2x500-2x1000w power mosfed amfilikator

Başlatan fatih_celebi24, 01 Ocak 2015, 21:25:09

fatih_celebi24

merhaba uzun zaman önce çizip denediğim devremi paylaşmaya karar verdim sadece hobi amaçlı yapılıp denenmiştir.

N kanal 5 adet P kanal 5 adet mosfed kullanıldı sürücü katı 10 adet P%N kanal mosfed beslemesini sağlayabilecek  güçtedir.

Power katı A4'e sığabilecek biçimde çizilmiştir power katındaki  besleme kondansatörler 10000mf 100v dur. Besleme voltajı +\\- max. 90V tur. önerilen +\\- 60V ac dir. idael +\\- 75vdc gibi kulalabilirsiniz.

preamplifikatör + hap. koruma 320volt dan alıntıdır.

[mergedate]1419111888[/mergedate]
arzu edene proteus çizimleri mail olarak atlır

arkadaşlar link ekliyorum oradan çekebilirsiniz layud çizimleri

çizimlerimin şifresi fatihcelebi

devre saten tanıdık gelir av800

https://yadi.sk/d/egmw8H73dXqrS

Adnancoskun

Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin.

fatih_celebi24

ibrahim18

Merhaba bu projeyi yakından takip ediyorum ama bir sorum olacak tam istediğim devre ama 2x500 watt yerine sadece 1 tane 500wattlık bir devre yapacağım yardımcı olabilirmisiniz? Neleri eksiltmem gerek bir e düşürmek için?

fatih_celebi24

Güç kartının yarısını bassan yeterli senin için  ancak sürücü kartinı aynı kullanabilirsin yada sadece sürücü kartının baskı yapar son mosfedleri soğutucunun üzerinde birleştirsin oda olur  yanlız şuan biraz maliyeti fazla olur bilgin olsun

ibrahim18

bana aslında abi 200 watt bile yetiyor o kadar araştırmama rağmen hala mosfetli anfi devresi bulamadım :(

cevat1

Lehimleme tekniği üzerine biraz pratik yapmalısınız. Lehimler çok kötü, çoğu yer soğuk lehim gibi duruyor.
Ayrıca malzemeleri lehimlerken fazla lehim kullanmayın. Topak topak lehim olmuş.

Yazdıklarımı bir öneri olarak kabul edin.

Kolay gelsin...

fatih_celebi24

Alıntı yapılan: cevat1 - 11 Şubat 2015, 14:27:52Lehimleme tekniği üzerine biraz pratik yapmalısınız. Lehimler çok kötü, çoğu yer soğuk lehim gibi duruyor.
Ayrıca malzemeleri lehimlerken fazla lehim kullanmayın. Topak topak lehim olmuş.

Yazdıklarımı bir öneri olarak kabul edin.

devre lise yıllarından kalma depoda bir yerde duruyordur şu an halana 2010 da hazırlamış tim bir hevesle sonra attın kömürlüğe duruyor öyle

Kolay gelsin...
[mergedate]1423959887[/mergedate]
Alıntı yapılan: ibrahim18 - 11 Şubat 2015, 11:28:10bana aslında abi 200 watt bile yetiyor o kadar araştırmama rağmen hala mosfetli anfi devresi bulamadım :(

https://elektronikprojeler.com/index.php?topic=5834.0

bu sayfadaki projeni incele itersen senin işini görür inşallah trafoya para vermek zorunda da kalmazsın

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın