atmel ile grafik işlemci birimi yardımı?

Başlatan basımızaİcatCıkarma, 08 Mart 2016, 18:19:49

basımızaİcatCıkarma

Selamünlaeykum

bir konu hakkında bilgi eksikligim varda sorum şu:

1. mikrodenetleyicilerini aynı bilgisayarlardaki gpu(grafik prossing unit )grafik işlem birimine çevirebilir miyim?
2. mikrodenetleyiciyi ben gpu gibi kullabilir miyim yani bilgisayardaki gpunun gücünü mikrodenetleyiciye çevirebilir miyim?
3.mikrodenetleyiciler hem gpu hemde normal işlemler için (ınput,output) gibi 2 işlemi birden kullansam kaldırır mı?
4.mikrodenetleyiciler ile pcyi de yazdıgımız yazılımı(c# yada java opencv yada başka bir görüntü tanıma yazılımını) haberleştirmek kolay mı?

not:ben yazılım bölümü okudugumdan elektronik bilgim az konu hakkında yardım edicekler şimdiden tşkler

Flatron

Alıntı yapılan: basımızaİcatCıkarma - 08 Mart 2016, 18:19:49Selamünlaeykum

bir konu hakkında bilgi eksikligim varda sorum şu:

1. mikrodenetleyicilerini aynı bilgisayarlardaki gpu(grafik prossing unit )grafik işlem birimine çevirebilir miyim?
2. mikrodenetleyiciyi ben gpu gibi kullabilir miyim yani bilgisayardaki gpunun gücünü mikrodenetleyiciye çevirebilir miyim?
3.mikrodenetleyiciler hem gpu hemde normal işlemler için (ınput,output) gibi 2 işlemi birden kullansam kaldırır mı?
4.mikrodenetleyiciler ile pcyi de yazdıgımız yazılımı(c# yada java opencv yada başka bir görüntü tanıma yazılımını) haberleştirmek kolay mı?

not:ben yazılım bölümü okudugumdan elektronik bilgim az konu hakkında yardım edicekler şimdiden teşekkürlerler
Bu 4 sorunuza şöyle cevap vereyim
http://fabacademy.org/archives/2015/doc/networking-esp8266.html
Bu yaklaşık 1cmx1cm lik modül ! içinde 80 Mhzlik işlemci var desem
sanırım neler yapabildiğini tahmin edebilirsiniz

Flatron

Detaylar
https://eksisozluk.com/esp8266--4630135

Ama birşeyler yapabilmek için enaz birhafta uğraşmak gerekiyor Zira   DOIT de çalışan destek elemanına sorduğum halde  kendi modüllerinin üstündeki   pinlerin adını bile vermiyor .Gözünü seveyim Texas ın Fairchild ın bir entegrenin sayfalarda datasheeti app.notu var

basımızaİcatCıkarma

kardeş bide bu wifi mödülü ile grafik işlemci biriminin arasındaki "BAĞ" nedir onu anlamadım?

Flatron

Onu size kıyas yapasınız diye söyledim
Yani adamların wifi modülün de 80 Mhz lik işlemci 10 tane GPIO bir adet ADC varsa işlemci diye çıkartıklarında neler var diye

basımızaİcatCıkarma

kardeş birazdaha acar mısın konuyu tam anlamadım yanı bana yeter mı dıyosun bu modul tüm işlemler icin yoksa yetmez mi..

k.bakma bu alanda yenıyım tam bilgim yok yeni yeni birikim yapıyom  :(

Flatron

Kardeş
 Size neyin ne kadar yeteceğini veya yetmeyeceği ileride bilgileriniz arttığında anlayacaksınız.
Image Processing yada örneğin DSP ile uğraşacak hale geldiğinizde bu sorularınıza kendinizde cevap verecek hale geleceksiniz
Kolay Gelsin

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın