Kombi su kaçırma arızası

Başlatan sonerbicer, 26 Ocak 2016, 12:27:43

sonerbicer

BEKO MARKA KOMBİM BU ARALAR SU KAÇIRIYOR GALİBA HER GÜN SU İLAVE ETMEK ZORUNDA KALIYORUM TAMİRCİYE SORDUM  EŞANJÖR KAZANI PATLAKTIR DEDİ 400 TL FİYAT VERDİ
YOUTUBE DE İZLEDİĞİM  KOMBİ ARIZALARI VİDEOLARINDA İSE AYNI SORUN HAKKINDA FAZLA SU İLAVESİ OLDUGU İÇİN VE HAVASININ
ALINMASI GEREKTİĞİ SÖYLENİYOR HANGİSİ DOGRU?

toyer

su kaçırıyor derken nerden su kaçırıyor.

sonerbicer

serkan_48

Emniyet ventilini kontrol ettiniz mi? Boşaltma ağzı bir gidere verilmişse ve erken açıyorsa tesisat suyunuzu gidere gönderiyor olabilir.

Eşanjörün kolay kolay delineceğini sanmıyorum en fazla kireç tutar. Delinmesi için asitik ortamda çalışması lazım.

sonerbicer

serkan kombi dışarda bahçe kapısının hemen yanında asitik ortam yok emniyet ventilini bulmaya çalışayım

toyer

içinde fazla basınçlı su olunca açan bir sistem var. (benim başımada gelmişti. su doldururken fazla su doldurmus iseniz bir kere oradan kaçak vermeye başlıyor) emniyet ventili o heralde serkan beyin de dediği. 2.5 barda mı 3 barda mı ne açıyor. ve daha sonra benimkisi o ventili sök tak yapmadan basınç azda olsa düzelmemişti.
öyle bişey olabilir belki sizinkinde de.

sonerbicer

en mantıklısı o benimkide öyle oluyor normal çalışıyor ama günlük muslugu açıp suyu doldurmam gerekiyor fazla verince tşıyor akııtıyor ama sonrasında hiç su kaçagı damlası su birikintisi göremiyorum kaçak olan çevrede

i3uz

Teori gerçek verileri vermez, pratikte yaptıkların doğru verilerdir.
Tanrı Türk'ü korusun
        TA1OME

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın