SIcaklık Ve Nem Kontrollü DEvre ? İstegi

Başlatan kdr042, 16 Nisan 2010, 13:07:55

kdr042

--------------------------------------------------------------------------------

arkadaslar kuluçka makinesi yapıcam bana sıcaklık ve nem ölçer devre lazım lcd ekranlı birde sıcaklık 37 dereceden assagı düsünce ampülleri yakıcak 38 derece olunca söndürcek elinde olan varsa velirse sevinirimm şimdiden tesekkürler ayrıca nem miktarı oynayıncada cihaz yönetirsede olur ama en önemli sıcaklık

mfdn

arkadaşım bu devre tam sana göre ozaman ısıs dosyaları ve gerekli programlar ekte var kolay gelsin.sht11 sensörü kullanılmıştr oldukça hassas ölçüm yapabilirsin ve dediğin gibi ısı ve nem belli değerlerin altına düştüğünde röleler ile istediğin aygıtı çalıştırabilirsin

kdr042

arkaadas devre için tesekkurler proteusta hata veriyor j1 ve j2 den anlamadım bakarmısınız bii zahmet olmasa

mfdn

arkadaşım j1 sensör bağlantısı ısıste sht11 olmadığı için onu kullandım j2 ise voltaj girişi devreyi arese attığında giriş belli olsun diye kullandım.

aşağıdaki linke bakarsan daha detaylı bilgi alabilirsin

http://www.elektrobilim.org/forum/showthread.php?t=2551

buradada benim eklediğim aynı devre var

http://www.elektrobilim.org/forum/showthread.php?t=4372

kdr042

mfdn

evet arkadaşım yaptım gayette güzel çalışıyor.ama sht11 birz pahalı bir sensör internet fiyatı 27 28 tl civarında daha ucuza maletmek istersen forumda başka devrelerde vardır onları dene istersen.bu devreyi sana önermemin sebebi hassas ölçüm yapabilmesi özellikle nem ölçümünde neredeyse sıfır hata ile ölçüm yapabiliyor.

kdr042

arkadasım msn verirmisin bir kaç sorum ve önerim olucaktıda verirsen sewvinirim :)

kdr042

usta ekled,imde teknotek diye bir msn den ekledims nei hiç online olmuyorusn ?

mfdn

merhaba arkadaşım istediğin dökümanları rapid olarak foruma ekledim yeni olarak baskı devre ve micro code studio nun çalışması için gerekli dosya ve açıklamaları dosya içerisinde sormak istediğin herhangi birşey ve aklına takılan şeyleri msnden yazarsın online olmadığım durumlarda e mail atabilirsin bu aralar sınavlarım var pek fazla nete takılamıyorum inşallah işine yarar

ekte iki tane isis ne bir adet ares dosyası var isislerden birincisi simülasyon için ikincisi baskı devreyi arese atmak için kullandım
baskı devredeki elemanların değerlerini öğrenmek için ikinci dosyaya bakarsan sorun yaşamazsın.

http://rapidshare.com/files/379715329/sht11_pbp_d__k__manlar.rar.html

kdr042

arkadasım sneide isinden güçünden ettik kusura bakmayasın çook tesekkurler

tulay;_emin

merhabalar yukarıdaki rapıdshare de çalışmıyor sayfa kayıp hata veriyor yenilemeniz mümkünmüdür,gazi üniv öğrencisyim tezim odaın nemini algılayıp belli bir değerde tutcak devre
  sht11 ile yapmak istiyorum çıkışına da buhar makinası yada ısıtıcı takmayı düşünüyorum pıc kodları ve baskı devresi elinde olan arkadaşlar var mı acaba çok acil lazım teşekkürler

tulay;_emin

merhabalar bende pm atamıyorum tez konum ortamın nem ini sabitleyen devre,sht 11 ile yapmam gerek pıc de kullanmam gerek belli bi nemden düşük ise bi röle çekecek yüksek ise diğer röle çekecek o röle çıkışlerının birine ısıtıc diğrinede buhar makinası bağlmayı düşünüyorum benzer devre elinde bulunan link atabilir mi lütfen

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın