa (FİRE) 100 tane net kalır.
Yımırtaların tenesi buralarda 50 guruşa satılıyo. Sen oradan 25 guruşa satarsın. 100X25 guruş = 2500 guruş yani 25 GAYME.
Çarp 30 ile 750 gayme yapar.
İyi para beee :D

Abi benim tavuklarım var zaten ama 15 tane felan senin dediğin sayı için sağlam kümes çevirmek gerek salınık bizdekiler şuan 200 tanesini salsam ne bahçe kalır ne bişey 15 tane ile zor baş ediyoruz ne dumatis bırakıyorlar ne bişey :D

Bu arada seron abi yok oldu galiba 2 sayfadır gözükmüyor adam (pardon beyefendi) .

Mr_YAMYAM

seron

BEnim için DİĞER forum-MİĞER forum olayı bitmiştir. Bir-iki gündür internete girmiyorum. Bir akrabamızın oğlu geldi. Filim izliyoruz, biraz oyun oynuyor, yatıyoruz.

Ben de biraz dinlenmeye karar verdim. Sanal ortam zihin olarak yoruyor insanı. Bir de son zamanlarda halsiz cansız hissediyorum. Biraz yamyamlık yapmak lazım sanırım...

Bu aralara seyrek giriş yaparsam kusura bakmayın...

Onur abi çift çekirdekli 2,5Ghz işlemci yine sıkıntılı. Sistemde Harddisk yok. Bios ayarlarına girmezden evvel şöyle diyor:
"İşlemci uCode hatası. Devam etmek için F1 e basınız..."
F1e basınca bios ayarları geliyor. bir iki işlemci ayarını mıncıklıyorum ama nafile. işlemci bir 600Mhz görünürken, bir kez daha girişimde 98mhz görünüyor ??? sanırım senin tavsiyene uyarak 3,4ghz P-D yi kullanacağım. E ısınırsa ısınsın naaapiiim... Senin studioda sistem hakkında programı yok. Bir kez de nane ile başlatarak özelliklere bakayım, sistem gözlemecisinde kaç çipirdek göründüğünü bi anlayalım.

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: seron - 23 Nisan 2016, 15:05:23BEnim için DİĞER forum-MİĞER forum olayı bitmiştir. Bir-iki gündür internete girmiyorum. Bir akrabamızın oğlu geldi. Filim izliyoruz, biraz oyun oynuyor, yatıyoruz.

Ben de biraz dinlenmeye karar verdim. Sanal ortam zihin olarak yoruyor insanı. Bir de son zamanlarda halsiz cansız hissediyorum. Biraz yamyamlık yapmak lazım sanırım...

Bu aralara seyrek giriş yaparsam kusura bakmayın...

Onur abi çift çekirdekli 2,5Ghz işlemci yine sıkıntılı. Sistemde Harddisk yok. Bios ayarlarına girmezden evvel şöyle diyor:
"İşlemci uCode hatası. Devam etmek için F1 e basınız..."
F1e basınca bios ayarları geliyor. bir iki işlemci ayarını mıncıklıyorum ama nafile. işlemci bir 600Mhz görünürken, bir kez daha girişimde 98mhz görünüyor ??? sanırım senin tavsiyene uyarak 3,4ghz P-D yi kullanacağım. E ısınırsa ısınsın naaapiiim... Senin studioda sistem hakkında programı yok. Bir kez de nane ile başlatarak özelliklere bakayım, sistem gözlemecisinde kaç çipirdek göründüğünü bi anlayalım.
Mikrocode error :D
Daha önceleri sana bahsetmiş olmam lazımdı bu durumu.
Temel olarak işlemci de anakart ta bozuk değil. Ama bu işlemci içerisindeki mikro code yazılımı anakarta (BIOS'a) uymuyor.
İşlemciyi kullanabilirsin ama her açılışta F1 yapıp devam demelisin. Mikro code update hakkında da araştırma yaparsan sorunu güncelleme ile çözebilirsin.
Ancak ben yüzeysel bildiğim için tam olarak şöyle yap diyemiyorum.

seron

Eğer çok uğraştıracaksa yapmam. Anakartın BIOS UPDATE'e gereksinimi var olarak anladım. Bu da benim gibi bir cahalın bu işi yapmaması gerektiği anlamına gelebilir.

Bu anakart, daha evvel kullandığım anakarttan model olarak daha eski. O bozulan anakartım olaydı kabul ederdi bu işlemciyi. Şimdi P-Dye geçsem mi, geçmesem mi diye düşünüyorum...

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: seron - 23 Nisan 2016, 15:50:22Eğer çok uğraştıracaksa yapmam. Anakartın BIOS UPDATE'e gereksinimi var olarak anladım. Bu da benim gibi bir cahalın bu işi yapmaması gerektiği anlamına gelebilir.

Bu anakart, daha evvel kullandığım anakarttan model olarak daha eski. O bozulan anakartım olaydı kabul ederdi bu işlemciyi. Şimdi P-Dye geçsem mi, geçmesem mi diye düşünüyorum...
P-D yüksek güç gerektiren bir işlemcidir. PSU ve diğer donanımlar destekliyorsa kullanabilirsin.
Mikro code update için ayrı bir BIOS uygulaması gereklidir. Bunu üreticiden sormalı ve ona göre hareket etmelisin.

seron

Teknopatı inceliyorum. Orada anlatılanlara baktım. Ancak anlamadım...
https://www.technopat.net/sosyal/konu/asus-p5gc-mx-1333-bios-guencelleme.9619/
MS-DOS' tan ve flaşı boot hale getirmekten bahsediyor...
Eğer başarısız olursam eski işlemciye (P-D) devam.

Mr_YAMYAM

Micro code UPDATE ile BIOS güncellemeleri aynı şey değildir.
BAŞINA İŞ ALMA HAA

okinkurt

En soun quad sistemde bios update yaptım bir halta yaramadığı gibi anakartı sattığım adamdaki parçaları algılamadı vatandaş en iyisi kendi biosudur bana sorarsanız bu arada

@Mr_YAMYAM Ağabey vodafone r-206-z adlı modemimde gıcık bir durum yaşıyorum modem kendi kendini kapatıyor normalde tuşa basıp kapanan bi cihaz bazende net gidiyor cihazın ara yüzü açılmıyor söküp takmak durumunda kalmaktayım bunu adam edebilirmiyim ne yapmam gerek yardım edermisin turkcell alırsam buna takıcam öbüründe berbat ama buda nalları dikecek sanki .

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: okinkurt - 23 Nisan 2016, 22:07:38En soun quad sistemde bios update yaptım bir halta yaramadığı gibi anakartı sattığım adamdaki parçaları algılamadı vatandaş en iyisi kendi biosudur bana sorarsanız bu arada

@Mr_YAMYAM Ağabey vodafone r-206-z adlı modemimde gıcık bir durum yaşıyorum modem kendi kendini kapatıyor normalde tuşa basıp kapanan bi cihaz bazende net gidiyor cihazın ara yüzü açılmıyor söküp takmak durumunda kalmaktayım bunu adam edebilirmiyim ne yapmam gerek yardım edermisin turkcell alırsam buna takıcam öbüründe berbat ama buda nalları dikecek sanki .
O cihazlara benim de yapabilecek birşeyim yok.
Garantii ise gönder.

seron

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 23 Nisan 2016, 16:44:05Micro code UPDATE ile BIOS güncellemeleri aynı şey değildir.
BAŞINA İŞ ALMA HAA

Yav onur abi,
Kızma ama, her zamanki gibi seni anlamakta güçlük çekiyorum. :o  ::)
Şimdi ben ne yapayım. Eğer Gerçek performansında çalışmayacaksa daha iyisine geçerim.
Şu durumda daha iyisi hangisi?
code işi tehlükelü dediğine göre;
P-D'ye geçeyim mi geçmeyeyim mi?

Yav arkadaşlar, kusura bakmayın sizin de başınızı şişiriyorum. Önce şu disk meselesi şimdi de işlemci. gelecek hafta DVD Writer ile şişirmeyi düşünüyoruz. İyi eğlenceler... ;D