Kaçak akım frekans bulma ?

Başlatan abdllh, 24 Mart 2016, 01:13:53

abdllh

Hayırlı akşamlar arkadaşlar. Üni. önlisans biyomedikal öğrencisiyim elimde bi elektrokoter ameliyat cihazı var sorunum ise bakır plaketindeki yollar sürekli yanıyor. Fişe takıyorum power tuşuna basar basmaz bi ark sesi çatır çutur sonra bi duman koku felaket. Cihazı 3 kere açıp yolu kabloyla köprü yaptım ama yine aynı yani bu kaçak enerjiyi bi türlü bulamadım. Herhangi bi kısa devre veya devre elemanlarında patlak çatlak yok. Cihaz çok güçlü frekanslar üretmekte. Cihaz hakkında bilgi verecek olursak mHz mertebesinde frekans üretip ameliyatlarda neşter yerine frekansla kesim yapmakta kullanılıyor. Saygılar..

Adnancoskun

Alıntı yapılan: abdllh - 24 Mart 2016, 01:13:53Hayırlı akşamlar arkadaşlar. Üni. önlisans biyomedikal öğrencisiyim elimde bi elektrokoter ameliyat cihazı var sorunum ise bakır plaketindeki yollar sürekli yanıyor. Fişe takıyorum power tuşuna basar basmaz bi ark sesi çatır çutur sonra bi duman koku felaket. Cihazı 3 kere açıp yolu kabloyla köprü yaptım ama yine aynı yani bu kaçak enerjiyi bi türlü bulamadım. Herhangi bi kısa devre veya devre elemanlarında patlak çatlak yok. Cihaz çok güçlü frekanslar üretmekte. Cihaz hakkında bilgi verecek olursak mHz mertebesinde frekans üretip ameliyatlarda neşter yerine frekansla kesim yapmakta kullanılıyor. Saygılar..
Cihazı açar açmaz mı, yoksa kesim yapmak için cut/butonuna basınca mı yanıyor yollar
Bir de hangi sehirdesi?

Sonradan farkettim açar açmaz demişsin
Muhtemel arıza
1- Girişteki diyotlar ( köprü dogrultma) yanık
2- Smps trafosunu süren mosfet kisadevre
Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin.

abdllh

Alıntı yapılan: Adnancoskun - 24 Mart 2016, 15:29:11Cihazı açar açmaz mı, yoksa kesim yapmak için cut/butonuna basınca mı yanıyor yollar
Bir de hangi sehirdesi?

Sonradan farkettim açar açmaz demişsin
Muhtemel arıza
1- Girişteki diyotlar ( köprü dogrultma) yanık
2- Smps trafosunu süren mosfet kisadevre

İzmitteyim. Söylediğiniz yerleri kontrol etcem teşekkür ederim

abdllh

Alıntı yapılan: abdllh - 24 Mart 2016, 19:47:13İzmitteyim. Söylediğiniz yerleri kontrol etcem teşekkür ederim

Hocam ayrıca diyotlara bakıyorum sorun yok çalışıyo. Ayrıca küçük diyotlardan birine avometreyle baktım kısa devre öttü. Sonra bozuk diye söküp tekrar baktığımda ise çalıştığını gördüm

Adnancoskun

Alıntı yapılan: abdllh - 24 Mart 2016, 23:36:38Hocam ayrıca diyotlara bakıyorum sorun yok çalışıyo. Ayrıca küçük diyotlardan birine avometreyle baktım kısa devre öttü. Sonra bozuk diye söküp tekrar baktığımda ise çalıştığını gördüm

Mosfet ne alemde?

abdllh

Sorunu Adnan Coşkun ağabeyimiz sayesinde çözmüş bulunmaktayım kendisine burdan tekrardan teşekkür ediyorum :)

Adnancoskun

Alıntı yapılan: abdllh - 30 Mart 2016, 01:38:39Sorunu Adnan Coşkun ağabeyimiz sayesinde çözmüş bulunmaktayım kendisine burdan tekrardan teşekkür ediyorum :)
Ellerine sağlık

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın