yine bir pam8802 ve yine çay kutusu:)

Başlatan yolgezer, 23 Aralık 2014, 17:47:23

yolgezer

eh abiler @Mr_YAMYAM ın da hastası olduğu tea hastalığından yola çıkarak yapılmış bir proje.
alet edevat, pam8002datası için

resmi

bu parçayı kurcalayan arkadaş bilinçsizce havyayı oraya buraya dolaştırdığı için bir kanalındaki giriş kondansatorunu haşat etmiş. ben smd aramakla uğraşmadım. zaten 5.2 nf kondansatoru kim kaybetmiş de ben bulacam:) hem az bass oranı artsın diye 10 nf kağıt kondansator koydum.kağıt kondansatorler,
sonracıma onur abinin evinde de gördüğüm hoparlör. onlara ne deniyordu bilmiyorum. bilen yazıversin:)
tabi onların kutusu nasıl olcek? alın işte.) hoparlörleri bununla kutuya monteledim. hem iyi bir koruma da oldu. içine öcük böcük de kaçmaz:=)
http://i.hizliresim.com/PY6YE6.jpg silikonu kim icat etti ise allah bin razı olsun:)
becermişim sanki. ama dur baalım ne olacak:),

en büyük sıkıntım enerji idi. kutunun içine soksa mıydım yoksa dışardan soketle falan mı dedim. sonra imdadıma elimde telefonculuk günlerinden kalma bir ÇAKMA 6300 ın kasası geldi. aslında iyi durumda idi. ama kırılan ekranını bulamadım. kasasını kestim. bir de bl-5c batarya ve batarya konnetktoru iş tamam. bl-5c 750 mah olduğundan yuvaya büyük geldi. üstten az maket bçağı ile genişletince tam oldu hem çok sıkı:)anahtarı nerden bulduguğumu bilmiyorum:) hatırlamak için çok uzun zaman geçti:)
ne güzel oldu ama :o
amfiyi içine silikonlarken silikona güvenmedim. klimalarda kullanılan bir yalıtma bandı kullandım. kıvılcım olmazsa yanma gibi riski yok. hem pam8002 ısınmaz:)
kabul ediyorum burda batırmışım:) ama napiim ekmek bıçağı ile bu kadar oldu:)
bunlar da kapanış. madem metal kasa kullandık. yandan da bir şase yaptım. önceden telefon sinyalini alıyordu şimdi gram zırıltı yok:)
disko ledler harika oldu. hem 4 volta da dayanıyorlar:)
am mavi mi mor mu çözemedim daha. mavi parlıyor ama ışığının düştü yerler mor oluyor.
acaba yeşil mi kullanaydım:)
eleştirilerden önce söylemeliyim ki çok özenmedim. zaten kızkardeşim kullancak. o kafasına göre yapar artıkın:) ayrıca da çok vumayın:)

Mr_YAMYAM

Ben TEA'nın (Çay'ın) hastası değilim ki ;D
Ben STK'nın hastasıyımdır. Onu da zaten dinledin.
Eğer fırsat olur da TEA  ile özel bir tasarım yaparsam burada yayınlarım, sen de gudurursun ;D

yolgezer

abi tea ile yapsan yapsan anca 2.1 yaparsin, oyle bir seye benzer o entegre:-)

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: yolgezer - 23 Aralık 2014, 18:09:13abi tea ile yapsan yapsan anca 2.1 yaparsin, oyle bir seye benzer o entegre:-)
Ölçüm ve tasarım tekniklerini bilmeden böyük laflar etme ;D

yolgezer

teayi biliyorum:-) 
[mergedate]1419351425[/mergedate]
arti olarak bu tea-pam kapismasi degil. bu yapim hakkinda goruslerin neler? pam serisi nasildir:-)
[mergedate]1419351483[/mergedate]
@ozgurece dostum begendin sagil az da elestir:-)
ben bu tarz tasarimlarin yayginlasmasindan yanayim. cunku cin bu tarz seylerle dunyanin parasini yiyor:-)

seron

yolgezer

minimalite24

Gözünü seveyim @yolgezer,sakın bunu dışarıya çıkarma seni canlı bomba sanarlar :D
yada bunu vitrine koyabilirsin,soranlara "Müzik Tenekesi" dersin :D
Şaka maka bir yana güzel bir çalışma olmuş hayırlı olsun :)
Bilgili Bir Ahmak,Cahil Bir Ahmaktan Daha Ahmaktır!

yolgezer

babam adliyede cayci ve bu kutulardan suruyle gelir:-)  ustune hali falannkaplansa harika olmaz mi?hem kimse kagit kondansatoru nerden buldugumu da sormadi:-)

minimalite24

Halı değil de ismini çoğu sitede duyduğumuz "Oto Kaplama Bezi"denilen yani hazır 1000lik kabinlerin bezinden kaplasan daha güzel olabilir ve bir de hoparlör kapağı  ve kabin köşebenti ;)
o zaman ben sorayım aaa kağıt kondansatörü nerden buldun :o yoksa sen mi sardın :D
Bilgili Bir Ahmak,Cahil Bir Ahmaktan Daha Ahmaktır!

yolgezer

kaplama olayi kizkardesime kalmis. zaten o kullanacak ya. biraktim zevkine gore suslesin, hem susleme olayi bana angarya. ona bakarsan 2.1 yaptim. aslinda onun da resimlerini verecegim. hani su ugultu sorunu yasadigim:-)  yok ben sarmadim:-)  dedim ya elimde bilmem kacinci yuzyildan teypler var. hurdayabdonmusler ama parcalari saglam oluyor. :-)

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın