İnverterin otomatik devreye girmesi ?

Başlatan lexus26, 23 Nisan 2015, 01:38:06

lexus26

merhabalar bi kuluçka makinası aldım bahçemde elektrikler sık sık kesildiği içinde inverter ve akü aldım bahçede oldugum sürece sıkıntı yok takıp çalıştırıyorum,fakat bahçede olmadığım zamanlarda otomatik devreye girmesini istiyorum bu konuda yardımcı olursanız sevinirim...

Adnancoskun

Sisteminizde pic ve benzeri bir kontrol sistemi var mı? elektrik kesilip geldiğinde kaldığı yerden mi devam ediyor,
elektrik kesildiğinde inverterin devreye girmesi sadece bir role ile gerçekleşir, roleyi (220 volt kontaktör de olabilir) 220 volt ile beslenir, normalde open olan uç, 220 volt'a bağlanır, normalde closed olan uç inverter 'e bağlanır,
elektrik varken role çeker, ve cihazınızı 220 volt hattına bağlar,
Elektrik yokken role çekmeyeceği için inverter devrede olur.
Elektrik gelince role yeniden çeker ve cihazınızı inverterden ayırıp 220 volt hattına bağlar,
Devresini çizerim ama şu an okuldayım...
Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin.

lexus26

teşekkür ederim adnan coşkun çizimi bekliyorum, kuluçka makinasının içinde 2 tane ampul var içerideki sıcaklığı 36.5 derecede tutmaya çalışıyoruz elektrikler kesildiğinde doğal olarak sıcaklık düşüyor elektrik gelirse yine ısınır yani kaldığı yerden devam eder,elektrik geldiğinde otomatik olarak nemi ve sıcaklığı kendisi ayarlıyor.roleyi nereden bulabilirim
[mergedate]1429818850[/mergedate]
bişey daha  sormak istiyorum sistemi kurduktan sonra  elektrikler kesildi .sistem devreye girdi aküden elektrik aldık  3-4 saat sonra elektrikler geldiğinde ,aküyü tekrar nasıl şarj edicez inverter onu şebekeden aldığı elektrikle şarj edermi acaba

stk4221

akü-inverter: alıcı bu sistemde akü şarj olamaz

stdby sarj cihazı- akü-inverter: alıcı  bu şekilde  gerekli bir kaç dokunuşla  ihtiyaca yönelik kullanılabilir 
vatan kanla alınır ter ve göz yaşı ile korunur

lexus26

Black&Decker BDV090 Akü Bakım bu cihaz işimi görür sanırım

stk4221

Muhtemelen stdby durumunda bekleme ozelligide var çünki devamli aku uzerinde voltaj olacak . eyer akü amperajı 10 A gecmesse maliyeti dusurmek adina sarj devresi yapilabilir
vatan kanla alınır ter ve göz yaşı ile korunur

lexus26

adnacoskun bey
Alıntı yapılan: Adnancoskun - 23 Nisan 2015, 09:31:45Sisteminizde pic ve benzeri bir kontrol sistemi var mı? elektrik kesilip geldiğinde kaldığı yerden mi devam ediyor,
elektrik kesildiğinde inverterin devreye girmesi sadece bir role ile gerçekleşir, roleyi (220 volt kontaktör de olabilir) 220 volt ile beslenir, normalde open olan uç, 220 volt\'a bağlanır, normalde closed olan uç inverter \'e bağlanır,
elektrik varken role çeker, ve cihazınızı 220 volt hattına bağlar,
Elektrik yokken role çekmeyeceği için inverter devrede olur.
Elektrik gelince role yeniden çeker ve cihazınızı inverterden ayırıp 220 volt hattına bağlar,
Devresini çizerim ama şu an okuldayım...

devreyi ne zaman çizebilirsiniz.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın