proteus error

Başlatan oblivion, 13 Temmuz 2014, 14:38:28

oblivion

Merhabalar arkadaslar.
Siteyi yeni takip etmeye basladim bir kac tane sorun olucak.
İsis programindan devre tasarlamaya basladim dun uzun zamandir kullanmiodum. Devremin adi aku kontrol devresi butun malzelerle cizdim 1 hata verdi sadece onu da cozemedim tecrubesizim cunku hatayi yazsam anlarmissiniz.

Duplicate part referance 10K[10K] yaziyor 
Devrede ki 10k lik potansi soluyor  yardim ederseniz sewinirim

smps

devrende aynı kodda iki tane elemanın var örneğin R1 10 K POT BİRDE  R1 1K DİRENÇ gibi

oblivion

nasıl degıstıreblrım denedım onu mesela 10k potans rv1 olarak yazıo dıgerını rv 2 yazdım fakat yıne aynı tesekkur ederım

smps

elemanın üzerine sağ tıkla edit properties yazar ordan companent value değerini değiştir

oblivion

ONU DENEDIM ZATEN NEYSE ILGIN ICIN TESKKUR EDERIM :) BEN BIDAHA DETAYLI BAKIIM

smps

bişey değil :) sorunun nedeni dediğim gibi aynı kodda elemandan iki tane olması

oblivion

EWET FARKETTIM BENDE SIMDI AMA DEGISTIRDGIM TAKDIRDE SORUN KALKMADI HERHALDE BASKA BYERDE HATA YAPTIM :)

smps

oblivion

ONU DENIOYDUM TAM 1 SN

[mergedate]1405258653[/mergedate]
BOYUT FAZLA ATAMIORUM

smps

oblivion

10 k lık potanslar orada ust taraftakı hata werıo

seron

resmin en sağında röleye bağlı BC547lere dikkat et. kollektörleri kısa devre etmişsin. röle hiçbir yerden güç almıyor.

oblivion

dewre semasına bakarak cızdım

seron

tamam da yine yanlışlık var gibi. rölenin (+)sı hiçbiryere bağlı değil gibi. anlaşılan kollektörler birleştirilip darligton çifti yapılmış. verdiğin ikinci devrede rölenin artı ayağı p1'e giden bir hatta bağlı. birincide değil gibi(noktalar görünmüyor). ya da ben yanlış gördüm.
neyse...

oblivion

ben sımdı cıkıcam aksam tekrar ıncelıcem yardımların ıcın tesekkur ederım :)

smps

oblivion

ewet sımdı daha dıkkatlı baktım baya bı eksıgım war gıbı duruo en ıyıs bence sılıp tekrardan daha dıkkatlı cızmem olucak

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın