YAMYAM'ların SOHBET bölgesi

Başlatan Mr_YAMYAM, 19 Mayıs 2014, 23:34:01

seron

@serkan_48 de Antalya'da. o olabilir. "meydan" tarafında oturuyor.

YunusGür

Ben de Yeniköy tarafında oturuyorum. Yamyam abi iyi bilir :) Merkezden eve git git bitmiyor. Başka bir deyişle Antalya'nın dışında sayılırım. Ama lisedeyken meydan taraflarına sürekli giderdim. Kaç aydır Antalya'ya gidemiyorum. Özledim biraz :(

Bagimli

selamun aleyküm arkdaşlar rf kontrol edılecek uzaktan kumandalı araba yapmak ıstıyorum yardım edermısınız?

okinkurt

Selam verdik alan yok nerde kalmış sizin yamyamlığınız pehh Allah ın selamını almıyorsunuz kurt kaçar cocukca tavırları bırakmak isteyen olursa hwa da konu mevcuttur .

seron

Alıntı yapılan: YunusGür - 23 Mayıs 2014, 14:29:40Ben de Yeniköy tarafında oturuyorum. Yamyam abi iyi bilir :) Merkezden eve git git bitmiyor. Başka bir deyişle Antalya'nın dışında sayılırım. Ama lisedeyken meydan taraflarına sürekli giderdim. Kaç aydır Antalya'ya gidemiyorum. Özledim biraz :(
yeniköy piiiii! organizenin o taraf. merkeze gelmek 2 saat. Gerçi istanbullular güler şimdi bize. sabah ezanıyla yola çıkıyon, metrobüstü, dolmuştu 8 mesaisine yetişiyon. hey yavrum hey...

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: okinkurt - 23 Mayıs 2014, 15:26:03Selam verdik alan yok nerde kalmış sizin yamyamlığınız pehh Allah ın selamını almıyorsunuz kurt kaçar cocukca tavırları bırakmak isteyen olursa hwa da konu mevcuttur .
Salam verilip tüyeceksen salam vermenin bir anlamı olmaz.
 :D
Alıntı yapılan: okinkurt - 23 Mayıs 2014, 00:32:41Öncelikle Selamun aleykum aslında üye olmayı düşünmüyordum ancak arkamdan gelen 1-2 taş yüzünden kararımı değiştirdim :))) abi kimse seninle pc hakkında yararlı oluyorsun diye konusmuyor sevdiği için konusuyor en azından bende durum budur bu sölediğini üzerine aldım cevap yazıyım dedim birde ben sabit fikirli değilimdir ancak bir fikri benimsersem savunurum en son ki stutter tartışmamız örneği gibi zaten o tartışmadan sonra birdaha gelmedin foruma sana ö.m da attım cevap vermedin bu yüzden tartışmayı pek sevmiyorum insanlar ile aslında alınıyorlar neyse artık herkese iyi geceler .
Dün de salam verip tüymüşsün. Özellikle mesajın yazıldığı dakikalardan itibaren gece yarılarına kadar kontrol ettim. Daha aleyküme salaam diyemeden baktım ki forumda değilsin.
Sabit fikirli olmak dediğim dedik demektir.
Dediğini kendin anlayıp tekniğini de biliyorsan savunursun. Benimsemekle fikir yürütürsen benimsediğin şeyler tekniğe aykırı olabilecektir.  Bu takdirde bu yaptığın zaten mantıklı olmayacaktır.
YANDIM ALLAH KURTARIN GTX 660 bile kasıyor halbuki GF9800 de bile bu kadar kasma yoktu diye feryadı figan eden sensin. Sonra bazı ölçümlerden ve teknik konulardan bahsedilince benim bildiğim bu kasıntı oyun yüzünden diyip çekiliyorsun.
Sırf sana yardımcı olabilmek için bir dünya site dolaştım. Bir dünya döküman inceledim. Çoğu dökümanları printerde baskı alıp karşılaştırma yaptım.
SONUÇ...?
Hakan da bazı konularda iddia etmişti. Ben kendi doğru bildiğim fikirlerimi savunmuştum. Elbette Hakan önceleri mantığı anlayamadığı için fikirlerime karşı çıktı.
Ama team ile bağlanıp, o aptal AMD PC'sine düzgün bir cila çekince kendisi de şaşırdı. Abi PC yağ gibi oldu diye ;D
Şimdilerde 64 bit ve 32 böcüklük sistemler üzerinde Hakana konferans vermiştim. Yakında Hakan müsait olunca bu konuda da tecrübe edinecektir.

okinkurt

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 23 Mayıs 2014, 17:16:15Salam verilip tüyeceksen salam vermenin bir anlamı olmaz.
 :DDün de salam verip tüymüşsün. Özellikle mesajın yazıldığı dakikalardan itibaren gece yarılarına kadar kontrol ettim. Daha aleyküme salaam diyemeden baktım ki forumda değilsin.
Sabit fikirli olmak dediğim dedik demektir.
Dediğini kendin anlayıp tekniğini de biliyorsan savunursun. Benimsemekle fikir yürütürsen benimsediğin şeyler tekniğe aykırı olabilecektir.  Bu takdirde bu yaptığın zaten mantıklı olmayacaktır.
YANDIM ALLAH KURTARIN GTX 660 bile kasıyor halbuki GF9800 de bile bu kadar kasma yoktu diye feryadı figan eden sensin. Sonra bazı ölçümlerden ve teknik konulardan bahsedilince benim bildiğim bu kasıntı oyun yüzünden diyip çekiliyorsun.
Sırf sana yardımcı olabilmek için bir dünya site dolaştım. Bir dünya döküman inceledim. Çoğu dökümanları printerde baskı alıp karşılaştırma yaptım.
SONUÇ...?
Hakan da bazı konularda iddia etmişti. Ben kendi doğru bildiğim fikirlerimi savunmuştum. Elbette Hakan önceleri mantığı anlayamadığı için fikirlerime karşı çıktı.
Ama team ile bağlanıp, o aptal AMD PC'sine düzgün bir cila çekince kendisi de şaşırdı. Abi PC yağ gibi oldu diye ;D
Şimdilerde 64 bit ve 32 böcüklük sistemler üzerinde Hakana konferans vermiştim. Yakında Hakan müsait olunca bu konuda da tecrübe edinecektir.

Benim sana anlatamadıgım pc de sorun olabilir evet ama o oyunda ayrı bir sorun vardı oyunda bioshock infiniti senin koydugun videolarda bile takılma görmüştük bunu millete gösterdim onlarda hak verdi bu sefer sen dedin vay sen beni yalancı cıkartmayamı calısıyorsun felan yav ordada yazmıstım pc de sorun varsa vardırda o oyundaki takılma unreal 3.o engine deki config bozuklugundan işte neyse aynı tartısmaya girmenin bir anlamı yok cünki yine darılıp küsüyorsunuz Not dün kacmadım baya bi dönüp baktım konuya tabi ziyaretçi olarak görülüyor ertesinde ise 3g modemde bir arıza meydana geldi hiç bir yere giremedim sunuda söliyim böle basit bir tartısmadan alınganlık gösterip forumu terk etmek sana yakısmadı zaten seninle benden baska tartısmaya girenide görmedim varsa beri gelsin hayır bundan sonrada küsecekseniz aynı ortamda bulunmann anlamı yokki sonuçta tartısırken küfür veya hakaret etmiyoruz.

Mr_YAMYAM

Merak etme oyundaki takılmayı da incelemiştim.
Ama feryadı figan edilecek derecede bir takılma mevzu değildi.
Oyundaki genel bu tür takılmaların sebebini de araştırmıştım haliyle.
Orijinal olmayan ve biryerlerden indirilmiş oyun ya da programlarda bazı ek dosyalar eksik ya da bozuk olabiliyor. Bu da vidodaki anlık takılmalara sebebiyet verebiliyor.
Test için benim oyunum SETTLERS4 ü arkadaşımla indirmiştik.
Sana göndermiş olduğum orijinal paketi aynen bende de bulunmakta idi.
Settlers4 ü arkadaşım İ5 li ve benimkisinden daha modern bir PC ye install etti ve birlikte online olarak çevirmeye başlamıştık. Koskoca İ5 li PC kasım kasım kasılırken benim QUAD işlemcili aptal PC de yağ gibi oynuyordu ;D
Her oyun böyle olmayabilir elbette ama bu tür konularda da bilgi sahibi olmak gereklidir.

Yani sana yapılan destek boşa değildi. Her yönü ile incelendi ve en ideal sonuç için gerekli doneler biriktirilmişti. Ama sen ne dedin OYUN BOZUK ABİ ;D
Ben bu sözüne niye kızdım?
Gidiyorsun birsürü çapulcunun bulunduğu DON haber sitesinden birkaç örnek alıyorsun ve önüme kıstas olarak getiriyorsun.
Ben bir mevzuyu bilimsel yöntemlerle çözmeye çalışıyorum. Çoğu kişiler ise DEDİKODULARA GÖRE :D

okinkurt

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 23 Mayıs 2014, 17:32:07Merak etme oyundaki takılmayı da incelemiştim.
Ama feryadı figan edilecek derecede bir takılma mevzu değildi.
Oyundaki genel bu tür takılmaların sebebini de araştırmıştım haliyle.
Orijinal olmayan ve biryerlerden indirilmiş oyun ya da programlarda bazı ek dosyalar eksik ya da bozuk olabiliyor. Bu da vidodaki anlık takılmalara sebebiyet verebiliyor.
Test için benim oyunum SETTLERS4 ü arkadaşımla indirmiştik.
Sana göndermiş olduğum orijinal paketi aynen bende de bulunmakta idi.
Settlers4 ü arkadaşım İ5 li ve benimkisinden daha modern bir PC ye install etti ve birlikte online olarak çevirmeye başlamıştık. Koskoca İ5 li PC kasım kasım kasılırken benim QUAD işlemcili aptal PC de yağ gibi oynuyordu ;D
Her oyun böyle olmayabilir elbette ama bu tür konularda da bilgi sahibi olmak gereklidir.

Yani sana yapılan destek boşa değildi. Her yönü ile incelendi ve en ideal sonuç için gerekli doneler biriktirilmişti. Ama sen ne dedin OYUN BOZUK ABİ ;D
Ben bu sözüne niye kızdım?
Gidiyorsun birsürü çapulcunun bulunduğu DON haber sitesinden birkaç örnek alıyorsun ve önüme kıstas olarak getiriyorsun.
Ben bir mevzuyu bilimsel yöntemlerle çözmeye çalışıyorum. Çoğu kişiler ise DEDİKODULARA GÖRE :D

D.h den hiç destek almadım o konuda ben hatta actıgım konuya cevap bile yazmadılar sadece bir adam ile irtibata geçtim sanada yazdıklarını ilettim sende bilgili birine benziyor demiştin hatta bak buda makalesi unreal engine oyunlarının sorunları ve çözümleri var bu çözümler genelde işe yaramıyor ancak adam ugrasıp yazmıs http://carnage86.wordpress.com/ neyse artık takılmalar vs bıktım ilgilenmiyorum bile takılan oyunu imha ediyorum takılmayanı oynuyorum sistemi dediğin gibi kurdum farketmiyor hatta hakan gtx 770 yolladı onu taktım test ettim tavan ve taban fps yükselsede takılmalarda değişkenlik olmadı bazı oyunlarda yag gibi tuaf durumlar işte dediğim gibi artık takmıyorum neyse küskünlük edeceksen ben burda durmam dargınlık yok dersen arada girer yazarım sana baglı.

Mr_YAMYAM

Ben kolay kolay küsmem.
Ama bir küsersem de keçi inadım vardır ;D

Ben o zamanlarda da demiştim ki bu iş ekran kartı ile ilgili değildir. Başta chipset sürücüleri ve yapılandırmaları olmak üzere işlemciye kadar gider.
Bi bak o konuya bu yazdıklarım hala orda mı? 8)

okinkurt

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 23 Mayıs 2014, 18:06:21Ben kolay kolay küsmem.
Ama bir küsersem de keçi inadım vardır ;D

Ben o zamanlarda da demiştim ki bu iş ekran kartı ile ilgili değildir. Başta chipset sürücüleri ve yapılandırmaları olmak üzere işlemciye kadar gider.
Bi bak o konuya bu yazdıklarım hala orda mı? 8)

Senin dediğin yöntemlerde fayda etmediki abi dediğim gibi kimi oyun yağ gibi kimisi böle olunca artık bıraktım ben böle devam edicez :D

Mr_YAMYAM

GED ULA ;D
Dediğim yöntemler fayda etmedi de aynı yöntemleri Hakanın AMD PC'ye kurunca niye yağ gibi olduydu ;D
Zaten Hakan da bu duruma şaşırmıştı, ''ana nasıl olur bu'' diye :D
Format atmanın bir ilmi varsa sürücüleri kurmanın da bir ilmi vardır.
Öyle internetten indirdim çıktırdım diyip te, ''kur.'' demekle sürücü kurulmuyo ;D

okinkurt

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 23 Mayıs 2014, 19:02:59GED ULA ;D
Dediğim yöntemler fayda etmedi de aynı yöntemleri Hakanın AMD PC'ye kurunca niye yağ gibi olduydu ;D
Öyle internetten indirdim çıktırdım diyip te, ''kur.'' demekle sürücü kurulmuyo ;D

Yav bende takılan oyunlar ondada takılıyor ama onu ne yapacaz :D

GLSCGN

a.s orhun fırsat bulup yazamadık hemen korkup tüyecektin dimi :D

o konuya da açıklık getirelim yamyam abi amd sisteme format attı sistemi ayarladı o BioShock: Infinite denen oyun gene kasmıştı ama windows 10 numara olmuştu yamyam abiyle uzun görüşmelerimiz olmuştu bu konu hakkında ve birçok oyunun problemli olabileceği fakat orjinal oyun almanın ileride oyunun  hatalarının giderilmesi için güncellemeler çıktığında yine birçok oyunun ikimizin görüşü düzelebileceği yönünde olmuştu.
[mergedate]1400863261[/mergedate]
yamyam abi şunu ecik izle hem direksiyon setini görmüş olursun.

https://www.facebook.com/photo.php?v=10203636936793905&set=vb.1530988293&type=3

seron

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 23 Mayıs 2014, 19:02:59GED ULA ;D

yamyam abi driver nası kurulur ki? ben kur diyorum kuruluyo... inceliklerini öğret te biz de bilelim.

bu arada asus 7790 ekran kartının xp driverini yerli yabancı kismeler bulamıyor. nitekim ben de bulamamıştım ama artık buldum. cayır cayır çalışıyo. isteyene verebilirim, belki...  8)

Mr_YAMYAM

Direksiyon setin cenıfır.
Oyun dandik gibi geldi bana.
Bak gızdırma beni ben de NFS PORSCHE ile bi video çekerim haa ;D
[mergedate]1400865293[/mergedate]
Alıntı yapılan: seron - 23 Mayıs 2014, 20:14:42yamyam abi driver nası kurulur ki? ben kur diyorum kuruluyo... inceliklerini öğret te biz de bilelim.

Bu konuda ilerde bir topik açıp ilgili arkadaşlarla ecik konuyu görüşmeyi düşünüyorum.

[mergedate]1400865413[/mergedate]
Alıntı yapılan: okinkurt - 23 Mayıs 2014, 19:06:38Yav bende takılan oyunlar ondada takılıyor ama onu ne yapacaz :D
Sende takılan oyunlar onda da takılıyorsa takıntının sebeplerini araştırırız.
SETLLERS4 ü örnek al.
Muhtemelen senin sistemde anormaldir. Ama onu kur XP ya da Win98 kurulu bi PC'ye bak nasıl cenıfır oluyo ;D

seron

vallaha iyi olur.
benim bilgisayar kapalıykene kendiliğinden açılıyo ara sıra; "acep nedendir" diye merak etmekteyim.
[mergedate]1400865666[/mergedate]
;D
neyse ben aradan çekileyim iyice karıştık

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: seron - 23 Mayıs 2014, 20:21:06vallaha iyi olur.
benim bilgisayar kapalıykene kendiliğinden açılıyo ara sıra; "acep nedendir" diye merak etmekteyim.
Bu gibi durumların genel anlatımı VİRÜS BÖCÜĞÜDÜR.
Ama bilinen virüslerden değil haaa. Bir PC yi yönlendirmeye yarayan zararlı yazılımlar sınıfındadır ki birçok sebebi olabilir.
Şimdilik önerim şudur:
Sistemine spybot-sd yazılımını kur.
http://www.safer-networking.org/mirrors16/ Aha bu linkten ;)
Önce güncellemeleri tamamla. Sonra sistemini komple tarattır.
Bakalım ne tür birşeyler bulacak.

GLSCGN

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 23 Mayıs 2014, 20:19:51Direksiyon setin cenıfır.

Sonun kadar izlemedin dimi :D

ama rica edicem bunu izle bari sonuna kadar bu arabayı daha güzel sürüyorum.

Bu arabayı çok seviyorum Nissan GT R lakabı (GODZİLLA) hem ayrıca markayı tersten okursanız hal hatır soran da bir markadır Nassın :D

https://www.facebook.com/photo.php?v=10203674423611052&set=vb.1530988293&type=3

seron

yamyam abi,
ilk üçünü indiriyorum. güncelleme yapamam internet yok.
yıllar önce ilk aldığım bilgisayarda da aynı sorunvardı ve ara sıra da sistem donuyordu. sonra servise gitti ve anakartı başka bir modelle değiştirip gönderdiler sorun bitti.
bu yeni anakart gigabyte 970a-ds3. uyku moduna alıyorum, farenin altından bakteri geçse kendiliğinden açılıyordu. bios ayarlarından fareyi üçkez tıklatınca açıl yaptım sorun bitti ama bu sefer de ne zaman eve gitsem bilgisayarı açık buluyorum. şu an avast var sistemde. bir de benim sistem dual boot; yani win7 belası + winxp kusursuzu.
şimdi ilk üç dosyayı indirdim #1-2-3 var bunlar mı?

okinkurt

Benim eski pc de şaşırdı ya 3g sayacına bakıyorum sürekli full hızda aynı arka planda birşey indiriyormusum gibi oluyor m.network manager ile izliyorum genel bir baglantıda göremedim bi pc denilen aletin sorunları bitmez.

seron

şimdi internete girdim araştırmak için. kimisi "millet bilgisayarını açamadığı için ağlıyor laf mı bu" diyor kimisi "abdest al namaz kıl nas felak oku" diyor. ;D
yourmlar genellikle kullanıcı hesapları, bios ayarları, virüs, power bozulmuş olabilir yönünde... bunu söyleyen arkadaş ta sonuna "yine olmuyorsa besmeleyle kapa"yı eklemiş ;D neyse bence biostan...
[mergedate]1400868195[/mergedate]
Alıntı yapılan: okinkurt - 23 Mayıs 2014, 21:00:05Benim eski pc de şaşırdı ya 3g sayacına bakıyorum sürekli full hızda aynı arka planda birşey indiriyormusum gibi oluyor m.network manager ile izliyorum genel bir baglantıda göremedim bi pc denilen aletin sorunları bitmez.
son zamanlarda bu yazıyı yazdığım kafedeki bilgisayarlar acayip kasmaya başladı. feysteyken ordayken burdayken... neyse bir bakıyorus, kapalı olmasına rağmen arka planda 5-6 tane chrome çalışıyor görünüyor ve işlemci tavan yapmış...
neyse sahibine firefoxu önerdim, dün hepsine kurduk. şimdi çoluk çocuk herkes bayram ediyor. firefoxu kullanmayı bir dene bak bayağı iyi geliyor baş ağrısına falan...

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: seron - 23 Mayıs 2014, 20:39:17yamyam abi,
ilk üçünü indiriyorum. güncelleme yapamam internet yok.
yıllar önce ilk aldığım bilgisayarda da aynı sorunvardı ve ara sıra da sistem donuyordu. sonra servise gitti ve anakartı başka bir modelle değiştirip gönderdiler sorun bitti.
bu yeni anakart gigabyte 970a-ds3. uyku moduna alıyorum, farenin altından bakteri geçse kendiliğinden açılıyordu. bios ayarlarından fareyi üçkez tıklatınca açıl yaptım sorun bitti ama bu sefer de ne zaman eve gitsem bilgisayarı açık buluyorum. şu an avast var sistemde. bir de benim sistem dual boot; yani win7 belası + winxp kusursuzu.
şimdi ilk üç dosyayı indirdim #1-2-3 var bunlar mı?
Bu bahsettiklerin farklı şeyler.
Ben sistem normalken olası arazlardan bahsetmiştim.
Halbuki senin sistem fare ya da benzer arabirim ile açılabilmesi için komut verilmiş durumda.
Önemli olan bu komutları iptal etmendir.

[mergedate]1400871710[/mergedate]
Alıntı yapılan: GLSCGN - 23 Mayıs 2014, 20:28:35Sonun kadar izlemedin dimi :D

ama rica edicem bunu izle bari sonuna kadar bu arabayı daha güzel sürüyorum.

Bu arabayı çok seviyorum Nissan GT R lakabı (GODZİLLA) hem ayrıca markayı tersten okursanız hal hatır soran da bir markadır Nassın :D

https://www.facebook.com/photo.php?v=10203674423611052&set=vb.1530988293&type=3
İzledim oolum ;D
Ama senin arabayı öncelikle rakibin sanmıştım :D Bir türlü öndeki arabayı geçemiyor bu şaban diye aklımdan geçiriyordum ki meğerse o senmişsin.
Şavalak Şaban, araba kullanırken arabaya geriden bakılmaz. Arabanın içerisinden veya ön kaputtan bakmalısın ki yola hakim olabilesin.

NeverBackDown

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 23 Mayıs 2014, 20:19:51Direksiyon setin cenıfır.
[mergedate]1400865293[/mergedate]
Bu konuda ilerde bir topik açıp ilgili arkadaşlarla ecik konuyu görüşmeyi düşünüyorum.

[mergedate]1400865413[/mergedate]
Sende takılan oyunlar onda da takılıyorsa takıntının sebeplerini araştırırız.
SETLLERS4 ü örnek al.
Muhtemelen senin sistemde anormaldir. Ama onu kur XP ya da Win98 kurulu bi PC'ye bak nasıl cenıfır oluyo ;D

Senle yarışan herkes bu naciyenin evine fırlıyormuş abi bir de benle yarış 8)
Core i5 3570k // Msi ZH77A-G43 Intel H77 // 8GB RipjawsX CL9 1600MHz Ram // ZOTAC GTX 660 // 1TB WD 7200RPM 64MB HDD // T.TakeContac 30 İşlemci Soğutucusu // Haf 912 Plus GX 80PLUS 750W

okinkurt

Alıntı yapılan: NeverBackDown - 23 Mayıs 2014, 22:16:54Senle yarışan herkes bu naciyenin evine fırlıyormuş abi bir de benle yarış 8)

Yamyam abiyi benden baska gecebilen olmadı valla :D bi defaısnda hakanla basabas gidiyolardı 2 side virajı dönmeyip direk eve girdiler gülmekten bende sarampole gittiydim :D Not : oyun acarsanız oynarız bende nette ping olarak düzelme var mw3 bile oynıyabiliyorum 130 ping ile oyuna baglanır heralde.

Alıntı yapılan: seron - 23 Mayıs 2014, 21:06:14şimdi internete girdim araştırmak için. kimisi "millet bilgisayarını açamadığı için ağlıyor laf mı bu" diyor kimisi "abdest al namaz kıl nas felak oku" diyor. ;D
yourmlar genellikle kullanıcı hesapları, bios ayarları, virüs, power bozulmuş olabilir yönünde... bunu söyleyen arkadaş ta sonuna "yine olmuyorsa besmeleyle kapa"yı eklemiş ;D neyse bence biostan...
[mergedate]1400868195[/mergedate]son zamanlarda bu yazıyı yazdığım kafedeki bilgisayarlar acayip kasmaya başladı. feysteyken ordayken burdayken... neyse bir bakıyorus, kapalı olmasına rağmen arka planda 5-6 tane chrome çalışıyor görünüyor ve işlemci tavan yapmış...
neyse sahibine firefoxu önerdim, dün hepsine kurduk. şimdi çoluk çocuk herkes bayram ediyor. firefoxu kullanmayı bir dene bak bayağı iyi geliyor baş ağrısına falan...

Chrome daha fazla ram yiyor firefox a göre ama daha stabil bir tarayıcı bence en azından bende öle calısıyor msconfigden birkaç program kapattım bendeki sorun ortadan kalktı artık net full kullanıma giremiyor :D

Mr_YAMYAM

NFS PORSCHE 2000 de beni geçecek yamyam daha tanımıyorum.
Siz benimle yarışacaksanız;
Önce MOBYDICK arabayı bi beleş kazanın.
Ondan sonra statik IP'li veya STATİK DNS'li bir internet hattı olan arkadaş bulun.
Sonra buradan bana çığırın ben goşa goşa gelirim :)

NeverBackDown

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 23 Mayıs 2014, 23:04:22NFS PORSCHE 2000 de beni geçecek yamyam daha tanımıyorum.
Siz benimle yarışacaksanız;
Önce MOBYDICK arabayı bi beleş kazanın.
Ondan sonra statik IP'li veya STATİK DNS'li bir internet hattı olan arkadaş bulun.
Sonra buradan bana çığırın ben goşa goşa gelirim :)

Hamachi ile olmaz mı abi ? Statik DNS paralıydı benim bildiğim ?
Core i5 3570k // Msi ZH77A-G43 Intel H77 // 8GB RipjawsX CL9 1600MHz Ram // ZOTAC GTX 660 // 1TB WD 7200RPM 64MB HDD // T.TakeContac 30 İşlemci Soğutucusu // Haf 912 Plus GX 80PLUS 750W

okinkurt

Statik bitek bende var da benim hız okadar vatandası zor kaldırır .

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: NeverBackDown - 23 Mayıs 2014, 23:18:06Hamachi ile olmaz mı abi ? Statik DNS paralıydı benim bildiğim ?
Hamaçi olmuyor. HÖST.. pardon HOST oluşturmak gerekiyor. ;D Oyuncuların da bu HOST'a bağlanmaları lazım ki bir arada çevrilebilsin.
Okinin net statik DOMAIN sağlıyor ama neti çok yavaş. 256Kb/sene hızı ile çalışıyor :)

okinkurt

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 23 Mayıs 2014, 23:42:33Hamaçi olmuyor. HÖST.. pardon HOST oluşturmak gerekiyor. ;D Oyuncuların da bu HOST'a bağlanmaları lazım ki bir arada çevrilebilsin.
Okinin net statik HÖST sağlıyor ama neti çok yavaş. 256Kb/sene hızı ile çalışıyor :)

Aslında 128kb ama bizim karsıya direk diktiler ping 200 ü asmıyor artık 2 kisi kaldırırda üstünü bilemiyorum valla .

Mr_YAMYAM

En fazla 2 kişi daha girebilir. O da LAG oluşa oluşa olur.
Hakan gerekirse ayda 5 TL verir fazladan statik IP alırım demişti. Ben de alacaktım ama tt net ile fişi çektim. Bu ay sonunda artık ttnet ile çalışmıyacağım

okinkurt

Zart zurt kopmasa benim net oynatır aslında ama cok kopuyor yeni modem satın almayı düşünüyorum valla 3 mb net hız gelsede kota koymaları işi bozuyor kota yokken rahat 3 mb cekiyor

Mr_YAMYAM

Zart zurt kopması senden kaynaklanır. Modem ile ilgisi yoktur.
Modemin kendi yazılımını kurmamışsan da kopmalar olabilir.
Benim daha önceki netimde aynı oyunu köyden çevirmiştik. 3 saat boyunca hiç kopmamıştı.

Ayrıca o masaüstüne net mi dayanır. Şuna bak çöplük gibi :)
Masaüstü dediğin benimkisi gibin olmalı. Temiz sade ve NET

NeverBackDown

Yamyam abi , bende bu ayın sonunda TTNET ile olan ilişkimi kesiyorum. Faiş fiyattan net satıyorlar bize. 50 TL 8MB'e kadar sınırsız. Onun yerine 10 TL daha koyar DigiTürk + 8MB'e kadar sınırsız 50GB AKK'li net alırım. Bu arada Turkcell Superonline nasıldır bilginiz var mı ?

Mr_YAMYAM

Valla bizim buralarda bu firmalar hizmet veremediği için incelemedim.
Site arazisi büyük olduğu için hat çekemiyorlarmış.
Türkcel ile anlaşma yaptım bi bakalım durumu nasıl.

okinkurt

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 23 Mayıs 2014, 23:57:28Zart zurt kopması senden kaynaklanır. Modem ile ilgisi yoktur.
Modemin kendi yazılımını kurmamışsan da kopmalar olabilir.
Benim daha önceki netimde aynı oyunu köyden çevirmiştik. 3 saat boyunca hiç kopmamıştı.

Ayrıca o masaüstüne net mi dayanır. Şuna bak çöplük gibi :)
Masaüstü dediğin benimkisi gibin olmalı. Temiz sade ve NET

Modemin kendi yazılımında kopma oluyor diye bunu kurdum huwai nin programı sinyal hspda da iken sorun yokta wcdma adlı bir sinyale düşüyor ve net gidiyor vodafone un kendi yazılımında ise 3gden gprs adlı birşeye düstügünü gördüm yani illa bir kopma yasatıyor nedense modemi 4-5 kere yagmurda unutmustum bence o yüzden artık ömrü bitti :D

Mr_YAMYAM

Halbuki senin o modemde benim gözüm gulağım vardı.
Harici anten bağlanabilen yegane modemlerdendi o.
Yağmır kaçtıysa iş kötü.
İstersen şimdi netin hızlı ise kur bi porsche de çevirek. Bakalım öğrenmişmisin.
Ben neredeyse 1 yıldır oynamıyodum.

okinkurt

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 24 Mayıs 2014, 00:25:50Halbuki senin o modemde benim gözüm gulağım vardı.
Harici anten bağlanabilen yegane modemlerdendi o.
Yağmır kaçtıysa iş kötü.
İstersen şimdi netin hızlı ise kur bi porsche de çevirek. Bakalım öğrenmişmisin.
Ben neredeyse 1 yıldır oynamıyodum.

Abi mp olayı bitince bende cok kasmadım oyunu ya oynayalımda 2 mizin oyunda aynı olmak zorunda yoksa sorun cıkıyor bende ahmet turandan indirdigim var 189 mb rar lı.

Mr_YAMYAM

Bendeki de aynı.
O yazılımda bi böcük vardı. Zamanında kaspersky ile bulup temizlemiştim. Şimdi temiz durumda.
Çok nadiren oyun hata veriyor olsa da sorunsuz çalışıyor.

okinkurt

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 24 Mayıs 2014, 00:30:52Bendeki de aynı.
O yazılımda bi böcük vardı. Zamanında kaspersky ile bulup temizlemiştim. Şimdi temiz durumda.
Çok nadiren oyun hata veriyor olsa da sorunsuz çalışıyor.

Bendede bi mapta arabayı icerden sürünce atıyordu normandy idi sanırım .

Mr_YAMYAM

Normandiada atması normal. O durum orijinal oyunda da vardı. Çünkü bende orijinal halde vardı o oyun.
Oynuyacaksak çabuk haber ver masamın üstünü temizleyip direksiyon guracaam.
Bende sıkaypi falan da yok. mecburen İP'yi buraya yazacaan

okinkurt

46.155.46.247 cabuk ol abi net gidebilir . yazım hatası pardon sory :D sonu 247

Mr_YAMYAM

Giderse ve IP değişirse buraya gel ve yenisini yaz.
Ben daha oyunu başlatmadım

okinkurt

AYnı ip abi 257 yazmısım düzelttim simdi bu arada bende ip ayarı dinamikte sorun olurmu ? statik yapınca numara girmemi istiyor girmedende onay veriyorumda oluyormu emin olamadım.

Mr_YAMYAM

senin domain zaten statik. Herhangi birşey yapmana gerek yok.
Yanlız windows karşı çıkabilir. Bu bağlantı güvenli değil engelleyim diye. Sen ona engelleme de yeter.
Şimdi yeniden giriyom verdiğin IP ye

okinkurt

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 24 Mayıs 2014, 00:54:11senin domain zaten statik. Herhangi birşey yapmana gerek yok.
Yanlız windows karşı çıkabilir. Bu bağlantı güvenli değil engelleyim diye. Sen ona engelleme de yeter.
Şimdi yeniden giriyom verdiğin IP ye

per to per den actım gelen giden yok D

Mr_YAMYAM

Connection lost.
IP yi tekrar kontrol et. ve buraya tam olarak yaz.

[mergedate]1400882280[/mergedate]
Oyuna girince peer to peer ıp oyunu kurup en az 5 dk beklemelisin ki ben gelebileyim.

okinkurt

Suan aynı ip devam ediyor abi girmesi gerek 46.155.46.247

Mr_YAMYAM

ben yanlış algılamışım. 2 tane 257 yazdım
şimdi oraya gir ve 5 dk bekle

okinkurt

bu mesaj editlenecek :D