YAMYAM'ların SOHBET bölgesi. II

Başlatan Mr_YAMYAM, 15 Nisan 2016, 21:01:07

YunusGür

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 24 Ağustos 2016, 16:53:41Oralarda trafik sınırlma diye bişii var.
Onu ecik mıncıkla.

Profil ekleyip ilgili bilgisayarın en az %10 en fazla da %30 kullanacak kadar ayarladım. Aynısını kendime de yaptm denemek için ama çalışmadı. Kendime en az %1 en fazla %2 kullanacak kadar internet ayarladım ama yine 3 mbit çıkıyor.

YunusGür

seron

YunusGür

Arkadaşlar hiçbir şekilde çalıştıramadım şu Qos özelliğini. Ne yaparsam yapayım full interneti sömürüyor. O ayarı süs olarak koymuşlar galiba.

okinkurt

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 24 Ağustos 2016, 16:11:19O dediğinin ikinci elleri bile 1000-1500TL gibi satılıyor.
Senin önceki işlemcin Q9400 idi galiba. Kaça satmışın onu.

Q9300 vardı abi 180 tl ye verdiydim don gömlek haberde baktm adam 600 tl den vermiş 2.el qx9770 .

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: okinkurt - 24 Ağustos 2016, 22:19:00Q9300 vardı abi 180 tl ye verdiydim don gömlek haberde baktm adam 600 tl den vermiş 2.el qx9770 .
Bu durumda Q9400 200 TL eder sanırım.
Yaşasın kardayım sayılır.
Bir tane de QX6700 de elde Eski bir ekran kartı ATI X1800, hepsi beraber 500KAAT vermiştim.

okinkurt

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 24 Ağustos 2016, 23:06:14Bu durumda Q9400 200 TL eder sanırım.
Yaşasın kardayım sayılır.
Bir tane de QX6700 de elde Eski bir ekran kartı ATI X1800, hepsi beraber 500KAAT vermiştim.

Ağabey ıch7 bir anakartla q9550 nasıl olur sence ıch10 bulunmuyor yaf .

seron

Konuyu dağıtmayayım. siz devam edin devam edin.

olc technics de benim gibi doctor wıhooo izliyormuş.

Daha evvel de dedim. Bu dizi gerçekten harika bir dizi. Saçma sapan şeyleri öyle bir mantığa bağlıyor, öyle bir film bilimselliğine dayandırıyor ki, burada anlatsam YAMYAM hatter get izlemem ben onu der, ama izlese müptelası olur. örneğin tardis ile bir zamana geliyorlar. perili köşk. doctor, hadi len perili köşk mü olur diyor ama yine de garip görüntüler, sesler, saçma sapan korkutucu olaylar cereyan ediyor. bölüm sonunda bir de bakıyoruz ki, haaa doctor haklıymış...

Esasen bu dizi bundan tiiiii yıllar evvel Englınt'da doğdu. Yıl 60kusurlar (Evet!). O yıllarda siyah beyaz bir diziydi ve film teknolojisinin kötü olmasına ve biraz "turist ömer uzayda" tadı vermesine rağmen zamanının en başarılı dizilerinden birisiydi. Yıllar geçtikçe TIRRRRRRRR diye akan sinema şeridi renkli oldu ve devam etti. Bir süre ara veren dizi, yıllar sonra günümüzde tekrar ortaya çıktı.

Dizinin siyah beyaz yıllarda çekilmiş bazı bölümleri kayıptır. Bunun nedeni, dizinin yapımcısı olan BBC televizyonunun, depolarında yer yokluğundan ötürü bazı film makaronlarını çöpe atması, yakmasıdır. yine de bu bölümlerin ses bantları durduğu için, bazı gönüllülerce 3D animasyon halinde tekrar canlandırılmıştır...

Doctor, adı bilinmeyen, soyu tükenmiş, insan formunda bir uzaylı. vakti zamanında kendi gezegeninden bir uzay-zaman makinesi (tardis oluyor) çalıyor ve alemi geziyor. zamanın ilerisine -gerisine gidebiliyor, hatta paralel evrenlerde de geziyor. vakti zamanında bu zavallı herif, sırf bütün evrendeki canlılara karşı saldıran "dalekler" isimli bir ırkı yok etmek için kendi gezegenini ve ırkını feda etmiş. etmiş etmesine ammaaaa, dalekler hemen her bölümde illaki karşısına çıkıyor bir şekilde.

dizi hakkında önyargılı olmayın... cin peri hikayesini andırsa da, dizideki tüm esrarengiz varlıkların sonunda uzaylı olduğu anlaşılıyor. dizi hakkında şahsi kalite değerlendirmeniz için bir bölüm sunayım, izleyin:
http://dizipub.com/doctor-who-3-sezon-10-bolum-izle/
reklamı geç yapıp play deyin.
Ayrıca şunlara da bakınız:
https://tr.wikipedia.org/wiki/Doctor_Who
https://tr.wikipedia.org/wiki/Doctor_Who_b%C3%B6l%C3%BCmleri_listesi
https://tr.wikipedia.org/wiki/Doctor_Who%27nun_eksik_b%C3%B6l%C3%BCmleri

Ayrıca yılbaşı özel bölümlerini de mutlaka izleyiniz... Rüya yengeci konulu yılbaşı özel bölümü gayet olumlu.

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: okinkurt - 25 Ağustos 2016, 01:43:50Ağabey ıch7 bir anakartla q9550 nasıl olur sence ıch10 bulunmuyor yaf .
Anakarta vermiş olduğun paraya yazık.
ICH7 ler P4 teknolojisinde üretildikleri için bu gibi 4 çekirdekli işlemcilerin veriyollarının hızına ayak uyduramazlar.
En azından ICH 8R veya bulunabilirse ICH9R olmalıdırlar.
DDR3 lü RAM destekli anakartlardan olması oldukça iyi olacaktır.
Bak senin için bi tene buldum.
http://tr.aliexpress.com/item/100-original-Free-shipping-motherboard-for-MSI-P43-C51-DDR3-LGA-775-Solid-Capacitor-free-shipping/32305939891.html?scm=1007.13338.33346.0&pvid=b82baf30-9994-4b5a-b319-e507f65787b9&tpp=1
Şeker gibin bi anagart.
DDR3 DUAL CHANNEL RAM kullanımı. ICH10R Chipset.
EXTREME işlemci desteği falan filan.
Elimde DDR3 RAM olsa ben bile alırdım bu anakarttan. Bendeki ASUS'un MSI olanı bu.
Ben kullanılmış olanını buldum ama sen arayıp sıfır elde kalmış olanlarına bakabilirsin.

seron

Keşke sıfırı bulunsa.
Abi siz bilirsiniz de, niye satıyor bu herif acaba... Paraya sıkıştıysa anlarım. Emmeeee bir marazası varsa?
Aliexpress taaa Çin'den buraya gönderecek. Geri dönüşü de yok.
İç piyasada yok mudur acaba. Pardon. bizim insanımız pek bir yamyam, iç piyasadakini de sıfırından bahalıya alırsın. :)

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: seron - 25 Ağustos 2016, 13:07:15Keşke sıfırı bulunsa.
Abi siz bilirsiniz de, niye satıyor bu herif acaba... Paraya sıkıştıysa anlarım. Emmeeee bir marazası varsa?
Aliexpress taaa Çin'den buraya gönderecek. Geri dönüşü de yok.
İç piyasada yok mudur acaba. Pardon. bizim insanımız pek bir yamyam, iç piyasadakini de sıfırından bahalıya alırsın. :)
Bu anakartın sıfırnı bulabilirsen 100$ bile deseler (300TL) al ve bir de aldığın kişinin ayaklarını öp ellerini yala  ;D
Ben kendi anakartımı zamanında 200$ gibi paraya almış idim.

seron

Abi o parayı eder sıkıntı yok. Mesele bulunamaması. Bulunsa, ASUS marka takıntım var, illa ondan alırdım ICH10 olanından. bir de okingurtu gandırır, o 4 gilikli işlemcisini ucuz fiyattan alırsam :D al sana cillop kimin compüter. :)
------
Haaa bak bir de şu var.
Yeni nesil işlemcileri sevmiyorum. İşlemci + GPU aynı çipin içinde. zaten işlemci aşırı ısınan birşey. GPU da deli gibi ısınacak, üstünde et pişiririz artık...

Mr_YAMYAM

YunusGür

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: YunusGür - 25 Ağustos 2016, 14:21:05:-\
Yunusun kafası karışmış.
P41 ler 150-200TL ye satılırken uyduruk bir P43 anakart nasıl 300$ olabilir diye kaşınıyo :D

okinkurt

Abi heryere baktım da bu ürün suan stokda yoktur diyor bulamadım hep ıch7 var arkadaş

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: okinkurt - 25 Ağustos 2016, 14:38:00Abi heryere baktım da bu ürün suan stokda yoktur diyor bulamadım hep ıch7 var arkadaş
Sen bulamıyorsun.
Bak ben manyak bir anakart daha buldum.
Kullanılmış olanları yüz küsür dolar. Sitede bir tane sıfır olanı var 280 $
Bence 100 küsür dolarlık olanının sıfır gibi olanını takribi 125$ a alabiliyorsun.
Extreme işlemciler için özel yapılmış olan bu anakartlardan köküne kadar performans alabilirsin. Eğer işlemcin EXTREME serisi olursa neredeyse serwer gibi kullanabilirsin.
https://www.amazon.com/Intel-DP45SG-Extreme-1333MHz-Desktop/dp/B001BN3548/ref=pd_sim_sbs_147_1?ie=UTF8&psc=1&refRID=VC8DR4KP5JC5Q30BB2G3
Üstelik cross-fire veya SLI gibi olanakları da var.
UNUTMADAN BELİRTEYİM.
Böyle bir anakart alıp bir de EXTREME işlemci bulabilirsen ve 4 adet 1 ya da 2GB RAM takabilirsen ayrıca 660 gibi bir ekran kartı (İstersen SLI) kullanabilirsen sendeki İ yemedi sistemi ÇÖPÜRDEK olabilir.  ;D

okinkurt

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 25 Ağustos 2016, 14:50:08Sen bulamıyorsun.
Bak ben manyak bir anakart daha buldum.
Kullanılmış olanları yüz küsür dolar. Sitede bir tane sıfır olanı var 280 $
Bence 100 küsür dolarlık olanının sıfır gibi olanını takribi 125$ a alabiliyorsun.
Extreme işlemciler için özel yapılmış olan bu anakartlardan köküne kadar performans alabilirsin. Eğer işlemcin EXTREME serisi olursa neredeyse serwer gibi kullanabilirsin.
https://www.amazon.com/Intel-DP45SG-Extreme-1333MHz-Desktop/dp/B001BN3548/ref=pd_sim_sbs_147_1?ie=UTF8&psc=1&refRID=VC8DR4KP5JC5Q30BB2G3
Üstelik cross-fire veya SLI gibi olanakları da var.
UNUTMADAN BELİRTEYİM.
Böyle bir anakart alıp bir de EXTREME işlemci bulabilirsen ve 4 adet 1 ya da 2GB RAM takabilirsen ayrıca 660 gibi bir ekran kartı (İstersen SLI) kullanabilirsen sendeki İ yemedi sistemi ÇÖPÜRDEK olabilir.  ;D

Abi yurt dışında var bana ülke içi lazım amazondan felan getirtemem ben bunları .

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: okinkurt - 25 Ağustos 2016, 14:58:42Abi yurt dışında var bana ülke içi lazım amazondan felan getirtemem ben bunları .
Türkiyede HURDA anagartları bi dünya para ile satıyorlar. Parana yazık.
Bir tane yurt dışı alışverişi olan arkadaş bul getirt bence.
Ben bile gudurdum. İmkanım olsa ben de alırdım bu anakarttan.

okinkurt

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 25 Ağustos 2016, 15:10:32Türkiyede HURDA anagartları bi dünya para ile satıyorlar. Parana yazık.
Bir tane yurt dışı alışverişi olan arkadaş bul getirt bence.
Ben bile gudurdum. İmkanım olsa ben de alırdım bu anakarttan.

Bir arkadaş var ona bir sorıyım 2.el neler var alamanyada bakalım

Mr_YAMYAM

Arkadaşlar.
Bizim ET'li @memleket  şu an yanımda.
Benim STK lı esas anfiyi dinleyince GUDURDU. Şu an kafasını kaşıyor.
90dbA FULL SPECTRUM dinamik alan içerisinde kaldı.
Benzer sese bizim ET'siz @seron  Antalyada maaruz kalmıştı.
Muhtemelen memleketine gidince böyle bir amplinin yapımı için araştırma yapacak  ;D

seron

Bende bilgi + tecrübe + finansman olsa hiç yalvarmam da, neyse...

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: seron - 26 Ağustos 2016, 16:38:21Bende bilgi + tecrübe + finansman olsa hiç yalvarmam da, neyse...
Onca forum dolaşıyorsun.
Onca sistem yapıyorsun.
Sonra diyorsun ki bilgi yok, tecrübe yok.
Bu forumlardan hiç mi birşey öğrenemedin. Küçük çaptaki önerileri hiç mi tecrübe etmedin.
Finans sornundan bahsetmeyeceğim. 10.000$ lık cihaz yap diye kimse söylemez zaten sana.

seron

:D
Öyle deel.
De ki kafama göre bir stereo ampli devresi buldum, ve sana göstermedim. (gösterince dövüyorsun vazgeçiriyorsun)
Bana asit lazım. Hadi onu porçözle ya da tuz ruhu ile hallederim.(porçöz yüzde20 nitrik asit (kezzap) ; tuz ruhu sulandırılmış hidroklorik asit içerir) banyoda var yarım şişe.
Peki perhidrol?
Traş ol. Giyin. Otobüs gartını alıp 400Metre ilerdeki durağa çık. güneşte bekle bekle bekle bekle.... otobüs gelsin bin. yarım saat sonra in. dükkana mesafe var yürü yürü yürü yürü yürü... malzemeyi sor. anaa çok pahalı buraya kadar geldin, al. geri dön. eve haşat olmuş sıcaktan bunalmış leş gibi ter kokmuş şekilde dön....
A-aaa... İstek mistek kalmadı. dur dur kaldı. haydi kalsın.
uygun kağıt bul.
bu kağıda kaliteli baskı çıkart. kaliteki baskı çıkaracak yazıcı var mı? haydi olsun...
...
Abi ben bununla uğraşamam.
İnanolsun yukarıda yazdıklarım üşengeçlik değil. malzemeci az ötemde olmalı. kağıt, yazıcı, asit lavabosu herşey tam takır olmalı.
elemanlar sıkıntı değil. Eğer devre kartı hazırsa, elemanlar tamtakır elimdeyse bir hafta zevkle uğraşırım.
ANA! o da ne!?
çalışmadı.
HAYDAAAAAA!...
...
saygısızlıktan veya hazırcılıktan değil.
BİR İŞİ USTASINA BIRAKACAKSIN.  ;)
yapamıyorsan yaptıracaksın.
ücreti neyse, paran varsa yaptıracaksın, teşekkür edeceksin.
Sana daha evvel "abi bu devre olur mu" deyince derin teknik şartnameler nedeniyle olur-olmaz dememiştin.
Halbu ki o devre hala ağzımı sulandırıyor.
https://320volt.com/dusuk-maliyetli-gercek-20w-kaliteli-amplifikator/

Eğer bana yakın olsaydın ve de para pul sıkıntısı olmayaydı, elindeki böyük amplinin 4 çıkışlısını beraber yapardık. Çünkü o ampli daha dinlemeden dışarıdan "gel beni ye" pardon "dinle" diyor. :D

Mr_YAMYAM

Bu işlerin bahanesi olmaz.
Ben Özgürün amplisini yaparken kaç kere konya'ya gittim biliyormusun. Kaldı ki tüm kartlar elimde var iken.
Önce sistem tasarlandı besleme devresi ayarlandı o nee trafo uymadı.
Diğer trafoyu ben test ederken yaktım. Kaldık mı ortada.
Bu sefer Özgür izmirden ucuz trafo sardırıp bana gönderdi. Ben trafo için buradan 250TL fiyat almıştım. (Alçak demir kayıplı)
Derken trafo geldi. HOPPALAAA eski besleme devreleri olmadı. Hepsini AT.
Sonra özgür hoparlör koruma devresi aldı bana gönderdi. HOPPALA ve de CUPPALAA. Bu devre kartı kocaman. Besleme devresi de içinde. HAYDİ YENİDEN TASARLA.
Aynı şekilde hurdadan almış olduğum kendim için PEYNİİİR ampli modifiyesi yaptım. Ampli bitmiş olmasına rağmen memleket burada tanık oldu. Hala besleme devresinde sorun var. Ya yeni trafo bulunacak ya da tüm besleme devresi yeniden tasarlanacak.
Üstelik sana bunlar gibi karmaşık devreler gerekmiyor. Yaz @memleket 'e bi mesaj sana kendi amplisinin yapımını anlatsın. Gayet ucuza çıkar. (Kutu hariç)
LM1875 GOÇ gibi 20W çıkış veren bir entegre. Fiyatı da öyle bahalı değildir. (Örnek verdiğin transistörlü devre çok daha pahalıya mal olur) Stereo için 2 tane alırsın yeter.
Diyeceksin ki sendeki ampliler gibi kaliteli olsun. İşte bu konuda yaz bana, ciğerimi ye.
Şaseleme tekniğinden tut ta kablolama tekniğine kadar incelikle anlatırım. Sen yaparken casuslar da konuyu takip edip yapmak isterlerse bile kimseler gızmaz :D
Burada sana kimse benim tasarımlarım gibi üst seviye yap demiyor. Tabiri caizse tımbırdasın yeter. Ama çin işi ampliler gibi de ruhsuz olmasın.
SENİN BAHANELERİN.
Aabi 5.1 gerçek surround olsun.
Aabi para yok.
Aabi işi bilmiyom.
Abi yol uzak.
Yok artık armut bişsin bir de ağzına düşsün.
Biryerlerde sana öneri de sunmuş idim.
Antalyada satılan ikinci ellerden uygun fiyatlı bir ampli araştır. Onca zamandır don haberde gezeceğine ecik ikinci elcilere bak.
100-200TL gibi eski kalitelilerden kap bi tene. Tak sistemine keyfine bak. O da yok.

YunusGür

Ben de ne zamandır elimde olan hoparlör için bir kabin buldum sonunda. Ölçüleri resimde belirrtim. Suan için sorunsuz görünüyor.
Aslında kabin yapacaktım ama zamanım kalmadığı için vazgeçtim.
[IMG]https://elektronikprojeler.com/in/image.php?di=7IE7[/img]
Bunlarda diğer resimler:

Anlamadığım tek şey hava portunu kapattığım zaman bazı müziklerde çok iyi ses veriyor ama bazılarında da tamamen bozuluyor. Açık kaldığında da aynı şekilde farklı senaryolar oluşabiliyor :D

seron

Yahu abi anlattıkların tamam iyi de....
Bir şeye çok kızmaya başladım.
BİR
ben 5.1surround ampli istemiyorum.
birine 100TL verip 4 çıkışlı ampli yapmasını istiyorum. Kutuyu ben hallederim. Bu bir.

İkincisi tiiiii yıllardan beridir...
Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 26 Ağustos 2016, 18:38:42Onca zamandır don haberde gezeceğine...

...deyip duruyorsun.
Merak ettim. Gittim benimle aynı niki kullanan birisi mi var diye ecik siteyi araştırdım.
Yok, bulamadım. Varsa da o ben değilim.
Ki sana da defalarca "yok abi ben o sitede takılmıyorum, ne aboneliğim var ne de bir şeyim" dememe rağmen iki de bir dile getiriyorsun. şu olayı bir açıkla da açığa kavuşsun. nedir bu donhaber olayı? aramızı bozan biri var da sana gizliden " abi seron donhaberde takılıyor" mu diyor?

benim o siteye uğramam,
-google aramalarında tesadüfen denk gelmemle,
veya
-"adını hatırlayamadığınız filmler" başlığı ile ve o da kısa süreli olarak olur.
benim dostuma ahbabıma açıktan küfür etmiş ve önlem almamış bir siteye abone olmam.

daha hala aynı şeyi tekrar edeceksen, bilmem. hani bilgin olsun diye yukarıda sana dürüstçe olayı açıkladım.
Ampli olayına gelince,
evet para yok züğürtüm ama, karar verirsem anında bulurum.
bir türlü anlaşamıyoruz ki.
bir tutturdun 5.1 istiyorsun diye.
2xstereo istiyorum ben surround değil.
fiyatı da 100TLyi geçmemeli.
Kutuyu ben ayarlıyayım, istediğim tasarım olsun. o bana ait.
ama ne zaman konu açılsa pişman olduğumdan, ben de ne yapıyorum ne de yaptırıyorum. çünkü biliyorum ki "istediğim gibi" olmayacak. Burada ikinci el yok. hurda da yok. bulunamaz. bulunsa da alınamaz. alınsa da iflah olunamaz.
işte o yüzden, sadece istediğim gibi kullanılacak (panel olayı) sesi öttürsün yeter prensipli birşey lazım.

olay budur yani.

Mr_YAMYAM

ET'siz @seron
Ben kimseden istihbarat almıyorum.
Sen kendin zaten don haber önerileri ile link veriyorsun.
AYRICA BELİRTEYİM.
Kimselerin elini kolunu bağlamak gibi bir niyetim yoktur. İsteyen istediği siteye girer. İstediği bilgiyi edinebilir.
Ama bir arkadaşım bana..;
DONHABER'de birisi şunu demiş şöyle yapmış gibi şeylerle gelirse benim verebilecek tek yanıtım olabilir.
ORADAN EDİNDİĞİN BİLGİLERİN DOĞRULUĞUNU GİT O ADAMA SOR.
Neden böyle diyorum, daha önce defalarca anlatmaya çalışmıştım.
O sitede gerçek anlamda bilgi paylaşımı yoktur. Genellikle ticari amaç için bulunurlar ve birkaç liralık kar için doğruları kendilerinin istekleri doğrultusunda belirtmekten kaçınmazlar. Üstelik birbirlerinin yaltakçıları ve TROLLERİ oldukça fazladır. İşlerine gelmeyen bir mevzuuda fikir beyan ettiğin zaman hepsi beraber üstüne çullanırlar.
Bizler 10-15 yamyam chip ten istifade edip don habere girmiştik. @okinkurt gayet iyi bilir. Burada olduğu gibi orada da yamyamların sohbet bölgesini açmıştık. Kendi kendimize sohbet ederken benim hiç tanımadığım bir vatandaş gelip konumuz içerisinde LAF attı. bizim birkaç arkadaşımız da usulünce ona yanıt verdi.
Aynı akşam konumuzun kapatıldığını gördüm ve o konunun moderatörüne yazdım.
GEREKÇE NEDİR diye.
Kendince gerekçeleri kıvırtarak belirtirken konu içerisine yazmış olan vatandaşın küfürlü sözlerini alıntılayıp mesaj ile gönderince gudurdu. Sonra o vatandaşın sözlerini forum içerisinden silip konumuzu kapattı.
Yukarda söylemiş olduğum şeyleri istersen sen de test edebilirsin. Ben kimselerin arkasından konuşmayı sevmem. Ama forumculuk anlayışı bu şekilde düşmüş ise ben öyle bir foruma girmem.
Daha önce okini de uyarmış idim. Ama dinlemedi ve orada takılmaya devam etti. Hala da takılıyor.
Ama AMD konusunda kazığı yiyince uslanacağını düşünmüştüm. Çünkü AMD hakkındaki düşünceleri de aynı siteden edinmişti :D
Ben buradan ne diyorum.
O ve onun gibi sitelere girmeyin. Edineceğiniz bilgilerin doğruluğuna emin olamazsınız. Sen diyorsun ki google dan oraya girdim :D
Gelelim senin meseleye.
Alıntı Yapfiyatı da 100TLyi geçmemeli.
Kutuyu ben ayarlıyayım, istediğim tasarım olsun. o bana ait.
ama ne zaman konu açılsa pişman olduğumdan, ben de ne yapıyorum ne de yaptırıyorum. çünkü biliyorum ki "istediğim gibi" olmayacak. Burada ikinci el yok. hurda da yok. bulunamaz. bulunsa da alınamaz. alınsa da iflah olunamaz.
işte o yüzden, sadece istediğim gibi kullanılacak (panel olayı) sesi öttürsün yeter prensipli birşey lazım.
Her bir ürünün belli bir maliyeti vardır. 100TL yi geçmesin dersen orada oturmalısın.
Ama bana sorsan desen ki böyle bir sistem kaça mal olur, o zaman hesaplardık. (En iyi hesabı memleket bilir)
İkinci mevzuu ise.
Benim hurdacı olduğumu herkes biliyor. Sadece kutu ve trafo için gidip hurdadan bir cihaz alsan bile bu senin ampliyi yarı yarıya halletmeye yeter biliyorsun.

seron

;D
Tamam tmam ben teslim oluyorum.
Yahu arkadaş,
Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 26 Ağustos 2016, 19:49:04Gelelim senin meseleye.Her bir ürünün belli bir maliyeti vardır. 100TL yi geçmesin dersen orada oturmalısın.
Ama bana sorsan desen ki böyle bir sistem kaça mal olur, o zaman hesaplardık. (En iyi hesabı memleket bilir)
Hadi bunda yerden göğe kadar haklısın. Ben bu işin piyasasını bilmem.
Ama san ayukarda dedim ki:
"Benim o siteyle alakam yok, hala o siteye takıldığımı idda ediyorsun"
hala  diyorsun ki
Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 26 Ağustos 2016, 19:49:04ET'siz @seron
DONHABER'de birisi şunu demiş şöyle yapmış gibi şeylerle gelirse benim verebilecek tek yanıtım olabilir.
ORADAN EDİNDİĞİN BİLGİLERİN DOĞRULUĞUNU GİT O ADAMA SOR.
;D  ;D  ;D
ben ne zaman o siteni,n konusunu açtım da aha bu siteye güveniyorum dedim.
sana yukarıda verdiğim link 320volt anasayfasının linki değil mi? ;D
kendi sitemizden link veriyorum hala ne diyorsun. ::)

ben eve gidecem. bilgisayarıma uçuş simülatörü yükledim.
21.15 gibi antalya - istanbul uçuşum var.  :D
yarın görüşürüz.

Mr_YAMYAM

Lafı gıvırtma şincik :D
Daha bir süre öncesinde YAMYAM abi kızacak ama aşağıdaki linke bak diyen sendin.
Buldurma şimdi o konuyu bana.

Mr_YAMYAM

ET'li ve de kıymET'li @YunusGür
Aporlörlere şöyle bir baktım iyi gibi görünüyorlar.
Resimdeki kabinler ise bahsettiğin şu tavsiyelerim var.
Kabin iç alanı ecik dar yapılmış gibi. Bass reflex deliği kapatılırsa daha iyi rezonans alınacaktır. Ama bu sefer de kabin cidarları titreşim sorunu ortaya çakıcaktır.
Bu işin tek hal yolu kabin içi ciddi bir izolasyondur. O kabinlerin içini çok iyi izole edebilirsen ve hava deliğini kapatırsan netice iyi olur.

YunusGür

Kabinin dışındaki bir köşesi su almış sanırım ve birazcık dağılmış. O kısma bir tampon yaptım şimdi. İç kısmına da kenarlardan tutkal sıksam yeterli olur mu ?
Bu işlemi hoparlör boşluğundan yapmaya çalışıcam umarım başarabilirim :D

Ve abi bu hoparlör diğer iki tane kabinini yaptığımız hoparlörlerden daha güçlü sanırım.
Belki lazım olur diye yazayım : Arkasında 4 Ohm 100-150 W gibi değerler var.

Resimde de görüldüğü üzere 3 tane delik var. Oradaki mefta olmuş muhtemelen orta sesleri veren hoparlörü sökmeyip kenarlarını tutkallarsam 2 tane delik kalıyor. Neyle kapatacağımı bulmam lazım. Şöyle iyi bir malzemeden bulup, titreşim yapmayacak bir şekilde kapatmam lazm oraları.

Bu kabinin üzerinde olan mefta olmuş hoparlör ve arkasında bi bileşen takmışlar.

memleket

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 26 Ağustos 2016, 15:29:43Arkadaşlar.
Bizim ET'li @memleket  şu an yanımda.
Benim STK lı esas anfiyi dinleyince GUDURDU. Şu an kafasını kaşıyor.
90dbA FULL SPECTRUM dinamik alan içerisinde kaldı.
Benzer sese bizim ET'siz @seron  Antalyada maaruz kalmıştı.
Muhtemelen memleketine gidince böyle bir amplinin yapımı için araştırma yapacak  ;D

Guduruk vaziyetteyim , şu an acil servisteyim ...  :D :D

Mr_YAMYAM

@YunusGür
Tavsiyemi dinlersen o deliklere uygun ikişer adet tweeter ve medum hoparlör bul.
hem delikler tamamlanır hem de komple takım hoparlörün olur. Uğraşılarına değer hiç olmazsa.
Oradaki kondansatör iyi bir şeye benziyor atma onu.

@memleket
Sony işini bildirirsen senin için de sistemi hallederiz.
Bu arada içişleri bakanı akşam kayısıların tadına baktı ve
CİYYAAAKK ne güzelmiişş dedi.
Tekrar gelirken ücreti mukabilinde birkaç kutu getirebilir mi dedi.

memleket

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 26 Ağustos 2016, 23:01:04@YunusGür
Tavsiyemi dinlersen o deliklere uygun ikişer adet tweeter ve medum hoparlör bul.
hem delikler tamamlanır hem de komple takım hoparlörün olur. Uğraşılarına değer hiç olmazsa.
Oradaki kondansatör iyi bir şeye benziyor atma onu.

@memleket
Sony işini bildirirsen senin için de sistemi hallederiz.
Bu arada içişleri bakanı akşam kayısıların tadına baktı ve
CİYYAAAKK ne güzelmiişş dedi.
Tekrar gelirken ücreti mukabilinde birkaç kutu getirebilir mi dedi.

Afiyet olsun. Tekrar malatya gidersem haber veririm...

Mr_YAMYAM

cokomoko

Trivia Crack oynayan varsa gelsin faceden oynayalım boş zamanlarda ?

Seron beğendim videonu, güzel yani kızmadım. Eğlenceye her zaman varım.
''Eğer 386BSD ben Linux'a başladığımda var olsaydı, Linux büyük bir olasılıkla olmazdı."
........................Linus Torvalds..........................

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 24 Ağustos 2016, 01:07:53Şunları yükleyim de sonra bakayım.
http://ark.intel.com/tr/compare/36547,35365,28028,40814
Sizce hangi işlemci daha makbuldür.
Tüm arkadaşlar ve @seron  bir de ET'li @okinkurt
Geçenlerde almış olduğum QX6700 ü test ettim.
Manyak hızı var. Ama bir o kadar da manyak ısınıyor. (130W TDP)
Haliyle ecik eski teknoloji bir CPU. Ama yeni sistem çoğu CPU lardan iyi diyebilirim. Benim anakart ile birebir uyumlu çalışıyor. (Tabiri caizse server gibi)
Bu işlemciyi kullanmam için bendeki soğutucuyu değiştirmem gerekecek. iyi bir soğutucu da haliyle ecik bahalı.
Bu sebeple sizlerden ecik bilgi araştırması bekliyorum.
İşlemcinin genel karakteristikleri ve işlem gücü hakkında dedikodu da olsa araştırma bilgilerine ihtiyacım vardır.
Özellikle oyun veya video render kabiliyetleri veya benchmark sonuçları gibi.
Eğer 130W TDP nin hakkını verebiliyorsa iyi bir soğutucu alıp bu işlemciyi kullanmaya devam edeceğim.
Alternatif olarak birlikte almış olduğum Q9400 işlemci ile kıyaslama yapabilir ve tüm önerilerinizi sunabilirsiniz.
SAYGILAR ve ISIRIKLAR.

seron

Alıntı yapılan: cokomoko - 27 Ağustos 2016, 17:36:42Trivia Crack oynayan varsa gelsin faceden oynayalım boş zamanlarda ?

Seron beğendim videonu, güzel yani kızmadım. Eğlenceye her zaman varım.
Daha dur fragmanı o.... Ku çıktı biliyorum ama onun tam halini uygun olunca vereceğim.
Yamyam abi bir köydeyim internet zayıf.  Birkaç gün sonra detaylı yazışırız. Şu an telefondayım yazamıyorum ama birkaç saatte bir girmeden okuyorum.

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: seron - 28 Ağustos 2016, 16:05:41Daha dur fragmanı o.... Ku çıktı biliyorum ama onun tam halini uygun olunca vereceğim.
Yamyam abi bir köydeyim internet zayıf.  Birkaç gün sonra detaylı yazışırız. Şu an telefondayım yazamıyorum ama birkaç saatte bir girmeden okuyorum.
Benim testlerim devam ediyor bu arada.
Şimdilik senin NANE cinema ile bir render testi yaptım. Sonuç fena değil gibi. İşlemci aşırı ısınmadı. Öngörülen sürede işi bitirdi.
Biraz sonra Q9400 ü test edeceğim.

seron

Abi tesleri Linux üzerinden yapma bence. Windows üzerinden yap.
Örneğin render olayı linux üzerinde ölümüne ağır ve kasıntılıdır. Tabii işlemcin güçlü olduğundan hissetmiyorsun.
Nitekim ben E2160 (2x1,80Ghz) ile windowsta ekran video kaydı ve Format Factory ile gayet rahat çalışabilirken,
aynı sistemde linuxta sistem maksimum değerleri gösteriyor, ekran videosu kaydederken donuyor, hiçbirşeye cevap vermeez oluyordu.

Yani diyceğim, Windowsta yap testlerini. sonra linuxa geçersin.
--------
Benim eski anagartın özelliklerine bir bakayım da, oluyorsa ben de bir yerlerden quad işlemci bulmaya çalışayım.
olusa ne ala...
------
Hatırlatma:
Arkadaşın köydeki P4 işlemcili HP - Wınn'lı bilgisayardan yazıyorum. Bağlantı son derece sorunlu ve de zayıftır. bir plastik bardağın içine alüminyum folyo kaplayarak wınn'ı içine yerleştirdim, biraz canlandırdım.
buna rağmen daimi bağlı kalamam. Bu nedenle iletişimimiz taksit taksit sürecektir.

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: seron - 28 Ağustos 2016, 22:30:36Abi tesleri Linux üzerinden yapma bence. Windows üzerinden yap.
Örneğin render olayı linux üzerinde ölümüne ağır ve kasıntılıdır. Tabii işlemcin güçlü olduğundan hissetmiyorsun.
Nitekim ben E2160 (2x1,80Ghz) ile windowsta ekran video kaydı ve Format Factory ile gayet rahat çalışabilirken,
aynı sistemde linuxta sistem maksimum değerleri gösteriyor, ekran videosu kaydederken donuyor, hiçbirşeye cevap vermeez oluyordu.

Yani diyceğim, Windowsta yap testlerini. sonra linuxa geçersin.
--------
Benim eski anagartın özelliklerine bir bakayım da, oluyorsa ben de bir yerlerden quad işlemci bulmaya çalışayım.
olusa ne ala...
ET'siz @seron
Sana acımaya başladım.
NANE ile ilk ciddi render olay'ım hüsranla sonuçlandı. OGM yi yıllardır kullandığım halde senin nanede %59 video encoding e geldiğinde kilitlenip sistemi soba gibi çalıştırıyordu.
Halbuki aynı işlemleri ben çift çekirdekli diğer PC ler 1-2 saatte yapabiliyordum. Daha önceleri benim dizüstünde core2 duo T5450 1.7GHz işlemci ile bağıra bağıra da olsa tıkır tıkır yapmış idim.
Bir codek hatası diyerek aklıma glen kodek paketlerini yükledim. Bu işlem 1 saat gibi sürdü :D
O kadar cebelleştikten sonra sistem biraz toparlandı. Nispeten Div-x AVI kodlamalarında sorunsuz çalışmaya başladı. Bu sefer de ekran kartı devreden çıkmaya başladı.
Hani senin bahsetmiş olduğun tüm o arızaların benzerleri de benim başıma geldi.
UBUNTU STUDIO da böyle sorunlar olmuyordu. Tek yapman gereken kurulumda bazı paketleri yüklemendir. O da bir saat gibi kısa sürede bitiyor. (Güncellemeler dahil) Kurulumdan sonra hiç becelleşmeden tıkır tıkır işleri hallediyor, sistemi çökertebilmek için gıcıklıklar yaptığım halde çökertemiyordum. Ama ses kartım ile ilgili uyumsuzluklarından dolayı senin naneyi test etmeye karar vermiştim.
PCI-EXP arabirimli olan bu kartı devreden çıkartıp aynı ses kartının PCI olanını takarsam yeniden U.S ya geçeceğim. Vaziyet öyle görünüyor.
Anakartım ve diğer sistemler tam uyumlu olduğu için şunları gözlemledim.
BIOS içeisinden FAN ayarını SLIENT yaptığımda sistem boşta iken gayet normal çalışıyor. Herhangi bir uygulamayı tıkladığım anda bile fan bir anlık hızlı çalışıp sonra yavaşlıyor. Sanki nane her tıklamada işlemciyi zorluyor gibi. (Aslında hoşuma gitmedi de değil  ;D  )
Ama XP de hiçbir sorun görülmüyor. Ancak video işlerimi linux tabanında yaptığım için mecburen bir linux kullanmak durumundayım.
Senin kasıntılı dediğin render işlemleri U.S da yağ gibi oluyor. P4 işlemci ile çalışırken haliyle ecik ısı oluyordu. Dolayısı ile kışın bunu avantaj olarak kullanıyordum. Halbuki nanede 4 çekirdekli extreme işlemci bile guduruyo.
KISACA.
P4 ile US kullanarak yaptığım işlemleri nane ile extreme işlemci ile yapamıyorsak senin windowsta test et demen normaldir. Çünkü alışmış olduğun işletim sistemi ne yazık ki iş yapmaya müsait değil.

YunusGür

Arkadaşa 4000 TL civarında monitör dahil oyuncu bilgisayarı topladım. Uzun yıllar idare etsin istedi ben de bu sekilde bir şey ayarladım.
Gereksiz pahalı ve çok düşük kalan bileşenler var mıdır? Görüşlerinizi bekliyorum.

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: YunusGür - 29 Ağustos 2016, 16:13:48Arkadaşa 4000 TL civarında monitör dahil oyuncu bilgisayarı topladım. Uzun yıllar idare etsin istedi ben de bu sekilde bir şey ayarladım.
Gereksiz pahalı ve çok düşük kalan bileşenler var mıdır? Görüşlerinizi bekliyorum.
Bilinçsizce toplanmış bir PC olmuş.
Uzun yıllar idare edebilecek bir PC olarak görülmüyor.

YunusGür

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 29 Ağustos 2016, 16:21:53Bilinçsizce toplanmış bir PC olmuş.
Uzun yıllar idare edebilecek bir PC olarak görülmüyor.

Neden?

YunusGür

Anakartı H110 çipsetinden toplamak istemedim, b150m  çipsetinin de iyi bir anakartını seçtim. En güncel parçaları seçtim.

Mr_YAMYAM

İşlemci, anakart ve ekran kartı bileşenleri kabaca hesaplandığında uzun ömürlü olmayacaktır.
İşlemciyi mümkün olan üst seviyelerden seçmeliydin.
Ekran kartı konusunda ATI firmasını uygun bulmuyorum. Henüz kartı detaylı incelemedim, ama daha uygun kartlar kullanılabilir.
SSD oyunlar için uygun bir seçenek değildir. Bir ya da iki oyun yüklenilebilir. Daha fazla oyun yüklenmesi sakınca yaratacaktır.

YunusGür

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 29 Ağustos 2016, 16:29:39İşlemci, anakart ve ekran kartı bileşenleri kabaca hesaplandığında uzun ömürlü olmayacaktır.
İşlemciyi mümkün olan üst seviyelerden seçmeliydin.
Ekran kartı konusunda ATI firmasını uygun bulmuyorum. Henüz kartı detaylı incelemedim, ama daha uygun kartlar kullanılabilir.
SSD oyunlar için uygun bir seçenek değildir. Bir ya da iki oyun yüklenilebilir. Daha fazla oyun yüklenmesi sakınca yaratacaktır.

Abi 4000 TL civarında üst seviye bir işlemci anakart ve ekran kartı kombinasyonu yapmak mümkün değil.
İşlemci i5 serisinin orta seviye işlemcilerinden.
AMD kartları ben de mantıklı bulmuyorum zaten. Bu sisteme GTX 1060 ı eklemek isterdim ama kart 1400 TL.
Ha anakartı H110 yaparız monitörden de kısarız o zaman eklenir belki ama değer mi sence ?

Oyunlar HDD ye kurulacak zaten SSD sadece Windows ve birkaç program için koyuldu.

YunusGür

Abi 4000 tl ile monitör dahil bir bilgisayar toplayabilir misin Vatan Bilgisayardan? Oyun bilgisayarı olacak.

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: YunusGür - 29 Ağustos 2016, 16:35:24Abi 4000 tl ile monitör dahil bir bilgisayar toplayabilir misin Vatan Bilgisayardan? Oyun bilgisayarı olacak.
Önce araştırma yapmalıyım.
Uzun süredir PC toplama araştırması yapmıyordum. Sen bir konu başlığı aç ki okuyanlar da bilgilensin.
Bazı bileşenler kişisel tercih olacağı için bunları sisteme dahil etme. Esas sistem anakart, işlemci, RAM ve ekran kartı olmalıdır.
Diğer bileşenler için ayrılan bütçeyi hesapla ve kalan bütçeyi konu içerisinde belirt.
Şu unsurlar dikkatlice gözden geçirilmelidir.
DDR3 teknolojisi ne kazandırır ne kaybettirir. DDR4 için fazlaca harcama yapmak doğru mu?
Bütçeye uygun işlemcinin band genişliği ne kadardır. Anakart ve ekran kartı bu band genişliğini sağlayabiliyormu ?
Uygun fiyattaki ekran kartları ile sistem ne denli sağlıklı olabilecektir. Günümüzdeki ekran kartları ele alındığında ne yazık ki kayda değer bir ürün bulunmamaktadır. Ekran kartı unsuru için beklenilmezmi?