Led'li Termometre ve RJ Test Cihazı Projeleri Yardım?

Başlatan ArzuOztav, 12 Mart 2015, 14:15:11

ArzuOztav

Sorumlu oldugum 2tane proje var lütfen bana yardımcı olurmusunuz dersten çok anlamadığım için öğretmenimiz tolerans gösterdiğini söyledi ve projeleri basite indirgediğini söyledi ama ben hiç anlamıyorum 2. sınıfım 3. yılımdayım zor durumdayım. lütfen yardım edin minnettar olurum. sorumlu olduğum projeler
1-)Termometre led\'li 2-)RJ Test Cihazı
Bana arapça gibi geliyor ne olursunuz yardımcı olun. ayın 17sine kadar bu projelerin pıroteyus isis çizimini benden istiyor nasıl yapabilirim lütfen.

seron

merhaba arzu hanım,
konu başlığınız forum kuralları açısından olmamış.
"Ledli termometre ve RJ Test cihazı hakkında yardım gerekli" şeklinde başlığı değiştirebilirseniz daha iyi olur.
değiştiremeseniz de konudan anlayan üyelerimiz bir bilemedin iki gün içinde yardım edecektir. genellikle çalıştıkları için yoğun oluyorlar.
kolay gelsin... :)

ArzuOztav

inşallah yardımcı olurlar sürekli bakıyorum arastırıyorum öğrenmeye calısıyorum ama cok karışık yapabilceğim şeyler değil ve tekrar sınıfta kalmak istemiyorum :(

seron

şu devreye bir bakın:
https://320volt.com/lm35z-termometre-lm3914-30-led-gosterge/

hemen resmin altında proje indirme linkleri var oradan gerekli şeyleri indirip yapın.

Flatron

Alıntı yapılan: ArzuOztav - 12 Mart 2015, 14:15:112-)RJ Test Cihazı

Bunun hakkında biraz bilgi vermelisiniz kablo test cihazımı yoksa başka birşeymi?

ArzuOztav

seron teşekür ederim bende bitane daha buldum biltek.tubitakın sitesinden acaba hangisini yapmalıyım. günde 10tane devre yapıyormusum gibi oldu biraz flatron hiç fikrim yok malesef rj test cihazı diyip geçti

smps

serkan_48

Yukarıdaki devrede bir kod v.s. yok. Devreyi kurup çalıştırmanız yeterlidir.

Ayrıca termometre için blogda güzel örnekler var.

Size led displeyli içine program yüklenmeden çalışacak olan bir devre aşağıda önerdiğimi yapabilirsiniz.

adresten projeye ulaşabilirsiniz. https://320volt.com/icl7107-ve-lm35-ile-basit-dijital-termometre-devresi/

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın