-50°C ye ulaşabilen soğutucu

Başlatan fatih343, 10 Mart 2015, 21:26:37

fatih343

Arkadaşlar konu başlığındada belirttiğim gibi -50°C ye kadar inebilen bir soğutucuya ihtiyacım var nasıl yapabileceğimi bilen varmı?
[mergedate]1426015569[/mergedate]
-50 şart teğil -20 nin altına insinde
Ne kadar ekmek o kadar köfte

stk4221

vatan kanla alınır ter ve göz yaşı ile korunur

fatih343

stk4221

- 12 dereceyi   zorlayanlar olmuş forumlarda  ama uzun ömürlü olmadıkları söyleniyor

fatih343

stk4221

Örnek gosterilen peltier 50 w  ama 400w a kadar secenek varmis ne icin kullanacaginda önemli belki farkli bir mantikla da müdahale edilebilir

fatih343

TEC1-12706 yerine başka bir seri kullanmalıyım ozaman ama hangisi en verimli olur? -20 ye en rahat hangisi iner

stk4221

O degilde bir tarafi sogurken öbur tarafıda isiniyor isinan tarafi nasil uzaklaştıracaksin  cihazdan  cekilen amperde cabasi oluyor

fatih343

Oda var öyle olursa kademeli yapmak zorunda kalmış olucam

seron

çok bilgili değilim ama böyle birşey peltier ya da diğer pasif soğutucularla mümkün değil.

nerede kullanılacak bilmiyorum ama bu iş özel soğutma teknolojilerine ihtiyaç var. buzdolabı sistemi gibi. yani soğutulacak yerden gaz dolanımı yapıtracaksınız. başka yolu yok. -20 bayağı derin bir sıcaklık seviyesi. ki siz altına insin diyorsunuz. bu sıcaklığa inmesi için günümüz nofrost buzdolabı teknolojilerine ihtiyaç var.

tabi yanılmıyorsam.

fatih343

Hmm ozaman bir soğutma sistemi tasarlıycam bu arada site sahipleri acaba bir alan daha açabilirmi? Yapılan uzun işlem gerektiren icat değerinde tasarımların bulunduğu bir sayfa?

seron

icatlar telif hakkı falan içerebileceğinden hepimizin başı ağrıyabilir. belki...

ben o sistemi nerede kullanmak isteyebileceğibnizi önceki konunuzdan tahmin ediyorum. o konu çok yüksek teknoloji ve bilgi ve tecrübe ve "güvenlik" gerektiriyor. ;)

yüksek irtifalarda kuvvetli hava akımı dolayısıyla bayağı düşük sıcaklıklara ulaşılabiliyor hatta    "....'ın"  "....'natları" buz tutabiliyor. bunu da bir değerlendirin ;)

fatih343

Abi ben nerdeyse denizin kıyısındayım yaa :'( bir sistem kurmam lazm ama yetişmiycek galiba tübitak fuarının açılmasına az kaldı galiba

seron

anladım. olmuyorsa kendini üzme.
diğer üyelere de bir danışmak lazım. kontrol kalemi sitesine falan da bir sor olmadı. orası bayağı kalabalıktır çok yorum olur.

fatih343

Burayı daha çok seviyorum ben :)
Üyeleri daha samimi ve süreklileri daha çok :)
Bilmeyen bile araştırıp öğrenip yorum yapıyor kalabalık değil burası ama olanlarda cidden bilgili zeki kişiler :)

seron

ben niye başka yere gitmiyorum? her gün buraya takılır neler oluyor diye bakarım. oysa mesleğim bu değil :)

fatih343

seron

ben bilim teknoloji ve felsefe gibi birçok alana ilgi duyan bir "kamu yönetimi" mezunuyum ve şu an işsizim malesef.

daha önce özel güvenik görevlisi olarak çalıştım ve bir yıldır işsizim.

fatih343

İnş. Rahat bir iş bulursun hocam bilgilerinizi kullanmayı deneyin bence biraz bilgisayar kodlaması öğrenin site açın bilginizi paylaşın reklam alın en azından birikiminiz olur

seron

-bilgisayar kodlama
-siteaçma
-reklam geliri

üçü de imkansız.

üçünden de anlamam ;D

ancak iyi-kötü bilgisayar bakımı bilirim.

Adnancoskun

sevgili arkadaşlar, yukarıda konuyla alakası olmayan yazıları, izninizle siliyorum...
Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin.

fatih343

seron

Alıntı yapılan: Adnancoskun - 11 Mart 2015, 19:16:55sevgili arkadaşlar, yukarıda konuyla alakası olmayan yazıları, izninizle siliyorum...
yanıt 12 den itibaren silmelisin. bayağı geyik olmuş, özür.

Adnancoskun

anlayışınız için teşekkürler,

kendi aranızda istediğiniz konuda, istediğiniz şekilde, istediğiniz kadar mesajlaşabilirsiniz, ancak takdir edersiniz ki, burası genele açık bir alan..
Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin.

stk4221

fatih343

stk4221

istedigin - dereceler harbiden çok yüksek  havayımı  sogutacaksınız metalimi

fatih343

Havayı soğutmam gerekiyor ancak metali soğutursam dolaylı yoldan havayıda soğutabilirim

stk4221

inşallah düşündüklerinizi gerçekleştirebilirsiniz

hayırlı çalışmalar

fatih343

Sağolun hocam
Projemdeki araştırmalarımı kaydediyorum bittiğinde paylaşacağım burada

serkan_48

Kapasite belli olmadığı için önerim sadece sıcaklıkla ilgili olarak R404a gazlı kompresör sıkıştırmalı sistem kurmalısınız. -20 leri görürsünüz. - 50 derseniz metan propan türü gazlarla iniliyor ancak çok tehlikeli gazlar olduğu için bu konuya hiç girmemenizi öneririm.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın