2 Eksenli Güneş Takip Sistemi

Başlatan PANTR0, 03 Aralık 2015, 19:03:31

sub-zer0

Alıntı yapılan: Yusuf usta - 24 Mart 2019, 18:22:24pcb dosyası şu an bulmam zor. yapanlar sağolsun hiçbiri koymamış konuya. işini bitiren gitmiş :)
ama sen pcb dosyanı koy bakalım hata varsa düzeltelim -ki mutlaka gözünden kaçan bir hata vardır. bu devre oldukça basit zaten.

ayrıca açı voltaj bildirimi başlığını bul da oradan ekle ki biz de aramayalım şemasını ve sairesini. oradan bakalım hemen.
https://drive.google.com/drive/folders/1Dvl5tACrtr3zK50GcT-MEcG9IYbGH4_X?usp=sharing
hocam öbür konuya da ekledim.Bu devrede ekstra olarak kendim lcdnin ışığı için besleme verdim.bir de voltaj ölçer için pot yeri de çizilmiş onun yanlış olduğunu biliyorum düzelttim sonradan.

eneskececi

Alıntı yapılan: Yusuf usta - 03 Kasım 2016, 06:28:47o da var. yazılımı vs her şeyi hazır. bir ara unutmazsam yüklerim. unutursam özel mesajla bildirin.
merhabalar bu yıl benimde projem güneş takip sistemi de elinizde olan devre şemasını atmanız mümkün mü ?

seron

Alıntı yapılan: eneskececi - 25 Kasım 2019, 16:51:05merhabalar bu yıl benimde projem güneş takip sistemi de elinizde olan devre şemasını atmanız mümkün mü ?
1. sayfaya dön. Oradan birkaç ileti aşağıda rar dosyası paylaşılmış o olması lazım.

Yusuf usta

Alıntı yapılan: eneskececi - 25 Kasım 2019, 16:51:05merhabalar bu yıl benimde projem güneş takip sistemi de elinizde olan devre şemasını atmanız mümkün mü ?
konu içerisinde gereken tüm dosyalar ve ilgili yazılıma atıfta bulunan link mevcuttur. lütfen iyi inceleyin.
kolay gelsin.
Mühendislik Diplomayla olmaz. İnsanı adam eden, bilgi değil görgüdür.

Mert26

Alıntı yapılan: hkngzl - 17 Şubat 2018, 00:31:47Arkadaşalar Merhaba, Devreyi Yusuf ustanın paylaştığı bilgiler doğrultusunda bire bir yaptım. Kodlar da veya çizimler de  herhangi bir sıkıntı yoktur. Benim devreyi yaparken karşılaştığım en büyük problem motorlara ek olarak bir gerilim vermememdi. Yusuf ustanın bilgilendirmesiyle kullancığım 12 Volt Redüktörlü motora ayrıca bir gerilim kaynağı bağladım. Ayrıca paylaşmış olduğum rar dosyasın da projenin resimleri ve tasarımı yer almaktadır. Devre ile ilgili her hangi bir sorunuz olursa ulaşabilirsiniz.
https://drive.google.com/open?id=1P3g9CWzGTcE-3UgAo8bQlGw-7Ye-kmzj
.    Bu dossyi tekrar yükleyebilir misiniz acaba?

Yusuf usta

Alıntı yapılan: Mert26 - 13 Aralık 2022, 14:44:16
Alıntı yapılan: hkngzl - 17 Şubat 2018, 00:31:47Arkadaşalar Merhaba, Devreyi Yusuf ustanın paylaştığı bilgiler doğrultusunda bire bir yaptım. Kodlar da veya çizimler de  herhangi bir sıkıntı yoktur. Benim devreyi yaparken karşılaştığım en büyük problem motorlara ek olarak bir gerilim vermememdi. Yusuf ustanın bilgilendirmesiyle kullancığım 12 Volt Redüktörlü motora ayrıca bir gerilim kaynağı bağladım. Ayrıca paylaşmış olduğum rar dosyasın da projenin resimleri ve tasarımı yer almaktadır. Devre ile ilgili her hangi bir sorunuz olursa ulaşabilirsiniz.
https://drive.google.com/open?id=1P3g9CWzGTcE-3UgAo8bQlGw-7Ye-kmzj
.    Bu dossyi tekrar yükleyebilir misiniz acaba?
konu başında verilen dosyaları kullanabilirsiniz. diğer arkadaşınız kendi yaptığıişin resimlerini paylaştı sadece. şema kod vs hepsi aynı. bu dosyaya ihtiyacınız yok.
Mühendislik Diplomayla olmaz. İnsanı adam eden, bilgi değil görgüdür.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın