Alkışla açılıp kapanan devre

Başlatan direnç, 02 Mart 2016, 23:36:14

direnç

merhaba alkışla  yada el şıklatmayla  açılıp kapanan  bir devre şeması arıyorum  acaba elinde  olan varmıdır ?

yolcu27

Forumda benim konum vardı ama başlığı neydi unuttum.  Aratirsan bulursun belki

yolcu27

Bendeki devrede buna benzerdi 4011 ile yapılmıştı. Ben başka devre yapmadım açıkçası çalışınca

direnç

Alıntı yapılan: yolcu27 - 03 Mart 2016, 12:24:02Bendeki devrede buna benzerdi 4011 ile yapılmıştı. Ben başka devre yapmadım açıkçası çalışınca

peki nerde  bu devre  acil  lazım ..

serkan_48

Alıntı yapılan: direnç - 03 Mart 2016, 18:33:31peki nerde  bu devre  acil  lazım ..

Dostum malum sayfada da satilan alkisla calisan devre senin paylastigin sema ile ayni. Dedigim gibi bir projeboard uzerine kur dene calismamasi icin bir sebep yok.

direnç

benim paylaştığım şemada ECM30  elektrikli mikrofon diyor o nasıl oluyor acaba ??

Adnancoskun

Alıntı yapılan: direnç - 03 Mart 2016, 23:34:48benim paylaştığım şemada ECM30  elektrikli mikrofon diyor o nasıl oluyor acaba ??
Elektret mikrofon

bu arada mikrofonun hassasiyeti yetmez ise, girişteki yükselteç kısmını ikinci bir transistörle güçlendirebilirsiniz.
Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin.

direnç

bir tane alkışla röle kontrol devresi çizdim proteus da 8.1 de  tecrübelibirisi ares şemasnı çizebilirmi acaba  ?? 

http://s8.dosya.tc/server2/u5wpqh/Alkis_role_kontrol.rar.html

Adnancoskun

Alıntı yapılan: direnç - 04 Mart 2016, 00:18:25bir tane alkışla röle kontrol devresi çizdim proteus da 8.1 de  tecrübelibirisi ares şemasnı çizebilirmi acaba  ?? 

http://s8.dosya.tc/server2/u5wpqh/Alkis_role_kontrol.rar.html

devre bu hali ile çalışmaz, mikrofonda oluşacak gerilim bu devreyi 1-0 yapmaya yetmez, girişe transistörlü önyükselteç yapmalısınız
Hem de hali hazırda çalışan bir devre var, neden onu uygulamıyorsunuz ki?
Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin.

direnç

Alıntı yapılan: Adnancoskun - 04 Mart 2016, 10:28:25devre bu hali ile çalışmaz, mikrofonda oluşacak gerilim bu devreyi 1-0 yapmaya yetmez, girişe transistörlü önyükselteç yapmalısınız
Hem de hali hazırda çalışan bir devre var, neden onu uygulamıyorsunuz ki?

Valla ön yükselteç falan bilmiyorum elimde  açık şema vardı ona göre çizdim hali hazırda çalışan devre nerde link verirmisiniz ??

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın