Pıc ile klavye

Başlatan devenes, 17 Şubat 2015, 23:02:33

devenes

Herkese selam ben pıc ile klavye yapma istiyoru ama ben içine hangı tusları programlarsam onları yazıcak pıc bu konuda programsal ve şemasal anlamda yardımcı olursanız sevınırım

efes94

Projeniz şu şekilde mi olacak yani: Pic bilgisayara bağlanacak ve sanki klavyeymiş gibi bilgisayara belirli harf tuşlarına basılmış gibi bilgi gönderecek.

seron

yardımcı olur mu bilmiyorum ama;

"oyun pedalı" denilen aygıtlar var. oyuncunun birden fazla tuşu aynı anda kumanda etmek zorunda olduğu durumlarda kullanılmaktadır. joystik gibi birşeydir. eğer bilgilerine ulaşabilirseniz işinizi görebilir. şahsen benim yeterli ve doğru bilgim olmadığından sizi yanıltmak istemem.

devenes

bende o tarz bişi yapmak istiyorum oyunda kullanacam orda satılanlar çok pagalı ben biraz daga uygu fıyata yapma istiyorum bu konuda yardım edecek kimse yokmu

smps

Bebde bu konuda birşey duymadım ama şöyle birşey yapılabilir sanırım
bir klavyenin istediğimiz tuşunu pic e bağlayabilirsek basit bir pic yazılımıyla bu işi yababilirsiniz sanırım.bu iş için önce klavyelerin yapısını incelemek gerekir

Mr_YAMYAM

ASCII karakter kodları hakkında araştırma yaparsan bir PIC ile klavyenin bazı harflerini tanıtabilirsin.
Örnek A =41 ... ASCII karakter kodu idi yanılmıyorsam.
Herhangi bir PC ye bu kodu I/O CIA sinden girersen A harfine basmış gibi olursun.

smps

Hocam yanılmıyorsam ASCII karakter kod sisteminde Türkçe karakter kullanamıyorduk bide bunun ilginç bi hikayesi vardı
Uluslararası bi kurum (ismini hatırlamıyorum ) olrtak bi kod sistemi oluşturmaya karar verir ve uye ulkelere bi kodlama formu gonderir ve bunu kendi alfabelerinde bulunan harflere göre dizenleyip onayladıktan sonra gondermelerini ister tabi ozaman bu gorev tubitak a verilir onlar ise bu konunun ileride nasıl sorun olabileceğini düşünmezle ve formu hiç duzenleneden gonderirler bi yanıt gelmeyince kurumda bu susteme türkçe harfleri dahil etmez ve bizdd ingilizcede olan harflerle çalışmak zorunda kalırız tabi daha sonralari buna alternatif türkçe karakterler içeren çözümler bulunur :)

efes94

http://www.robotshop.com/media/files/pdf/details-description-pr26.pdf
Bu linkte pic ile nasıl bir game controller yapılabileceği anlatılmış.

Bu linke ise nasıl bir keyboard emülatörü yapılabileği anlatılmış
http://jpbachy.free.fr/PIC%20Keyboard%20Emulator.htm

Bu iki makaleyi okursanız yardımı olacağını düşünüyorum.

seron

eğer oyun oynamak için ise, programlamadan anlayan birilerini bularak bilgisayara program kurup işi ona da yaptırabilirsiniz. amma bu işle uğraşan kimseyi bilmiyorum. hatta programa oyunun neresinde ne yapması gerektiğini bile belirleyebilirsiniz.

devenes

yazılımsal olarak sıkıntılar cıkabılıyor oyunda ama donanımsal olarak bir sıkıntı olmuyor o yuzden arkadaşlar şema veya mıkrobasıc yazılım olarak yardımcı olabılecek varmı

efes94

Devenes , eğer sadece oyun için kullanacak isen bu işi programlarla yapabilirsin.Bu programlara makro denir. Makro maker diye aratarak netten pek çok makro programı bulabilirsin. Makro yazmak için programlama bilmene gerek yok.
Makro şu şekil birşeydir herhangi bir tuşa bir görev dizisi atar.
Mesela oyun için ardarda z 1 c 2 z z z. Tuşlarına basman gerekiyorsa bu tuşları makro programına girer ve bir tuşa atarsın misal f11 tuşuna . Daha sonra oyun çalışırken f11 e basarsan bilgisayar ardı ardına makroda yazdığın tuşlara basılmış gibi işlem yapar.Makro bir hack aracı değildir bu yüzden çoğu oyunda kullanman banlanmana sebep olmaz.(ama emin olmak için önce sahte bir hesapta denemeni öneririm)

devenes

bana programsaol olarak degıl işte donanımsa olarak lazım bende biliyorum o tarz programları riskli onlar

seron

malesef yardımcı olamıyorum/z. iki-üç yıl kadar önce bir genç de benden metin-2 ve silkroad için pedal yapılıp yapılamayacağını sormuştu ama o kadar araştırmama rağmen hiç devre bulamamıştım. nasıl ararsam arayayım hep hazır satılanları gösteriyor google.

zaten, bulup yapsan/yaptırsan bile, astarı yüzünü geçer pahalı olur. tavsiyem ya program kullan ya da hazır satın al.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın