Güç kaynağı ödevim 0-30 V

Başlatan qhmedd, 31 Mayıs 2014, 10:22:43

qhmedd

Merhaba arkadaşlar 0-30 v ayarlı bir güç kaynağı yapıyorum 10 sınıf elektrik elektronik okuyorum şuanda ve bunu yapmam gerek son sınav yerine geçiyor bu Bana yardım edebilirmisin yapabilen birisi varsa

Adnancoskun

Bu devre şart mı? başka devre yapsan olmaz mı?
elimde hazır çizili şema var,
illaki bu olacaksa açık şemasını gönderirsen ne şekilde yapacağına yardımcı olmaya çalışayım.
Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin.

qhmedd

Yok kardelim bu devre olucak yaa :(( Bu devre son sınav yerine geçicekk
[mergedate]1401523351[/mergedate]
Yok kardeşim bu devre olucak yaa :(( Bu devre son sınav yerine geçicekk ondan bunu yapmam gerek

Adnancoskun

O vakit bu devreyi nereden aldın, yani bir site vs mi? açık şeması var mı? açık şema varsa PCB çizilebilir.
Daha doğrusu sen hangi aşamada yardım istiyorsun?

qhmedd

Devreyi sadece nasıl bağlicağımı neyi nereye bağlicağımı söyle yeter bana ÖĞRETMENİN ELİME VERDİĞİ BİR KAĞIT VAR İSTİYOSAN RESMİNİ ATİM ONDA BİŞEY LER VAR AMA BEN ANLAMADIM

Adnancoskun

Adnancoskun

senin resimde aslında herşey verilmiş,
sen bu devrenin tamamını mı yapacaksın? yoksa sadece 0-30 volt ayarlı kısmını mı?
çünkü senin resimde sabit geilim çıkışları da var +12 ve -12 volt gibi..

qhmedd

Abi bak istersen ben sana face adresimi verim ekle ben kendi kameramı açim sana devreyi gösterim Olurmu abi ??
[mergedate]1401526555[/mergedate]
cevapppppp ?????????
[mergedate]1401527307[/mergedate]
Ya abi hadi ya sınav konusu diom bak valla

smps

Madem ki sınav konusu diyosun :)
Beyaz kablolar bce yazan 2n3055 e gidecek 220 v kablosunun bir ucunu direk trafoya gir diger ucunu anahtara gir anahtardan cikan ucuda trafoya gir trafodan cikan ac voltaji plakette belirtilen yerlere gir plaketteki voltaj cikislarinida born klemensler gir
yada yakinindaki bi elektronikciye git yaparlar

AphaniusMento

AphaniusMento<br />İZMİR 1963

Adnancoskun

Gençler;
Güç kaynağı tamamlandı... buraya sonuçlandı diye yazmayı unutmuş... Bu nedenle konu silinebilir....

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın