+-28v İle Çalışan Anfi tavsiyesi

Başlatan erg123, 30 Mart 2015, 19:27:19

erg123

Ustalarım elimde +-28v var bana iki kanal 20-40w arası anfi lazım tda serisi olsun lm serisi olsun kafama göre bulamadım thd oranı düşük kaliteli birşey olursa sevinirim birde kullanacağım entegre transistör mosfet hangisi daha iyi olur entegre ise pahalı entegreleri önermeyin

Adnancoskun

Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin.

Mr_YAMYAM

birgitay

Mr-yamyam Stk devresindeki Pcb'yi sen mi yaptın ?  Fabrikasyon'mu  ?

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: birgitay - 30 Mart 2015, 21:34:20Mr-yamyam Stk devresindeki Pcb'yi sen mi yaptın ?  Fabrikasyon'mu  ?
Ben yapmıştım gurban yıllar önce.
AMIGA500 PC ile çizmiştim. Kullandığım baskı devre programı NEWIO idi.
Kızmadın değil mi. Bir daha yapmam falla :D

birgitay

Kızmadım. Yapabildiğin için takdir ettim Gurbaney :D Ancak , şuanda ben eksik sordum. Üstünde'ki Kalay'ı neyle yaptın abi ? Çünkü ben reçine ile kaplayınca komple yapışıyor Plaket'e .... Sonra kazıması Tel fırça ile çıkarması çok zor.

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: birgitay - 30 Mart 2015, 21:57:30Kızmadım. Yapabildiğin için takdir ettim Gurbaney :D Ancak , şuanda ben eksik sordum. Üstünde'ki Kalay'ı neyle yaptın abi ? Çünkü ben reçine ile kaplayınca komple yapışıyor Plaket'e .... Sonra kazıması Tel fırça ile çıkarması çok zor.
Eskiden LEHİM BANYOLARI vardı. :D
Plaketi bu banyoya sokardık. İyi bir kese atar bir de şampuan yapardık. Banyo çıkışında havlu ile silerdik aynen böyle olurdu :)

seron

NEWIO comodor-amiga için elektronik programı. hatta lisanslı almışsın ve hatıra olsun diye hala saklamaktaymışsın, kuşlar söyledi ;D
ne bereketli bilgisayarmış. batmayıp gelişeydi görürdünüz o zaman.
yamyam abinin meşhur amplisi biraz da bu sistemin eseridir.

birgitay

Mr-yamyam abi. Şu bizim Plaket'lerede Tellak'lık etsene  :D Tel Fırça'dan kurtulmak lazım.

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: seron - 30 Mart 2015, 22:44:16NEWIO comodor-amiga için elektronik programı. hatta lisanslı almışsın ve hatıra olsun diye hala saklamaktaymışsın, kuşlar söyledi ;D
ne bereketli bilgisayarmış. batmayıp gelişeydi görürdünüz o zaman.
yamyam abinin meşhur amplisi biraz da bu sistemin eseridir.
O yıllarda AMIGA500 demek mütekamil bilgisayar demekti. Günümüzdeki gibi ekran gartıymış, işlemciymiş aramazdı.
Parası olan veya benim gibi manyaklar alır 2MB RAM (Mega BYTE haa gigabyte deel) tüm istediklerini yaparlardı.
Bir de A590 HDD ünitesine SCSI HDD taktı mı dadından yinmezdi falla :D
Haliyle böyle bir PC yi sırf oyun goyun amaçlı kullanmak pek ta hoş değildi. Birgün arkadaşıma dedim ki.
Bana iş yapacak program lazım. O da NEWIO'yu getirmişti bana :D
Alın bakın da ecik gudurun :D

Alıntı yapılan: birgitay - 30 Mart 2015, 23:11:02Mr-yamyam abi. Şu bizim Plaket'lerede Tellak'lık etsene  :D Tel Fırça'dan kurtulmak lazım.
Artık hamam kapandı dostum. Ben bile sınırlı imkanlarla yapıyorum devrelerimi :D

birgitay

Artık tat , tuz kalmadıki. İşte benimde elim gitmiyor.... Ne yapsam diye düşünüyorum .....

erg123

Tda 7294 mono dimi 2 tane kullanmam lazim birde 28voltta yanlis bilmiyorsam 70 w veriyor 2 tane kullansam 70 70 o zaman bana 150wlik trafo lazim elimde 90wlik trafo var yamyam ustam bu stk 15 tl diyi yi minimum 10 tl ye alabilirim bana tuzlu geldi ama ozellikleri de iyi daha ucuza yokmu ustam.d biraz cok istiyorum ama

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: erg123 - 31 Mart 2015, 00:31:25Tda 7294 mono dimi 2 tane kullanmam lazim birde 28voltta yanlis bilmiyorsam 70 w veriyor 2 tane kullansam 70 70 o zaman bana 150wlik trafo lazim elimde 90wlik trafo var yamyam ustam bu stk 15 tl diyi yi minimum 10 tl ye alabilirim bana tuzlu geldi ama ozellikleri de iyi daha ucuza yokmu ustam.d biraz cok istiyorum ama
STK 465 daha önceleri üst seviye cihazlarda kullanılmıştır.
Band genişliği 100KHz tir. Öyle TDA MDA gibi entegrelerle STK nın verimini alamazsın. LM3886 bile Hi-Fi olabilmesi için 30-40W olarak öngörülmektedir. Bakma 100W denildiğine. Geri kalan güç entegrenin POWER DISSIPATION değeridir.
STK465in Po değeri yani çıkış gücü 30W olup 28V ta 40W alabiliyorsun.
150W lık trafo ile de STK465 i rahatlıkla besleyebilirsin. Belki de o trafo orijinal STK465 in trafosuydu :D
Fiyatına gelince.
En son 15 gaymeye almıştım. Pazarlıkla 10TL ye bile satanı bulabilirsin. 15 TL de versen bahalı sayılmaz.

erg123

aslında ustam amaç söyle internetten sony anfi aldım stk çıkışlı çıkışı arızalı baktım entegreye 15 mi 20 mi neydi dedimki farklı bir anfi yapayım buna maliyetten kısmak için trafonun boyutuna bakacak olursak 90wlık    "150W lık trafo ile de STK465 i rahatlıkla besleyebilirsin." dedin ama yanlış anladın beni ustam http://www.merterelektronik.com/STK-465,PR-17474.html şurdan sipariş versem 10 tl 6 tl de karko 16 :D gene aynı hesap :D stk nın tadını bilmez olurmuyum ustam hastasıyım mecbur alıcam

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: erg123 - 31 Mart 2015, 01:33:10aslında ustam amaç söyle internetten sony anfi aldım stk çıkışlı çıkışı arızalı baktım entegreye 15 mi 20 mi neydi dedimki farklı bir anfi yapayım buna maliyetten kısmak için trafonun boyutuna bakacak olursak 90wlık    "150W lık trafo ile de STK465 i rahatlıkla besleyebilirsin." dedin ama yanlış anladın beni ustam http://www.merterelektronik.com/STK-465,PR-17474.html şurdan sipariş versem 10 tl 6 tl de karko 16 :D gene aynı hesap :D stk nın tadını bilmez olurmuyum ustam hastasıyım mecbur alıcam
150W ı yanlış okumuşum demekki :D
Trafo orijinal ise 90W olsa da STK465 i kaldırır.
Boyutu seni yanıltabilir. Cihazın arkasındaki etikette yazması lazım gücünü.
Zaten o tip orijinal cihazlarda STK türü kullanılır ve trafo gücü genelde 100W ın üzerindedir.
Ama tereddütün olursa STK463 kullan. 25W lık çıkıştır GOÇ gibin olur.

erg123

STK465 kullancam da o attığım linkteki orjinal mi acaba onu çözemedim ustam boyutu 100w üzeri ama içinde birçok çıkış var trafo yanımda değil diğerleri 1 er amper olsa ana besleme 90w kalır dedim düz hesap :D

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: erg123 - 31 Mart 2015, 02:19:10STK465 kullancam da o attığım linkteki orjinal mi acaba onu çözemedim ustam boyutu 100w üzeri ama içinde birçok çıkış var trafo yanımda değil diğerleri 1 er amper olsa ana besleme 90w kalır dedim düz hesap :D
STK 465 değil çoğu STK yı orijinal bulamazsın.
Ama goç gibi çalışıyorlar. Ben yıllardır kullanıyom.
Öyle şu kalır bu kalır la hesaplar doğru olmaz.
Ben şimdi yatıyom. Sen o amfinin içini dışını bi temizle ve güzelce fotolarını çekip buraya koy.
Yarın Senin işini hallederiz. Hem bulaşan çok arkadaşımız olur :D

erg123

ustam anfi çok uğraştıracak beni sağ kanalda elektrik var o elektrik stk yı bozdu onu halletcem phono kısmı arızalı falan falan yarın masaya alıp bakıcam dediğin gibi kore olması lazım orjinal değil ama merter elektronikte orjinallerde var fiyat resmen 2 katı iyi geceler

erg123

Mr_YAMYAM ustam
http://www.redcircuits.com/Page2.htm
buun yapsam olur mu anlamadığım bunu yapan arkadaş 200V 8A Diode 3.15 sigorta diyor bu kadar akım çekermi bundan iki tane yapıp kullanmak istiyorum

Output power:
well in excess of 25 Watt RMS @ 8 Ohm (1KHz sine wave)
Sensitivity:
200mV input for 25W output
Frequency response:
30Hz to 20KHz -1dB
Total harmonic distortion @ 1KHz:
0.1W 0.014% 1W 0.006% 10W 0.006% 20W 0.007% 25W 0.01%
Total harmonic distortion @10KHz:
0.1W 0.024% 1W 0.016% 10W 0.02% 20W 0.045% 25W 0.07%
Unconditionally stable on capacitive loads

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın