dc voltaj ayarlı devre

Başlatan Furkan KELEŞOĞLU, 24 Haziran 2015, 00:42:46

Furkan KELEŞOĞLU

elimde 24 votluk 15 amper gücünde bir transformatör var yani trafo bunun icin ayarlı 0-24 volt ayarlı bir devre varmı bakıyorum bazıları transistör eklemiş işte 2 amperli felan transistrden fazla anlamıyorum yada 15 amper güc verebilen bir transistör varmı ? ya bana 0-24 volt ayarı yapabilecek bir devre lazım dc kadar tamam filtreleme regüle felanda sonrasında nasıl ayar yapcam onu kestiremiyorum beyz ayağına uygulanan değeri potansiyometreyle değiştirdikce cıkıştaki voltaj değişiyor okadar anladım yanlış doğru :D
Mekatronik Teknikeri. <br />Elektrik-Elektronik Teknisyeni.

memleket

Furkan KELEŞOĞLU

ilk verdiğin linkteki şemadaki buton koymuşsun onun özelliği nedir ?

memleket

2 side yaylı buton.
1. basınca ON olan
2. basınca OFF olan (ters buton)

Furkan KELEŞOĞLU

ama sen 22 vermişssin ben 24 vericem olası bir durum olmaz dimi ?

memleket

Furkan KELEŞOĞLU

cok karışık devre ama yapıcam herşey deneyerek olur :D  Mj15004 üğn yönleri önemlimi onlar transistör değilmi ben cok geride kaldım biraz okuyup bilgi sahibi olmam lazım

memleket

Mj15004 yönleri tabiki önemli. Datasheet sayfasını incelersen bacaklarını görürsün...

Furkan KELEŞOĞLU

2 TANE CAPASİTÖRÜN AYAĞINA BİŞEY YAZMIŞSIN AŞIRI AKIMA KARŞI TOPRAKLAMA YAZMIŞSSIN ZATEN ONLAR - HATTININ ÜSTÜNDE NE ANLATMAK İSTEDİN ORDA ?

memleket

Ordaki bağlantı şeklinin önemli olduğu vurgulanmış. Baskı devresine bakarsan elemanların bir ucu sarı ile işaretlediğim bölüm üzerine lehimlenmiş...

Furkan KELEŞOĞLU

bu 10 bin mikro farad paradır he :D elimde iki tane 63 voltluk 4700 mikro faradlık capasitör var onları paralel bağlasam olur demi olur niye olmasın paralel bağlayınca artıyor

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın