600 watt smps devresi hakkındaki düşünceleriniz nedir.

Başlatan emre_41, 29 Aralık 2014, 17:16:30

tda 1562q

Slm adnan abi bende bu arkadaşı araba anfisi beslemek için kullanacağım eı-33 trafo var elimde onlarla yapmayı düşünüyorum. Siz trafo olarak emre arkadaşa başka trafo ile yapmasını önermişsiniz
150 watt eı-28 trafolu smps inverter devresini yapmıştım halen daha kullanıyorum. Ben EI-33 trafo ile yapsam verim alabilirmiyim  ?
2x250 watt rms anfiyi besleyecem bununla
Teşekkür ederim.

Adnancoskun

Alıntı yapılan: tda 1562q - 08 Haziran 2020, 10:04:56Slm adnan abi bende bu arkadaşı araba anfisi beslemek için kullanacağım eı-33 trafo var elimde onlarla yapmayı düşünüyorum. Siz trafo olarak emre arkadaşa başka trafo ile yapmasını önermişsiniz
150 watt eı-28 trafolu smps inverter devresini yapmıştım halen daha kullanıyorum. Ben EI-33 trafo ile yapsam verim alabilirmiyim  ?
2x250 watt rms anfiyi besleyecem bununla
Teşekkür ederim.
elbette ki verim alırsın ancak?
1- 2x250 watt yani 500 watt bu trafo ile ıcık zor...
ama 2 tane kullanırım dersen bu sefer evet yaparız.
Sana dc kaç volt lazım? yani hali hazırda sarılı bir trafonun sana tam olarak kaç volt verebileceğini kestiremeyiz,
Ancak şunu yaparız, takarız trafoyu bakarız kaç volt verdi? eğer bizim istediğimiz değerlere yakınsa feedback ayarı ile istediğimiz değerlere getiririz, ancak çıkan gerilim bizim istediğimiz değerlerden çok uzaksa verimliliği iyi olmaz, bu sefer de boş bir nüve ve karkas bulup sararız...
Hani demişlerya, üstad kaybettik ne yapalım,,,
Elcevap...
Çay koyun yeniden başlıyoruz.... :)
Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın