Aurdino ile Zamanli acilip kapanan Coklu Röle

Başlatan burqman01, 28 Mart 2016, 13:43:20

burqman01

Merhaba arkadaslar,
Proje ödevi olarak hocamin verdigi bir devre var.Bu devre jetonla calisan bir makinenin basilan butonlarla 10 ar saniye calismasi olacaktir.Bu sistem bir fabrikada örnek olarak calisan yemek jetonunu aticak istedigi yemege veya icecege tiklayacak.10 saniye o yemekten tabagina röle ile cekilen servo motor yemek veya icecek aktaracak.Ben aurdino ile buldum birkac devre.Röle devresi servo devresi hepsini hallettim fakat Aurdino ile yapilan örnek devrelerde hep tekli örnekler verilmis butona bas ve role 10 saniye acik olsun gibi. Benim aradigim sey ise Coklu button girisinden o butonun bagli oldugu roleyi cektirecek devre semasi.Aurdino uno üzerinde 14 output var fakat ben 12 tane yemek cikisi yapicagim.Düsünceme göre butonlar ve röleler ayri bir devrede olacak orayi bir lojik devre yönetecek ana timer ve on off kismini ise aurdino nun icerisindeki kod uyarlicak.Herhangi bir elinde örnek kod-sema gibi bir link vs. bulunan bir arkadas varsa yollarsa cok makbule gecer.Hepinize simdiden tesekkürler.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın