DIANA KA-4400 AC3 AMPLIFIER 5+1 Sorunu

Başlatan ozgurece, 18 Aralık 2014, 16:55:14

ozgurece

Forumdaki Değerli Uzman Arkadaşlar Aşağıda Resimlerini Gördüğünüz 5+1 Ses sistemi ( Ses sistemi Demeye utanıyorum- Kıytırık bir Hoparlör) Uydu alıcısının AV çıkışına bağlayıp Ses Aktardığımda Vınlama oluyor. Özellikle Bass seslerini çok kısmak durumunda kalıyorum. Başka bağlantılarda PC, Desktop veya Nootbook PC de bu vınlama yok. Defalarca denedim Şöyle geçici bir çözüm buldum. Uydu alıcısının LNB Anten bağlantısı ile 5+1 Bağlantılarındaki şaseye kısa devre yapınca O vınlama tamamen ortadan kalkıyor ama Center ve Sağ ve Arka sağ hoparlörlerden Ses gelmiyor diğerlerinden ses oldukça temiz geliyor, bende kısa devra yaparken Kutupsuz kondansatörleri denedim ama vınlama yine azda olsa var ve ses gelmeyen höparlörlerden kalın tonda ses geliyor. Uydu alıcısını direkt tüplü Tv ye taktığımda ses de sorun yok ses temiz ama 5+1 bağlantısında uğultu var.Bu durumda Nasıl Bir çözüm olabilir. Bu 5+1 igerçekten parçalayıp çöpe atma zamanımı ?

[mergedate]1418900314[/mergedate]
Arkadaşlar konuyu yanlış yere açmışım Sanırım :(

asma

Merhaba
Reciver a takılı sarı kablonun şasesi , ses siteminin 9pin konnektörünün şasesine ulaşmıyor.

Şeffaf izoleli kablolarınız yalnız canlı ucu aktarıyor , şase bağlı değil. Tekine şase bağlantısı yapsanız bile yetebilir ama kablonun tamamı blendajlı olsa her hatta blendaj bağlı olsa daha iyi olurdu. ;)

Kolay gelsin.

ozgurece

Ben sizin dediğiniz gibi tekrar bağlantı yaptım. Ön sol Arka Sol Ve Woofer  ses çok temiz hiç distortion yok ama ön sağ arka sağ ve center hoparlörlerde ses hiç yok . 9 pin Şase kablosunu çıkarınca hepsinden ses geliyor ama vınlama başlıyor. :(

yolgezer

baglantilarj kontrol et. bir olcum aletini buzzere al, bir eksiklik var mi bak. yoksa nedeni sase potansiyellerinin uyusmasi gibi bir seydi onur abi dmisti de unuttum:-)  bunu duzeltmek icin canli uclari 1-10 k arasi direnclerle saseye ver. ugultu kalmaz. ben de yasamistim. boyle cozdum.
[mergedate]1418924936[/mergedate]
woofer da cok uydurukmus ya:-) . kaca aldin bunu

ozgurece

Evet haklısın gerçekten çok kıytırık 2006 yılından kalma o zaman 200tl gibi yüksek bir bedele satın almıştım .Şimdi Receiver şase ile 5+1 şase arasına 10mf 16v  ile  4,7mf 50v parelel bağladım cızırtı çok çok az ve ses gelmeyen hoparlörlerden kalın tonda ses var, ama senin dediğin gibide deneyeceğim.

yolgezer

kondansator frekans filtre eder dostum. direnc kazanci dusurur ama cizirtiyi da azaltir. o uydu alicilarin sasleri kotu baglantili. o yuzden ugultu vermesi normal. tv ye de baglarken tv nin sesini yariya kisip uydunun sesini sona verirsen ugultu kesilir. bunda da paralel-seri direnclerle duzeltirsin.
[mergedate]1418927268[/mergedate]
dostum o fan ne? o fan daimi calisiyorsa o da ugultu yapabilir.

ozgurece

Fan 12 volt 0.08 A  +5 volt ile usb den çalışıyor Receiver çok ısınıyor ozaman görüntü donuyor o nedenle taktım ama ben Fan ı kapatıpta denedim sonuç değişmedi şimdi 1-10K arası dirençle deneyeceğim Yardım için Teşekkürler.

yolgezer

ne demek dostum. hadi kolaygele. sonuclari bekliyorum.
[mergedate]1418930371[/mergedate]
bak ne dicem. o alicilar normalde isinmaz. bir bak icine. belki ses cipinde ariza vardir.
bir de 5.1 deki midler lm1875 mi yoksa tda2003 mu:-) :-)

seron

fanı takmakla iyi etmişsin. hatta tesadüfe bak ki fanın hem boyutu uygun hem de kutuda havalandırma delikleri var. eğer fanın altında da delik var ise tavsiyem fanın etrafını tamamen kapatarak havanın sadece o yuvarlak deliklerden girmesini sağlarsan muazzam soğutma sağlarsın ki sağolsun bu sitedeki arkadaşların dediğine göre buna "alçak basınç kutusu" deniyormuş...

ozgurece

Evet Sayın Seron ben Uydu alıcısını deneme amaçlı aldım .IP TV, CCcam , İnternet  Multimedia Performansını denemek için, 75 tl HD yayınları izleyebiliyorsunuz ,çipsetine uygun Muadili farklı yazılım denemeleri yaparak ilave özellikler kazanabiliyorsunuz,Şu anda hiç ısınma yok ,kasa Buz gibi.12 voltluk fanı +5 volt ile besleyince çok sessiz çalışıyor.

yolgezer

75 lira mi bu ne?
35 lira bu seyler. hd hem de ozelligi ne? hem naptin direnc isini cozdu mu? bu arada her kanala bir tane u utma:-)

ozgurece

Yok gece uğraşmak istemedim yarın inş sabahtan uğraşacağım. sonucu yazarım..

yolgezer

benim de amfinin bass larinda hafif bir bozunum var. kondansator,eri degistirip bakacagim. umarim duzelir.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın