STK 4231ii Anfi ugultu sorunu

Başlatan Ferce, 14 Temmuz 2014, 10:02:15

Ferce

Arkadaslar herkese selamlar bitane Stk 4231 ii amfi devresi yaptim simdilik 2x28 v troidal trafo ile besliyorum ama mutiş bir ugultu var hoparloru bagliyorum korugu yari yariya disari hamle yapiyor daha oncede bir cok amfi yaptim fakat boyle bir sorunla ilk defa karsilasiyorum yardimlariniz icin simdiden tesekkurler.

Mr_YAMYAM

Amplinin bağlantılarında hata yapmışsındır.
https://elektronikprojeler.com/index.php?topic=4488.msg20083#msg20083
Özellikle yukardaki linkte anlatılmış olan kurallar çok önemlidir.

Ferce

şaseleme haric tum baglantilar ayni sekilde yapildi aksam birde verdiginiz linkteki gibi baglanti yapayim insallah sotun duzelir cevabiniz icin tesekkurler.
[mergedate]1405340834[/mergedate]
yamyam ustad vay senden Allah razi olsun sorunumuz şaselemeymis dusundugunuz gibi evi diskoya cevirdim sayende :-) birde 2x 40 trafo kullanirsam sonucunu dusunemiyorum bile tekrardan cok tesekkur ederim iyi aksamlar

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: Ferce - 14 Temmuz 2014, 20:15:07yamyam ustad vay senden Allah razi olsun sorunumuz şaselemeymis dusundugunuz gibi evi diskoya cevirdim sayende :-) birde 2x 40 trafo kullanirsam sonucunu dusunemiyorum bile tekrardan cok teşekkür ederim iyi aksamlar
Rica eder yanaklarından ısırırım kardeşim. Ne demek.
Olası bir sorunda yine buralardayız. Ben olmazsam başka yamyam arkadaşlar aç bekliyorlar :)

dogan61

Arkadaslar bana 4231 II devresini. Baski Semasini ve devre yerlerini atarmisniz.  Teskkurler

olc technics

@dogan61

STK gerekli dökümanlar

Bu PCB yi bende denedim. Sorunsuz çalışıyor. Dikkatle uygularsan, ilk denemede düşük voltajla çalıştırırsan ve hoparlör koruma devresi kullanırsan, sorun çıkmadan amacına ulaşırsın.

dogan61

Ustam rica etsem bana baski devresini yollayabilirmisiz o devreyi cok istiyorum

seron

doğan proteus kullanabiliyorsan olc tecnicsin verdiği lnkte rar dosyası var onu indir proteusta açıp çıktı al.

rarı indirdikten sonra içinde bir layout dosyası  (pcb.LAY) var onu proteusta açınca yapabiliyorsan baskıya hazır halde farklı kaydedip tonerli yazıcıdan elişi kağıdına bas. daha sonra asitli-ütülü baskı tekniğiyle devam edeceksin biliyorsundur sanırım.

olc technics

Alıntı yapılan: seron - 15 Mayıs 2015, 19:05:45doğan proteus kullanabiliyorsan olc tecnicsin verdiği lnkte rar dosyası var onu indir proteusta açıp çıktı al.

rarı indirdikten sonra içinde bir layout dosyası  (pcb.LAY) var onu proteusta açınca yapabiliyorsan baskıya hazır halde farklı kaydedip tonerli yazıcıdan elişi kağıdına bas. daha sonra asitli-ütülü baskı tekniğiyle devam edeceksin biliyorsundur sanırım.

ETli seron hocam;

.lay uzantılı dosyaları açmak için kullanımı çok basit Sprint-Layout60_Viewer programını kurmaya bile gerek görmeden rahatça çıktı alınabiliyor.

seron

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın