3 Ampulden Oluşan Seri ve Paralel Bağlı Devre Yardım!!!!!!!

Başlatan ferdi058, 11 Şubat 2010, 21:40:44

ferdi058

Arkadaşlar bu konu benim dönem ödevim ve pek anlamadım bana yardımcı olursanız çok sevinirim başlığından da anlaşılacağı gibi 3 ampulden oluşan seri ve paralel bağlı elektirik devreleri yapıcam. Bana bu konuda yardımcı olacak arkadaşlar direk konuye ve yahut özel mesaj yoluyla ulaşabilirler desteğinizi bekliyorum

subram

istediğin böyle bişey olabilir mi? eğer değilse kaçıncı sınıf için bir ödev ona göre daha komplike devre bulabiliriz?

ferdi058

11. sınıf kardeşim 3 lambadan oluşan seri ve parelel bağlı 2 devre yapıcaz bide bunu kağıda dökücez yani devreniin hazırlaışı kullanılan malzemeler ve kaynaklar gibi

subram

resimdekiler olur herhalde. devrede sadece ampul ve güç kaynağı var! kaynak olarak da 320volt u yazarsın ;D

celebrium

Benim bildigim ilk okulda ve lise de bu lambaların çalışması ile ilgili ders anlatımları oluyor.konu anlatımlı bir kitap bulup o şekilde bu ödevi yapmalısın.yada elektrik veya elektronikten anlayan birisinin oturup anlatması gerekir diye düşnüyorum.ayrıca yapacagınız ödevin görsel olması için ampermetre ve voltmetre ile desteklemelisiniz.

ferdi058

Alıntı yapılan: ramoon - 13 Şubat 2010, 00:26:47

resimdekiler olur herhalde. devrede sadece ampul ve güç kaynağı var! kaynak olarak da 320volt u yazarsın ;D

320voltluk bi pil buluruz inş :D tmm o zmn ben 2 tane ayrı ayrı devre yapıcam ve bunllara ayrı ayrı dosya hazırlıcam o zaman bide bu konuda da yardım ederseniz çok sevinirim arkadaşlar dosyayı nasıl hazırlıyacağım hakkında görüşerinizide bekliyorum

MiTSUBİşİ

süleyman

arkadaslar  bn  yenı  katıldımda   devreı  burya   pcden  cızıpdemı  atıosunuz :o

subram

evet pc de \"özel bir program\" ile çizdim ben. özel programın adı: PAINT :D şu bildiğimiz paint :)

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın