Ynt: AMPLİFİKATÖRLER TASARIM VE TEKNİK ANLATIMLAR. (Montaj ve kutulama)

Başlatan memleket, 10 Aralık 2015, 21:50:18

memleket

Alıntı yapılan: ozgurece - 18 Kasım 2015, 16:03:17Memeleket Arkadaşım Uygun bir zamanda Youtube da Anfinizi görerek sesini duymak istiyoruz. Teşekkürler.(Unutmadan 1985 yılına kadar olan yabancı parçalardan seslendirme olursa Youtube da sorun olmaz.)
Tamam en kısa sürede paylaşırım..

Mr_YAMYAM

Alıntı YapAlıntı yapılan: ozgurece öö 18-11-2015, 16:03:17

Memeleket Arkadaşım Uygun bir zamanda Youtube da Anfinizi görerek sesini duymak istiyoruz. Teşekkürler.(Unutmadan 1985 yılına kadar olan yabancı parçalardan seslendirme olursa Youtube da sorun olmaz.)
Alıntı yapılan: memleket - 10 Aralık 2015, 21:50:18Tamam en kısa sürede paylaşırım..
İyi de @memleket 'in anfisi VIRTUAL SURROUND sistem.
Hadi ses kalitesini uygun bir şekilde kamerayla çekebildi, sağdan soldan ve arkadan gelen efektleri nasıl belirleyecek :D

memleket

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 10 Aralık 2015, 22:06:51İyi de @memleket 'in anfisi VIRTUAL SURROUND sistem.
Hadi ses kalitesini uygun bir şekilde kamerayla çekebildi, sağdan soldan ve arkadan gelen efektleri nasıl belirleyecek :D

Evet doğru söylüyorsun. Sadece R-L şeklinde kayıt yapabilirim...

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: memleket - 10 Aralık 2015, 22:14:03Evet doğru söylüyorsun. Sadece R-L şeklinde kayıt yapabilirim...
Yap gurban gardaşım.
Hatta L-R yi iyi belirleyebilirsen bizim @ozgurece  iyice gudursun. Hoş O'na anfiyi ben yapmıştım da senin anfi için de en azından fikir vermiştim :D

ozgurece

Hocam Ben Yapmış Olduğunuz Anfi deki Dehşet Kaliteli Sese ve Müzikle Dans eden PPM lere hayranım, Youtube da paylaştığım videoda kulağı hassas olan her arkadaşımız her ne kadar youtube da video kırpılmış ve mono olsada az çok sesin kalitesini hissedecektir.

Mr_YAMYAM

Kalitesinden eminim.
PPM zaten başlı başına iyi bir ölçü aleti.
Ama senin ampli SURROUND değil. Halbuki memleketin amplisi SURROUND. Demekki senin anfiyi döver :D

ozgurece

Onursal Hocam ,Memleket Arkadaşımız Daha youtube da paylaşım yapmadı , Ama sabırla youtube paylaşımını bekliyoruz.

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: ozgurece - 03 Ocak 2016, 22:24:30Onursal Hocam ,Memleket Arkadaşımız Daha youtube da paylaşım yapmadı , Ama sabırla youtube paylaşımını bekliyoruz.
ET'siz @memleket 
Gardaşım senin ampli çalışmasının videosunu çaksen de @ozgurece  arkadaşımız ecik gudursa  ;D

memleket

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 03 Ocak 2016, 23:12:11ET'siz @memleket 
Gardaşım senin ampli çalışmasının videosunu çaksen de @ozgurece  arkadaşımız ecik gudursa  ;D
Valla bir türlü müsait olamadım ama en kısa sürede video çekecem...

memleket

Mr_YAMYAM

@memleket
Gayet hoşş(t) olmuş amplin. Eline sağlık.
Şimdi bu videoyu izleyenler guduracak :D
Kimler bunlar.
@serkan_48
@seron  ve de bizim @ozgurece
Umarım anlattıklarım sana faydalı olmuştur.

memleket

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 30 Ocak 2016, 01:26:36@memleket
Kimler bunlar.
@serkan_48

@Mr_YAMYAM hocam sayende gayet hoşş(t) oldu.  :D

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: memleket - 30 Ocak 2016, 01:28:58@Mr_YAMYAM hocam sayende gayet hoşş(t) oldu.  :D
Ne demek gardaşım benim.
Sen yeterki yap. Ben yardıma her zaman hazırım. Üstelik sizler birşey yaptığınızda ben memnun oluyorum.
Aynı şeyleri bizim Serkan ve seron için de demiştim ama onlar tıngır çıktı :D

memleket

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 30 Ocak 2016, 01:31:28Ne demek gardaşım benim.
Sen yeterki yap. Ben yardıma her zaman hazırım. Üstelik sizler birşey yaptığınızda ben memnun oluyorum.
Aynı şeyleri bizim Serkan ve seron için de demiştim ama onlar tıngır çıktı :D

2 Tene büyük çaplı (16cm) hoparlör uydurabilirsem BAS sesler daha belirgin çıkacaktır.

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: memleket - 30 Ocak 2016, 01:36:122 Tene büyük çaplı (16cm) hoparlör uydurabilirsem BAS sesler daha belirgin çıkacaktır.
Bence 20cm lik iyi kalite hoparlör bul ve bir kabin tasarla.
Olmazsa ikinci el satılan kabinlerden bak.

ozgurece

Memleket Arkadaşım çok güzel bir çalışma olmuş Eline sağlık, Ses oldukça güzel , Ben senin yerinde olsan İki Analog vumetre arasına şöyle BABA PPM monte ederdim hem o zaman ses giriş ve çıkış seviyelerini tam olarak ölçebilirsin.

seron

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 30 Ocak 2016, 01:26:36@memleket
Kimler bunlar.
@serkan_48

Oooof of! İmkanım olsa vallaha da yaptıracam bir tane ama şimdi sırası değil :-[
Ben 6 kanallısını isterdim(5+1) surround(yapay surround değil gerçek surround)
Hemi de o mekanik skalalı olanından. Varsın düzgün ölçmesin kımıl kımıl etsin yeter...

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: seron - 30 Ocak 2016, 18:50:22Oooof of! İmkanım olsa vallaha da yaptıracam bir tane ama şimdi sırası değil :-[
Ben 6 kanallısını isterdim(5+1) surround(yapay surround değil gerçek surround)
Hemi de o mekanik skalalı olanından. Varsın düzgün ölçmesin kımıl kımıl etsin yeter...
ET'siz @seron
Bul 6 ganglı bir POT ben sana 6 kanal gerçek SURROUND ampli yapayım.
Şimdi karar verirsen yaza ancak yetiştirebilirim :D

serkan_48

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 30 Ocak 2016, 19:36:15ET'siz @seron
Bul 6 ganglı bir POT ben sana 6 kanal gerçek SURROUND ampli yapayım.
Şimdi karar verirsen yaza ancak yetiştirebilirim :D

6 kanal anfi olacak yaptık diyelim ama sesi nasıl çözümleyeceğiz hocam @Mr_YAMYAM

memleket

Alıntı yapılan: ozgurece - 30 Ocak 2016, 13:43:54Memleket Arkadaşım çok güzel bir çalışma olmuş Eline sağlık, Ses oldukça güzel , Ben senin yerinde olsan İki Analog vumetre arasına şöyle BABA PPM monte ederdim hem o zaman ses giriş ve çıkış seviyelerini tam olarak ölçebilirsin.
Aklımada gelmedi değil hani;
@Mr_YAMYAM belki 1 tane hediye gönderir  ::)

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: ozgurece - 30 Ocak 2016, 13:43:54Memleket Arkadaşım çok güzel bir çalışma olmuş Eline sağlık, Ses oldukça güzel , Ben senin yerinde olsan İki Analog vumetre arasına şöyle BABA PPM monte ederdim hem o zaman ses giriş ve çıkış seviyelerini tam olarak ölçebilirsin.
Dur adamım naapıyorsun :D
EBU PPM için yaptığımız masraflar sana etki etmedi galiba :D

Alıntı yapılan: memleket - 30 Ocak 2016, 22:35:30Aklımada gelmedi değil hani;
@Mr_YAMYAM belki 1 tane hediye gönderir  ::)
Şimdi desek ki;
Sadece 10 LED'li standart PPM kartı göndersem. Hediye bile olsa.
Memleket buna 2 adet LM 3915 alacak. 10 liradan 20 KAAT.
İki adet redresör entegresi. 5X2=10 KAAT.
İyi kalite LED kullanırsa masraflı kötü LED kullanırsa sorun değil.
Devredeki diğer elemanlar da yaklaşık 30 TL tutsa.
Toplayalım.
20+10+30=80 GAYME.
Bu sadece 2 adet 10 LED'li PPM içindir. Bunu 18 LED yaparsak masraf 2 katındn fazla olur.
Daha plaketleri masrafa dahil etmedim :D

ozgurece

Onursal Hocam Doğru dediniz devre oldukça maliyetli Ama Bence DEĞER , Profesyonel Seviye ölçümü , öyle kımıl kımıl oynasın olmaz  Doğru seviye ölçümü,takibi ve tabiki ışıkların Dansı , SMPTE DIGITAL i merak etmiyorum desem yalan olur.  ;D 

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: ozgurece - 31 Ocak 2016, 17:32:50Onursal Hocam Doğru dediniz devre oldukça maliyetli Ama Bence DEĞER , Profesyonel Seviye ölçümü , öyle kımıl kımıl oynasın olmaz  Doğru seviye ölçümü,takibi ve tabiki ışıkların Dansı , SMPTE DIGITAL i merak etmiyorum desem yalan olur;D 

Hiç merak etme bence.
EBU ile tek farkı ölçüm arlığının 70 db olmasıdır. Genel çalışmada EBU DIGITAL ile farkı olmaz. Çünkü temel esasları ve responding değerleri hemen hemen aynıdır.
Bir eserdeki en düşük seviye (DİNAMİK ALAN) asla 60db nin altında hatta DIN standartlarına göre -50 db nin altında olmayacağına göre.
Zaten alt seviyedeki ledler direk yanıyor demektir.

memleket

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 31 Ocak 2016, 17:27:07Dur adamım naapıyorsun :D
EBU PPM için yaptığımız masraflar sana etki etmedi galiba :D

Şimdi desek ki;
Sadece 10 LED'li standart PPM kartı göndersem. Hediye bile olsa.
Memleket buna 2 adet LM 3915 alacak. 10 liradan 20 KAAT.
İki adet redresör entegresi. 5X2=10 KAAT.
İyi kalite LED kullanırsa masraflı kötü LED kullanırsa sorun değil.
Devredeki diğer elemanlar da yaklaşık 30 TL tutsa.
Toplayalım.
20+10+30=80 GAYME.
Bu sadece 2 adet 10 LED'li PPM içindir. Bunu 18 LED yaparsak masraf 2 katındn fazla olur.
Daha plaketleri masrafa dahil etmedim :D

LM3915 bluemavi de tanesi 5 lira, 
Redresör entegresi ve diğer elemanlar bende bol miktarda var.

Neyse sorun değil...

serkan_48

Alıntı yapılan: memleket - 31 Ocak 2016, 20:41:22LM3915 bluemavi de tanesi 5 lira,
Redresör entegresi ve diğer elemanlar bende bol miktarda var.

Neyse sorun değil...

Cakma degil orjinal parcalar o kadar ucuz degil. Bende otle dusunmustum ama oyle olmadigini gordum

memleket

Çakma olup olmadığını bilemiyecem, İlk aklıma gelen siteden baktım o fiyattı, diğer malzeme satan yerlerde de fiyatlar aşağı yukarı fiyatı o civarda.

ozgurece

Memleket arkadaşım ben de Ebay dan 20 Adet LM3915  7$ a Satın aldım o Entegrelerin hiçbiri Onursal Hocamın EBU PPM de stabil çalışmadı ilk ledler sürekli yanıyordu, Anlayacağın LM3915 Çöp , patates baskı ,bende Ebay da satın aldığım kişiye geri bildirim yaptım ,Adam Sattığı ürünün kalitesini biliyorduki hemen paramı iade yaptı Entegreleride geri istemedi. Orjina Entegreler 1 Adedi 14$ civarında, Onursal Hocam Entegreleri kendisi temin Etti.

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: ozgurece - 31 Ocak 2016, 21:17:44Memleket arkadaşım ben de Ebay dan 20 Adet LM3915 Satın aldım o Entegrelerin hiçbiri Onursal Hocamın EBU PPM de stabil çalışmadı ilk ledler sürekli yanıyordu, bende Ebay da satın aldığım kişiye geri bildirim yaptım ,Adam Sattığı ürünün kalitesini biliyorduki hemen paramı iade yaptı Entegreleride geri istemedi. Orjina Entegreler 14$ civarında, Onursal Hocam Entegreleri kendisi temin Etti.
ortalama yarım dolara getirttiğimiz entegreler hepsi ÇÖP oldu.
Aynı entegreleri konya sokakta 4 liraya almayanı dövüyorlar :D
En son bir vatandaş ile sıkı pazarlık ettim. ÇALIŞMASI KOŞULU İLE
2.5 dolara kadar düşürttüm ve Özgürün PPM i için 4 tene satın aldım. 4 tene de kendime alayım hem de borcumu ödeyim diyerek gittiğimde aynı entegreleri 4-5 dolardan aşağı vermem dedi.

ozgurece

Memleket Arkadaşım eğer istersen aşağıda linki olan ürünü satın alabilirsin, çok ucuz. 7.35$ ben bundan satın aldım birçok özelliği var peak hold bile var ama zıp zıp zıplıyor, Kımıl kımıl kımıldasın Dersen Senin anfiye olur.

http://www.ebay.com/itm/201417604117
Ben 5 + 1 e monte ettim , video aşağıda. YAMYAM Hocam görmesin fena kızar bu vu metreye,Dayak yeriz ;D zıp zıp dandirikten.
https://youtu.be/3QLgj-nM98Q
Amaaaa PPM gördükten sonra buna bakmassın bile

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: ozgurece - 31 Ocak 2016, 21:35:04Ben 5 + 1 e monte ettim , video aşağıda. YAMYAM Hocam görmesin fena kızar bu vu metreye,Dayak yeriz ;D zıp zıp dandirikten. [/color]
https://youtu.be/3QLgj-nM98Q
Amaaaa PPM gördükten sonra buna bakmassın bile
Bu alet herşeyi yapıyor ama ölçüm yapmıyor :D
Ölçüm değerlerini hala anlamamışsan tabiiki fena döverim.
Özgür bu yaz Antalyaya sen de gelsen de 4 yamyam olsak.
Hem belki Seronu dövdüğüm gibi seni de döverim :D

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın