YAMYAM'ların SOHBET bölgesi

Başlatan Mr_YAMYAM, 19 Mayıs 2014, 23:34:01

okinkurt

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 25 Mayıs 2014, 00:40:44İşte sen gerekli talimatları ver. Yönergeleri yap. İlgili kişilerin kulağını kuyruğunu çek.
Yeterki yarına ekip kurulsun.

Abi yunus ve never gelir işte digerleri gelmez ergün abi zaten oyuna mario muamelesi yaptı :D

YunusGür

Oyunun inmesini bekliyorum ben.

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: okinkurt - 25 Mayıs 2014, 00:42:12Abi yunus ve never gelir işte digerleri gelmez ergün abi zaten oyuna mario muamelesi yaptı :D
Biz ekibi kurup şööle baara çııra bi çevirek te ışığı gören damlar o zaman.
Ben birazdan yatacaam.
Siz vaziyeti idare edin.

okinkurt

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 25 Mayıs 2014, 00:54:17Biz ekibi kurup şööle baara çııra bi çevirek te ışığı gören damlar o zaman.
Ben birazdan yatacaam.
Siz vaziyeti idare edin.

Abi ısıgı gören gelirse benim modem intihara niyetlenir :D iyi geceler .

YunusGür

Tam normal modda yarışa girecekken grafiklerde aşırı bozulma oldu. Üçgen ve siyah boşluklar oluştu. Oyundan attı sonrasında da DX7 ile ilgili hata verdi.

[IMG]http://i.imgur.com/nUVTtCp.gif[/img]

NeverBackDown

NFS Porsche 2000 indirdim ve kurdum. Grafikleri Mario gibi bence. Onun yerine Most Wanted filan oynasak daha iyi. Oyuna alışmak zor. Çok çabuk savruluyor araba.
Core i5 3570k // Msi ZH77A-G43 Intel H77 // 8GB RipjawsX CL9 1600MHz Ram // ZOTAC GTX 660 // 1TB WD 7200RPM 64MB HDD // T.TakeContac 30 İşlemci Soğutucusu // Haf 912 Plus GX 80PLUS 750W

seron

yazılım dvdsiyle ilgili ben de biraz şeyediyim dedim.

bundan birkaç yıl önce, daha win 7 moda iken, kardeşime sunny marka bir laptop aldık. tabi yanında gerek driver cd leri gerek kurtarma dvdsi gerekse win7 starter verdiler. o zamanlar teknik servisler uyuyordu herhalde. şimdi vermiyorlar. bırak starteri kurtarma dvdsi bile verilmiyor diye duymuşluğum var.

bir gün kardeşim otobüste giderken yanında oturan bir adam, kardeşimde starter dvdsi var mı diye sormuş. maksat otobüste giderken format atmak. kardeşim telefonla bana sordu. verme dedim. adam uyduruk ürün anahtarıyle ektifleştirirse bu sefer mağdur olmayalım diye.

vallahi siz ne dersiniz bilmiyorum ama ben win7 ye kin besliyorum. bir defa beni yavaşlatıyor. elim kolum alışmadığından değil. bir klasörü kopyalarken, silerken zınk diye hata ekranı geliyor. yok yöneticiden izin almam gerekliymişmiş, yok o klasör şu anda başka bir program tarafından kullanılıyormuşmuş silemezmişmiş, halbu ki yalan haaa! o klasör başka bir yerde çalıştığı falan yok. ben de kapatıp xp ile başlatıyorum. harddiskin o partisyonuna gidip klasörü bulup ad değiştiriyoruuuum, siliyoruuum, kopyalıyoruuuum, yahu arkadaş sen ne yapıyorsun demiyor. emrin olur abi tamam abi. gözünü seveyim böyle programın. ah şu linux serilerini bir mükemmelleştiremediler ki. bir milyon tane özelleştirilmiş geliştirilmiş OS var. onu yüklüyorum şu yok. bunu yüklüyorum o yok. bir defa setup dosyalarını indirip flaşta taşıyamıyorsun. neden? öyle. internete bağlanıcan öyle kurucan. sana ne? neyse...

Mr_YAMYAM

UBUNTU STUDIO'da oyun çevirirken senin mesajını gördüm.
Sırf gıcıklık olsun diye bir ekran görüntüsü aldım.
Kafana atayım da ecik bak ;D

FEDORA sayfasında 9.2GB lık setup dosyaları için veri diski iso'su var.
http://fedoraproject.org/tr/get-fedora-all

seron

abi sorun oyun değil ki ben program hastasıyım. gezginlerden ordan burdan ıvır zıvır indiriyorum. hem fedoraya gıcığın yok muydu senin?
[mergedate]1401017054[/mergedate]
ayrıca cod modern warfare 3 oynasana hadi onunla hadi gel?!! ;D 8)

Mr_YAMYAM

Yoh fedorayı çok severim ama bir türlü tam stabilite alamadım.
Bir ara dosya yöneticisini değiştirmiştim. O zamanlar stabil olmuştu.

seron

ben de şu anda ubuntu da karar kıldım. o deneme konulu yazımdan sonra pardus, zorin falan  kurdum. slaxı denedim. androidi geçen gün çalıştırmayı başardım. ı-ıh olmuyo... ubuntu 14 kusuru denedik. ara sıra çökme raporu veriyor. amma 13.10 sağlam görünüyor. daha hala ara sıra açıp gurcalarım. şunu söyleyeyim, sadece iş ve eğitim amaçlı kullanmak için ideal. ve alışamadığımdan mı nedir xp nin tadını vermiyor.

Mr_YAMYAM

Gel böyük sözü dinle UBUNTU STUDIO'yu kur.
Ama her sistemde olduğu gibi eklentilerle becelleşmek zorundasın.
Artık günümüzdeki zararlılar eklentilere dadanmış durumda.
Bu yüzden zırt pırt javaydı flash playerdi güncellemeleri çıkıyor.

seron

tamam da abi studyoyu naapçam ben? indirdik kurduk işte geçende?
ne kadar profesyonel edit programı varsa doldurmuş namıssızlar. emme ofis yok, kodekler eksik hey Allahım!
ben sade bi insanım sade sade kullanırım :)

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: seron - 25 Mayıs 2014, 15:05:10tamam da abi studyoyu naapçam ben? indirdik kurduk işte geçende?
ne kadar profesyonel edit programı varsa doldurmuş namıssızlar. emme ofis yok, kodekler eksik hey Allahım!
ben sade bi insanım sade sade kullanırım :)

Adamı akıllı edeceen haaa >:(
Bu resimdekiler ofis deel mi?

Ne yani kurulumda MP3 eklentilerini indir demek çok mu zor.
Senin eksik dediğin kodekler en fazla ubuntu studioda mevcut.

Bunlar kodek değilmi?

Geçenlerde PLAYER bile yok dediydin.
Ben de senin için playerleri mıncıkladım.

UBUNTU STUDIO ile birlikte gelen AUDACIOUS bile senin findofstakilerden daha şık ve hoş.
İstediğin gibi konfigure edebiliyorsun.
Gayet hoş bir görüntülü BLUR SCOPE
Releatif ölçü olsa da doğru frekans gösteren bir SPECTRUM ANALYZER
Daha ne istiyon yohu >:(

okinkurt

Alıntı yapılan: YunusGür - 25 Mayıs 2014, 04:22:23Tam normal modda yarışa girecekken grafiklerde aşırı bozulma oldu. Üçgen ve siyah boşluklar oluştu. Oyundan attı sonrasında da DX7 ile ilgili hata verdi.

Bu directx hatası hakandaki hata sanırım sizin sistemlerde birşeyler eksik oyun sağlıklı çalışmıyor.
[mergedate]1401027639[/mergedate]
Alıntı yapılan: NeverBackDown - 25 Mayıs 2014, 13:33:28NFS Porsche 2000 indirdim ve kurdum. Grafikleri Mario gibi bence. Onun yerine Most Wanted filan oynasak daha iyi. Oyuna alışmak zor. Çok çabuk savruluyor araba.

Nfs 2000 gercekci sürüş sunuyor ve gercek yetenek isteyen bir oyun nfs most wanted gibi oyunlar ise bildiğimiz düz oyun bas git 300 k.m ile viraj dön felan :)) .

NeverBackDown

Alıntı yapılan: okinkurt - 25 Mayıs 2014, 17:21:55Bu directx hatası hakandaki hata sanırım sizin sistemlerde birşeyler eksik oyun sağlıklı çalışmıyor.
[mergedate]1401027639[/mergedate]
Nfs 2000 gercekci sürüş sunuyor ve gercek yetenek isteyen bir oyun nfs most wanted gibi oyunlar ise bildiğimiz düz oyun bas git 300 k.m ile viraj dön felan :)) .

Keşke GLSCGN'de ki gibi bir direksiyonum olsaydı. İşte NFS Porsche'nin tadından yenmezdi o zaman :D Sürüş olarak oyun PARİS , grafik olarak Şırnak :D
Core i5 3570k // Msi ZH77A-G43 Intel H77 // 8GB RipjawsX CL9 1600MHz Ram // ZOTAC GTX 660 // 1TB WD 7200RPM 64MB HDD // T.TakeContac 30 İşlemci Soğutucusu // Haf 912 Plus GX 80PLUS 750W

YunusGür

Yamyam abi Ubuntu Studio biraz fazla profesyonel değil mi ? Normal kullanıcı için çok fazla gereksiz uygulama var. Ben mıncıklamak için tekrar kuracağım. Ama normal bir kullanıcıya hitap eden bir işletim sistemi değil Ubuntu Studio.

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: YunusGür - 25 Mayıs 2014, 18:24:36Yamyam abi Ubuntu Studio biraz fazla profesyonel değil mi ? Normal kullanıcı için çok fazla gereksiz uygulama var. Ben mıncıklamak için tekrar kuracağım. Ama normal bir kullanıcıya hitap eden bir işletim sistemi değil Ubuntu Studio.
Ne yani ben kullanıyorum.
ANORMAL kullanıcımıyım sence :o >:(
[mergedate]1401035656[/mergedate]
Alıntı yapılan: NeverBackDown - 25 Mayıs 2014, 18:21:33Keşke GLSCGN'de ki gibi bir direksiyonum olsaydı. İşte NFS Porsche'nin tadından yenmezdi o zaman :D Sürüş olarak oyun PARİS , grafik olarak Şırnak :D
Grafiğin ne demek olduğunu bilmeyenlerin mızıldanması o.
Daha geçen gün Okingurt bile grafiklere hayran kaldı.
HD Me De dediği bile oldu :D

NeverBackDown

NFS Porsche bu akşam oynuyoruz değil mi Onur abi ? Hangi map onu söyleyinde antreman turu atayım :D Çok acemiyim yaf :D

Mr_YAMYAM

Hız için AUTOBAHN ve ZONE INDUSTRIELLE
Slalom için NORMANDIA
Gızlara bakmak için AUVERGENE

NeverBackDown

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 25 Mayıs 2014, 19:39:32Hız için AUTOBAHN ve ZONE INDUSTRIELLE
Slalom için NORMANDIA
Gızlara bakmak için AUVERGENE

Abi bi harita vardı. Sanki sonbahar gibi her yer kuru yapraklarla dolu.Çiftliğin içinden geçiyoruz. O mapı açalım bence. Hızımı alamayıp eve girmiştim o mapta :D 8)

Mr_YAMYAM

Bana deme Okingurt HOST sahibi olacak.
O ne derse o olur.
Zaten bağlandığımızda çetleşebiliyoz.
Okin nerelerdesin.
Millet gudurmaya başladı gel de oyunu çevirek ecik ;D

YunusGür

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 25 Mayıs 2014, 19:36:44Ne yani ben kullanıyorum.
ANORMAL kullanıcımıyım sence :o >:(
[mergedate]1401035656[/mergedate]Grafiğin ne demek olduğunu bilmeyenlerin mızıldanması o.
Daha geçen gün Okingurt bile grafiklere hayran kaldı.
HD Me De dediği bile oldu :D

Abi sen ses konusunda bilgilisin. Bizim ses konusunda senin kadar bilgimiz yok. O yüzden de Ubuntu Studio daki programlar bizim için fazla demek istemiştim.

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: YunusGür - 25 Mayıs 2014, 19:51:17Abi sen ses konusunda bilgilisin. Bizim ses konusunda senin kadar bilgimiz yok. O yüzden de Ubuntu Studio daki programlar bizim için fazla demek istemiştim.
Cahal civelek adam.
Fazla ise ubuntu yazılım merkezine girer kaldır dersin kaldırır.
Çok mu möhüm yani :D
Esasen hiç te fazla program yok. Sadece video production bölümleri fazla diyebilirsin. Onları da video player olarak kullanırsın.

NeverBackDown

Saat 8 oldu hadi oynayalım şu NFS'yi. Şimdi abi nasıl bağlanıcam sizin ağa. Ufaktan bi anlatır mısın ?

Mr_YAMYAM

Okin gelecek.
Oyunu kurup host oluşturdak sonra buraya IP numarasını yazacak.
IP numarasını buraya yazacak.
Bizler de oyun menüsünden :
MULTI PLAYER. oradan PEER to PEER IP yi işaretleyeceğiz. Ekranın ortasında IP yazan bölüme Okinin vermiş olduğu IP numarasını aynen gireceğiz ve CONNECT'i tıklayacağız
Bağlantı yapıldıktan sonra çet odasından görüşebiliyopruz.
Orada herkes READY'ye bastığı anda Okin de başlatacak ve başlıyacağız.

Şimdi çamurda yatan bir kişi daha varmış. Çaktırmadan o da oyunu kurup bize bağlanıyomuş ;D
Ne komik olur ama.

NeverBackDown

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 25 Mayıs 2014, 20:08:35Okin gelecek.
Oyunu kurup host oluşturdak sonra buraya IP numarasını yazacak.
IP numarasını buraya yazacak.
Bizler de oyun menüsünden :
MULTI PLAYER. oradan PEER to PEER IP yi işaretleyeceğiz. Ekranın ortasında IP yazan bölüme Okinin vermiş olduğu IP numarasını aynen gireceğiz ve CONNECT'i tıklayacağız
Bağlantı yapıldıktan sonra çet odasından görüşebiliyopruz.
Orada herkes READY'ye bastığı anda Okin de başlatacak ve başlıyacağız.

Şimdi çamurda yatan bir kişi daha varmış. Çaktırmadan o da oyunu kurup bize bağlanıyomuş ;D
Ne komik olur ama.

Abi herkes aynı arabayı alıyor değil mi ? Sen çok iyi oyuncu olduğundan şahinle filan başla abi seni anca geçeriz :D :D

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: NeverBackDown - 25 Mayıs 2014, 20:10:43Abi herkes aynı arabayı alıyor değil mi ? Sen çok iyi oyuncu olduğundan şahinle filan başla abi seni anca geçeriz :D :D
İsterseniz sizler yüksek modelleri alabilirsiniz.
Ben PORSCHE'nin DOĞAN bakışlı ŞAHİN'i olan 944 ile yarışırım :)

NeverBackDown

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 25 Mayıs 2014, 20:12:32İsterseniz sizler yüksek modelleri alabilirsiniz.
Ben PORSCHE'nin DOĞAN bakışlı ŞAHİN'i olan 944 ile yarışırım :)

Şimdi bende bütün arabalar açık olacak değil mi abi ? Multiplayer modda olduğum için. En iyi araba neyse onu alayım ben o zaman :D Çok acemiyim :D
[mergedate]1401038073[/mergedate]
FPS tarzı oyunlarla aran nasıl Onur abi ? Mesela CS 1.6 çevirsek katılabilir misin ?

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: NeverBackDown - 25 Mayıs 2014, 20:18:06Şimdi bende bütün arabalar açık olacak değil mi abi ? Multiplayer modda olduğum için. En iyi araba neyse onu alayım ben o zaman :D Çok acemiyim :D
[mergedate]1401038073[/mergedate]
FPS tarzı oyunlarla aran nasıl Onur abi ? Mesela CS 1.6 çevirsek katılabilir misin ?
CS gibi oyunları hiç sevmem.
Bu arada Hakan'ı dürttüm. Yetişebilirse o da gelecek.

NeverBackDown

En önemlisi okin nerede ? Başka zaman olsa mesaj yardırırdı :D

okinkurt

Arkadaşlar neti arka planda kullanan uygulama yüzünden delirip sistemi formatladım oyunu hazırlayınca size haber vericem tabi net aynı sorunu tekrarlamaz ise .

Mr_YAMYAM

Başka bişey kurma.
Özellikle C.S gibi oyunu kurma.

NeverBackDown

C.S'nin neyi var abi ya :D Başında az sabahlamadık :D

okinkurt

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 25 Mayıs 2014, 21:08:23Başka bişey kurma.
Özellikle C.S gibi oyunu kurma.

Abi neti 128 kb fulle geciyor cinnet gecirecem galiba avast yapıyor formattan önce avastı silip denemiştim olmamıstı yine silesim var yeni pc de böle birşey olmuyor valla delirecem ya .

Mr_YAMYAM

Avast yapmaz öyle bişii.
Yapsa bende de yapardı.

NeverBackDown

NFS Porsche işi yalan oldu heralde bu akşamlık :P

okinkurt

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 25 Mayıs 2014, 21:18:35Avast yapmaz öyle bişii.
Yapsa bende de yapardı.

Abi valla cıldıracam ya kaynak izleyicisinden bakıyorum svchost exe kullanıyor onu sonlandırınca baglantı gidiyor yani internet kendi kendini kullanıyor gibi birşey offffffffff.
[mergedate]1401043398[/mergedate]
Durum bu 2 dakka sonra net kopuyor :( yeni pc de cenıfır calısıyor oyunda calısıyor oynıcak varsa oynayalım.

http://i.hizliresim.com/lY4o4E.jpg

Mr_YAMYAM

Okin HOSTu kur IP yi buraya yaz

NeverBackDown

Mr_YAMYAM

NeverBackDown

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 25 Mayıs 2014, 22:13:30Okin korktu galiba ;D

Aynen abi ses seda yok :D Ağaç oldum burda hadii okinnnn. Okula gidiyoruz işimiz gücümüz var :D

Mr_YAMYAM

15 dakikaya kadar gelmezse ben tüyeceem.

seron

abi bende internet olsa gelin uçuş simülatörü, sniper ghost veya COD oynayalım diyecem ama...
hele hele sniper ghost dadından yenmiyo bazen kafede oynuyoruz bebelerle... :P ;)

okinkurt

Arkadaslar yeni pc yi tam ayarlıyamadım sizden özür dilerim ya yarın aksama erteliyelim tekrar kusura bakmayın :(

Mr_YAMYAM

Ben bu oyunu sene 2002 de evde arkadaşlarla çevirirken, ortalıkta tabaklar çanaklar uçuşuyodu ;D
Bazen öyle kaptırırdık ki sabaha kadar.
[mergedate]1401045700[/mergedate]
Alıntı yapılan: okinkurt - 25 Mayıs 2014, 22:21:04Arkadaslar yeni pc yi tam ayarlıyamadım sizden özür dilerim ya yarın aksama erteliyelim tekrar kusura bakmayın :(
Şimdi ayarlayıp birkaç el çevirmezsek yarına olmaz.
En azından bir host giriş denemesi yapalım

NeverBackDown

Artık yarın oynayacağız yapıcak bir şey yok :( Herkese iyi akşamlar.

Mr_YAMYAM

Host denemesi yapmadan kaçarsanız kızarım haa >:(

NeverBackDown

Bekliyoruz abi ama okin yarına erteleyelim dedi

Mr_YAMYAM

Bu gün mutlaka oyuna gireceez. Oynamasak bile gireceez.
Okin tüyersen yarına beni bulamazsın.

Hakanın indirdiği oyunu test ettim böcüklü çıktı ::)