Mosfet ile guc kaynagi Yapilir mi

Başlatan erg123, 22 Mart 2015, 01:00:24

erg123

Elimde 13A ve 50A lik bolca mofset var n kanalli bununla lm723 veya lm317 gibi regulator kullanmadan voltaj ayarli bir devre yapmak istiyorum bu mumkun mu

erg123

haylaz

erg123

Ustam bu guzelde 2n3055 npn transistorlu yani transistorle yapildi bunun mosfetli olani istiyordum s g s .d

erg123

Bunu hatirladim ama indiremedigimden boyle konu actim ustam bu tam benlik mosfetli

haylaz

erg123

İns ustam biraz savirsizim da bu konuyu set ucun actim fet ile regulator nadir niye nadir fetler saglam yuksek akim fetler var az isinir diye dusundum ama smps olursa cok iyi olur

haylaz

İlk verdigim şemada 2×12 trafo kullanarak ısı azaltılabilir bide fan oh ne güzel:-)

erg123

Bende var 1-20v arasi birde anahtar koydum 1-40v arasi  6a tek 2n3055 verebiliyor isinma 1-40 kademesine aldigimd yapiyor birtanede yaptim bd245 ile onda da 4a veriyor isinmadan ama kisadevre korumsi yok bunlarin onlari ypabilirsem iyi olcak

haylaz

erg123

Ustam bunun kisadevre korumasi lazim hangi kisimlari almayilim yardimci olurmusun
[mergedate]1427044116[/mergedate]
Datashette 15a diyor tabiki sogutmada onemli bendeki sogutma asagi yukari8cm e 5cm izgarali arkasinda duz plak var ve termal macun

haylaz

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın