Bu elektronik malzame nedir?

Başlatan blade44, 25 Mart 2015, 19:00:34

blade44

Arkadaşlar resimdeki kırmızı yuvarlak içindeki 3 bacaklı elektronik malzeme nedir kodunda TF3 yazıyor ama anlayamadım yardımlarınız için teşekkürler.

erg123

Transistor olmasi lazim ama ne ustam kartin numarasi modeli falan yokmu sema bulup bakalim

blade44

kart numarası veriyim ama şema zor gibi amerikan ısı ölçer kartı eleman tarnsistör ölçümü vermiyor bobine benziyor sanki ama tam bilen çıkmadı

erg123

Sen bir versene ustam 3 bacakli transistorvardir bobin hic gormedim

blade44

kartın numarası ctxl display board 13404PC-04 ölçü aletinin markası omega

erg123

blade44

Alıntı yapılan: Flatron - 26 Mart 2015, 13:30:59@blade44
Cihaz bumu
http://www.omegaeng.cz/ppt/pptsc_eng.asp?ref=CTXL

niye o malzemeyi soruyorsun bozukmu? yanmışmı?

Evet cihaz  o ...o malzeme değil ama kart üzerinde TF1 olan patlamış ölçümlerimde transistör değil çünkü sağlam olan iki bacak arası 50 ohm orta bacaklada 50 ohm ve 1k gözüküyor malzemenin ortasında kondansatör gibi bişey var dikkat ederseniz

erg123

Kahve rengi kondansator c ile baskayan birde siyah var oda bobin olcak l ile basliyor

blade44

Alıntı yapılan: erg123 - 26 Mart 2015, 19:07:58Kahve rengi kondansator c ile baskayan birde siyah var oda bobin olcak l ile basliyor

ben sorduğum malzemenin içininden bahsediyorum içine bakınca smd kondansatör gibi bişey var

erg123

Hmm pardon o zaman soylr diyeyim 1 kohm kisadevreden dolayi omaj yukselmistir digerleri saglamdir ama bobin olcagini sanmam

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın