YAMYAM'ların SOHBET bölgesi

Başlatan Mr_YAMYAM, 19 Mayıs 2014, 23:34:01

Mr_YAMYAM

BU ALANDA:
BİLİMSEL
TEKNOLOJİK
TEKNİK
SOSYAL
MİZAH
Konulu sohbetler yapılır.

TÜZÜĞÜMÜZ:
Her türlü bilgi paylaşımı başta olmak üzere, bilimsel ve teknoloji konularında, yardım talep eden arkadaşlarımıza yardımcı olabilmektir.

Hergün bilgili bir arkadaşımızı bilgilerinden faydalanmak amacıyla pişirip yemek geleneğimiz olmuştur.

NOT: Siyasi özellikli sohbetler yapılamaz.

memleket

Bu konunun açılması iyi olmuş, arada stres atarık, yağ satarık, bal satarık  :D

Mr_YAMYAM

Özellikle çabuk çözülebilecek sorunlarda ve sohbet amaçlı çok iyi oluyor.
Komplike sorunlar ve çözümleri için arkadaşların konu başlığı açması ve linkini bu topiğe koymaları yeterli olacaktır.
Daha önce birçok forum sitelerinde aynı başlık altında sohbetlerimiz olmuş ve büyük ilgi toplamıştır.
Umarım bu sitede de ilgi görür.

pwm.c

Abi ilk olarak neden YAMYAM olduğunu açıklayabilirmisin. yoksa zencimisin? :)
_/\/\/\_ -[ı- -ı>|- -|ı|ı|ı- -ı< -||- -l[]l-

Mr_YAMYAM

YAMYAM niki bana bir zamanlar bir gız arkadaşım tarafından takılmıştı.
Ben de bu niki BİLGİ YİYİCİ olarak konfigure ettim :)
Adımız çıkmış YAMYAM'a zaten ;D

seron

Alıntı yapılan: pwm.c - 20 Mayıs 2014, 02:36:48Abi ilk olarak neden YAMYAM olduğunu açıklayabilirmisin. yoksa zencimisin? :)

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 20 Mayıs 2014, 03:11:12YAMYAM niki bana bir zamanlar bir gız arkadaşım tarafından takılmıştı.
Ben de bu niki BİLGİ YİYİCİ olarak konfigure ettim :)
Adımız çıkmış YAMYAM'a zaten ;D

muhabirle vatandaş diyaloğu olmuş :)

velhasıl bilgi, en kıymetli şeydir...

üç yaşlarında falandım sanırım. bizmkiler bana oynasın diye(!) ucu soyulmuş bir teyp kablosu vermişler. yarım yamalak hatırlıyorum. kader işte. kuzen var, bayağı büyük abi o, durumdan haberi yok. tv izliyor. kablonun uçlarını gidip üçlü prize sokuyorum. elimde bir acı ciyyaaak diye feryat. annem koşup  geliyor. hafızam burada bitiyor.

küçük çocuk aklı... yav bu ceryan akıllı birşey herhal. bizi seviyo, televizyonu çalıştırıyo, çizgifilm izletiyo, lambayı yakıyo karanlıktaki öcülerden koruyo. yaramazlık yapınca da çarpıyo. bayağı zeki bişey. bizi seviyo...

teknik konulara merakım böylece başladı. bir gün "bir emek" marka siyah beyaz tvmiz bozuldu. babam tamirciye götürdü. aradan aylar geçti ama tamirci olmuyor, istanbuldan parça gelecek diye oyalıyor. televiztonun önpanelindeki tuşları vura vura ben kırmıştım. olmadı... olamadı... ama bir gün tamircinin önünden geçerken camdan sökülmüş içi gözüken televizyonları görünce hissettiğim iştah ve heyecanı anlatamam. annemle babama duralım dedim bakmak için ama durmadılar. içimde kaldı öyle o.

neyse o günlerden 18-19 yaşlarıma kadar sokaktan çöplükten hurda parçalar toplayıp inceleyerek hayaller kurarak oynayarak geçirdim zamanımı. öyle hevesliydim ki derste bile çeşitli aletler cihazlar çiziyordum. notlarım hep düşüktü. devre değil, genellikle dış ve kabaca iç görünümlerini.

bir gün evimizin banyo kapısının üstündeki odunlukta(bazı termosifonlu evlerde olur) bizimkiler temizlik yapıyordu. bir iki kitap buldular, bana verdiler. işte bilgiye dayalı ilk çalışmalarım başladı. "elektrik bilgisi / salim savcı temel şener". yapraklar eski. sarı sayfalar. kimbilir 70li yıllardan kalma. çizimler elle yapılıp basılmış. aman Allahım! sayfalar yıpranıncaya kadar okudum o kitabı.
tabi teknik lise okumadığımdan pratik sorunu yaşıorum şimdi. bilgi noksanlığı da bol. ama vazgeçmeyeceğim. ölene kadar bu işle ilgileneceğim. hatta bir teorim var: bir gün zaman gelecek, belki biz göremeyiz, yeni bir teknoloji bulunacak ve insanlar ölülerle konuşacak"

şimdi ne zaman sahafçılara gitsem teknik kitaplara bakıyorum. mutluyum.

son yıllarda 320voltla tanışıp önce faydalı programları falan indirdim. sonra dedim ki ben de üye olayım. veeee....

[mergedate]1400595858[/mergedate]
http://urun.gittigidiyor.com/kitap-dergi/elektrik-bilgisi-temel-sener-selim-savci-26447471

Adnancoskun

yazılanlara bakınca hepimizin hikayesi okadar birbirine benziyor ki, sanki aynı kalemden yazılmış....

Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin.

seron

aslen biraz kendimizi sıksak, birşeyler yapmaya çalışsak, satsak kimse kızmaz herhalde bize. hep aklımdan basit aletler cihazlar üreten bir fabrika sahibi olmak geçer. mesela elfeneri, müzik çalar, şarj cihazları, güvenlik cihazları...

profesyonel gibi görünen çin malı işyaları ara sıra alır içine bakarım. şarj cihazı örneğin... dışına baksan akıllı birşey sanırsın. ama içinde basit doğrultma devresi (tek diyot) led, ve direnç var. o adamlar yapıp taaa ülkeler arası mesafeden bize satıyorsa bizim hatamız nerede?

çocukluktan el fenerlerine karşı özel bir ilgim var. bu nedenle evde küçük çaplı bir koleksiyonum bile var. ninelerimizin zamanından kalma tigerhead teneke fener hala bir köşede durur. taa şangay den geliyor. birkaç tanesini söktüm çocukken. kısadevreyi engellemek için ampulun bulunduğu yerdeki aparatın içne conta niyetine karton kesip koymuşlar... bir ara askeri ürünler yapsak ya demiştim. askeri üründen maksat füze başlığı değil. infrared fener ve kameralar, özel gecegörüşler, radarlar. evde arasıra tıklattığım oyunlardan call of duty-2 de eski sahra telsizleri görüyorum. sabit yada sırtta taşınabilen cinsten. içim gidiyor. hep A.M. telsiz bunlar. ne bileyim işte seviyorum elektroniği.

son zamanlarda yeni bir batarya üzerinde çalışma yapmaya çalıştım. başlangıçta başarılı oldum gibiyse de kimya bilgisi olmadan olmuyor.

daha hayal seviyesinde nice projem fikrim var ama tek başına olmuyor. beni satmayacak teknik arkadaşlar lazım.

sizler de birşeyler yazın be, kendi kendime konuşuyorum sanki... :D

Mr_YAMYAM

Seron :D
Ankarada isen bana bir uğra da sana askeri bir üretimle ticari üretimin farklarını göstereyim.
Çin malı basit bir şarj adaptörünün içerisinde 2W lık bir trafo bulunmaktadır. Bu şarj aletini belki 5TL ye alabiliyorsun ve bu aletin satışından, pazarlamasından, taşınmasından birçok kişi ekmek yiyor.
Aynı şarj aletinin trafosu Ankarada 8TL ye satılıyor >:(

GLSCGN

Yamyam aBEY ben geldim ne var ne yok yeni mekan burası demek umarım burada da kendimizi sevdiririz :)

t.t

pwm.c h0cam şununla bi ilgilenirseniz dua ederim :) spor salonunda kullanıyoruz eksik biraz https://elektronikprojeler.com/index.php?topic=4677.0

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: GLSCGN - 20 Mayıs 2014, 21:16:57Yamyam aBEY ben geldim ne var ne yok yeni mekan burası demek umarım burada da kendimizi sevdiririz :)
Aha Hakan yamyamı da gelmiş.
Hapı yuttuk. Şimdi bütün yamyamları toplar :D

sezar

yamyam abey nabünnn :D
[mergedate]1400616017[/mergedate]
Yamyam abey ben kesko :)
Sezar nikini torrent aleminde kullanıyorum malum yer dağıldıktan sonra torrent sektörüne adım attım bi tane server kiraladım gece gündüz paso oyun film..
Hakan facede paylaşmış sayfayı seni gördüğüme gerçekten sevindim abi...
Özlemişim be :(

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: sezar - 20 Mayıs 2014, 23:05:01yamyam abey nabünnn :D
[mergedate]1400616017[/mergedate]
Yamyam abey ben kesko :)
Sezar nikini torrent aleminde kullanıyorum malum yer dağıldıktan sonra torrent sektörüne adım attım bi tane server kiraladım gece gündüz paso oyun film..
Hakan facede paylaşmış sayfayı seni gördüğüme gerçekten sevindim abi...
Özlemişim be :(
Ooo bizim KESKO da gelmiş.
Nasılsın adamım.
Madem sörvır mörvır kiraladın senin sörvırda ecik NFS PORSCHE çevirebiliriz belki.

Bu arada aklımdayken sorayım.
Senin ÖLÜ denilen bir HDD vardı da hani ona Low-Level format atmıştık, o ne hallerde acep hala çalışıyo mu?

sezar

geldim
Yamyam abim hdd çok iyi ısısına bak..
http://i.hizliresim.com/DXYgN6.png
seside çıkmıyor daha donmada yok
İşleetim sistemi kuruyorum ona :D

Mr_YAMYAM

Kesin virüs böcüğü bulaşmıştır ;D :P
Yamyamlardan haberin var mı Kesko.
Burası bir elektronik sitesi ama arada bir PC konusuna da el atıyoruz.
Herşey PC demek değildir ya, PC'ler bile elektronik aletlerdir.
Elektronikçi yamyamlar da vardı. Görürsen söyle de gelsinler buraya.

sezar

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 20 Mayıs 2014, 23:26:02Kesin virüs böcüğü bulaşmıştır ;D :P
Yamyamlardan haberin var mı Kesko.
Burası bir elektronik sitesi ama arada bir PC konusuna da el atıyoruz.
Herşey PC demek değildir ya, PC'ler bile elektronik aletlerdir.
Elektronikçi yamyamlar da vardı. Görürsen söyle de gelsinler buraya.

Tamam abim sölerim bu arada oyun işi aklıma yattı serverin down hızı 70 MB upload hızı 60 mb :D

Mr_YAMYAM

Oha'lı yuhhh (sözüm forumdan dışarı)
Ben daha 1 Mb download hızını bir arada göremedim :(
Leased line mı ayarladın ne yaptın :)

NeverBackDown

Yamyam abi , HWA forum iyi değil miydi ? Neden burada toplandık ? HWA Foruma neden uğramıyorsun abi özledik senin bilimsel sohbetlerini. Bu arada benim PSU'da ki sorun. Prizden Psu'ya gelen kablodaymış abi. Servis güç kaynağını test etmiş yollamış geri.Bayağı bir yük bindirmişler.Sıkıntı çıkmamış direk geri yollamışlar. Ama PSU'da ki ses. Yani PSU'nun fanından gelen ses çözülmemiş. Sebebi ise Vatanda ki eleman beni adam akıllı dinlemediğinden fan sorununu kağıda yazmamış serviste bakmamış. PSU'dan gelen ses böyle abi : http://vocaroo.com/i/s0oXAH5uA7oe

Ayrıca servisin yaptığı testin resmi :  http://img495.yukle.tc/image.php?id=38420140520_233558.jpg
Core i5 3570k // Msi ZH77A-G43 Intel H77 // 8GB RipjawsX CL9 1600MHz Ram // ZOTAC GTX 660 // 1TB WD 7200RPM 64MB HDD // T.TakeContac 30 İşlemci Soğutucusu // Haf 912 Plus GX 80PLUS 750W

sezar

fransada server abi adamların neti uçuyor geçen 50 gb llık dosyayı yaladı yuttu anında
bizim net uzak masaüstü bağlantısında zorlanıyor :D

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: NeverBackDown - 20 Mayıs 2014, 23:40:24Yamyam abi , HWA forum iyi değil miydi ? Neden burada toplandık ?
Ben elektronikçiyim adamım. Elektronik olmazsa bana göre PC de olmaz.
Hem açıkça söyleyim, PC toplamaydı AMD mi iyi intel mi iyi tartışmalarından bıkmıştım.
Ecik devre yapalım, yaptığımız devrelerin çalışmasını zevkle izleyelim değilmi yani ;D
Alıntı yapılan: sezar - 20 Mayıs 2014, 23:41:30fransada server abi adamların neti uçuyor geçen 50 gb llık dosyayı yaladı yuttu anında
bizim net uzak masaüstü bağlantısında zorlanıyor :D
Adamlar işi götürmüş, bizzim burda hala uçan gaçan netten bahsediyorlar. TTnet bu ay maaşlara.. pardon netime zam yapıp 70TL oldu diyince ben de fişi çektim. Şimdi peşimde geziyolar gel 33TL den 6 ay daha verelim diye ;D
Senin 320GB HDD ne alemde adamım hani temizleyip low-level format cilası çekmiişti çipirdekte iken :D

sezar

abi şuan torrent programında 180 tane gönderim var toplam 48 mb..
ayrıca idm ile çekiyorum hıza bak
biz bu hızı 2080 de bile göremeyeceğiz..
http://i.hizliresim.com/p4bp0N.png
nasıl bir hatları var halen çözemedim :(

hdd iyi abi eywallah saolasın sayende o günden beri sorunsuz kullanıyorum adamsın :D

Mr_YAMYAM

Çalıştığım zamanlarda işyerindeki server bağlantısını test etmiştim.
İn-line olarak bağlantı hızı 24Mb/sn idi. SCSI Hardisklerimiz vardı.

O HDD'ye temiz format çektiğimizden bu yana sanırım 4 yıl geçti.
Bu 4 yıl içerisinde sana tahammül edebilmişse iyi bir HDD'dir o ;)

Mr_YAMYAM

Forum üyeleri ve yönetimi şimdi şaşkınlık içerisindedir.
Özellikle Gevv hocamı merak ediyorum ;)
EYVAH.! Forumu YAMYAM'lar bastı, hapı yuttuk der gibi bir halde olsa gerek ;D

sezar

yamyam abi 1 saate dönerim
Az işlerim var abi düzenleme vs görüşürüz seni tekrardan gördüğüme sevindim..

Mr_YAMYAM

Tamam adamım.
Arada bir uğra. Benim sağım solum belli olmaz. 24 saat bilgisayarım açık olsa da zaman zaman elektronik devrelere takılıp PC yi unutabiliyorum.
Eğer görür duyarsan elektronikçi yamyamlara haber ver. Buraya gelsinler.

seron

yamyam abi bundan bir birbuçuk yıl önce samsung 250gb harddiskim önce anormal belirtiler vermeye başladı ve verimi yedekledikten hemen sonra cevap vermeyi kesti benden bu kadar dedi. kafa vurması falan yoktu ama sistem hiç görmüyordu.

geçende krek bir windows sidisini taktım. içinde winxp, win98, norton msdos, ghost, partition magic pogramı var. format atacak gibi diskteki tüm partisyonları sildim ve uzun süren formattan attım. boot ettim. partition magic ile başlattım. winxpnin kurulu olduğu partisyon ilk 50gb idi. bu ilk 50 gb yi görmezden gel dedim. yaptı. sonra pişman oldum 20gb yü görme dedim(yani kullanılmayan bölüm olarak ayırdım. üzerine winxp kurdum. şimdi çalışmayan harddisk bildiğin canavar oldu. 230gb lik kalan alanı güzelce tarattım, hiçbir hata bulamadım.

eğer low level formattan anlamayan arkadaşlar varsa harddisklerini çöpe atacaklarına bu yöntemle devam edebilirler. elimdeki sidi akdenizxp dediğimiz akdeniz üniferstesininğ teknik adamları tarafından şeyedilmiş. bayağı hoşuma gitti. tabi burada korsana teşvik etmiyorum ama harddiskim kurtuldu... sevinçliyim.

tahminime göre o ilk 50gbnin master record bootunda ciddi bir sıkıntı vardı o yüzden başlamıyordu harddisk. şimdi tamam oldu...

Mr_YAMYAM

Harddisklerin temeli, DOS altında gerçek anlamda incelenebilmeleri ve formatlanabilmeleridir.
Fabrika bir Harddiski ürettiğinde içerisinde kaç silindir, kaç cluster veya kaç sectör olduğunu bildirir.
Herhangi bir işletim sisteminde bu harddiskin incelenmesi dosya sistemi ile ilgili olduğundan dolayı çok hata yapılmaktadır.
Bir harddiskte temel yapısal karakteristikleri harddiskin firmware yazılımında bulunmaktadır ve bu yazılım harddiskin içerisinde gömülüdür. İşte BIOS tarafından tanıma olayı bu bilgilerin okunabilmesi ile mümkün olabilmektedir. Eğer bir şekilde bu bilgilerin bağı kopartılırsa o harddisk BIOS üzerinden okunamaz.
Senin yapmış olduğun işlemler temelde DOS altında harddiskin bağlanma yöntemlerini sıfırlayıp yeniden sisteme kazandırmak olmuş :D
Eğer firmanın ana LOW-LEVEL format sürücüsü olsaydı ve bu yazılımı kullanarak format atmış olsaydın bad sectörler haricinde tüm harddiski yeniden kullanabilecektin.

seron

stk4221

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 20 Mayıs 2014, 20:16:56Seron :D
Ankarada isen bana bir uğra da sana askeri bir üretimle ticari üretimin farklarını göstereyim.
Çin malı basit bir şarj adaptörünün içerisinde 2W lık bir trafo bulunmaktadır. Bu şarj aletini belki 5TL ye alabiliyorsun ve bu aletin satışından, pazarlamasından, taşınmasından birçok kişi ekmek yiyor.
Aynı şarj aletinin trafosu Ankarada 8TL ye satılıyor >:(

üstad tam olarak nasıl bir farklılık var  tasarımlar yedeklimi?  zamnında M48 A5T2 tankının tek atımları ile ugraştım. aselsan tetik motoruna kadar yolluyodu ama bir  akım sınırlama  modulü yollamıyodu   belki standardında yoktur velhasıl askerde ve sonrasında temin etmek zorunda kaldım bilmiyorum ne oldular ?   
vatan kanla alınır ter ve göz yaşı ile korunur

GLSCGN

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 20 Mayıs 2014, 22:38:34Aha Hakan yamyamı da gelmiş.
Hapı yuttuk. Şimdi bütün yamyamları toplar :D

söyleyebildiğime söyledim de birçoğu buraya gelmek istemiyor sanırım pc ile ilgili bir forum olmadığı için sıcak bakmıyorlar sanırım.

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: GLSCGN - 22 Mayıs 2014, 19:34:40söyleyebildiğime söyledim de birçoğu buraya gelmek istemiyor sanırım pc ile ilgili bir forum olmadığı için sıcak bakmıyorlar sanırım.
Kendileri bilirler.
Bu forumda da PC konulu topikler zaten var. Ama esas olarak elektronik konulu bir forumdur.
Benim için forumun ciddiyeti önemlidir. Moderatör arkadaşlar ise genel olarak işlerine ciddiyetle eğiliyorlar.
Birçok dedikodunun olduğu forumlarda olmaktansa, ciddi ve en saygın forumda olmayı tercih ederim.
Aynen ilet onlara dostum. :D

GLSCGN

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 22 Mayıs 2014, 19:50:49Kendileri bilirler.
Bu forumda da PC konulu topikler zaten var. Ama esas olarak elektronik konulu bir forumdur.
Benim için forumun ciddiyeti önemlidir. Moderatör arkadaşlar ise genel olarak işlerine ciddiyetle eğiliyorlar.
Birçok dedikodunun olduğu forumlarda olmaktansa, ciddi ve en saygın forumda olmayı tercih ederim.
Aynen ilet onlara dostum. :D

Kimse bana birşey demedi gelecek olsalardı şimdiye gelirlerdi zaten :)

Mr_YAMYAM

Benim amacım elektronikle ilgili yamyamları bir araya toplamaktı.
Yunus. Hakaen aklımda olan kişiler.
Diğer yamyamlar da arada bize bakıp merak ettiklerini sorabilirlerdi.
Ama gördüğüm kadarıyla skaypi gibi feys gibi yerlerde ihtiyaç duyunca sorup tüyüyolar ::)
Herşey PC demek değildir. Teknolojik konularda da sohbet edilmezse kişiler sadece PC konularında körleşiyorlar ve sabit fikirli olmaya başlıyorlar. Bunun en yakın örneği bizim Okingurt. :)
Benim amacım ise kişilerin ufkunu genişletebilmek.

GLSCGN

Alıntı yapılan: GLSCGN - 22 Mayıs 2014, 20:37:26Kimse bana birşey demedi gelecek olsalardı şimdiye gelirlerdi zaten :)

Abi sana çok büyük hayranlık duyduğumu biliyorsundur söylememe gerek bile yok ve saygı duyduğumu ve seni çok iyi anlıyorum.
Bana karşı hep yardımcı oldun fakat sen olmadan hwa da ki sohbet de pek sarmıyor.
Hakaen ve yunus a ulaşıp burada olduğunu söylemeye çalışırım.
Ama sen de hwa foruma gel ara sırada olsa ecik gel herkes seni özlemiş bilgine tecrubelerine ve neşene ihtiyacımız var.

Mr_YAMYAM

Bir foruma gitmek benim için sorun değil. Ancak son olaylardan sonra karar aldım biliyorsun.
Arkadaşlar beni gerçekten sevdikleri için mi yoksa PC konularında ihtiyaç duydukları için mi arıyorlar bu önemlidir.
Yunusa daha önceleri söylemiştim.
Beni gerçekten seven arkadaşlar arar bulurlar beni.
Yok aramak ihtiyacı duymuyorlarsa zaten sevmek zorunda da değillerdir.

Ama söylediğim gibi PC konuları artık beni sıkıyor.
Daha doğrusu sadece PC konularının görüşüldüğü bir ortam beni sıkıyor.

Bagimli

selamun aleyküm arkadaşlar ben sıteye yenı uye oldum arkdaşlar proje odevım var yardım ıstıyorum uzaktan kumandalı araba yapacagım rf kontrol ıle?

katre46

s.a. bende bugün üye oldum arkadaşlar benimde bir projem var tubitakın telefonla uzaktan cihaz kontrolü. Devreyi yaptım fakat bir yerde bir hata var çözemiyorum. Anlayan arkadaşlar yardım edebilirler mi ??

YunusGür

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: YunusGür - 22 Mayıs 2014, 23:56:11Ses deneme bir iki..
Aha Yunus ta gelmiş.
Hapı yuttuk arkadaşlar bence hemen kaçınn ;D
Yunus bak burada senin bir hemşehrin var.
Yanılmıyorsam SERON idi.
Görüşün görüşün.

YunusGür

Abi bence sen hapı yuttun. Çünkü anfi yapma gibi bir planım var Antalya'ya dönünce. Bu sefer başarıcam :D

Saka maka bayağıdır görüşemiyoruz abi. Ben de ödevler le cebelleşiyorum. Burda seni yakalamışken bırakmam onu baştan söyliyim :)

Mr_YAMYAM

Hiç sorun değil adamım.
Ben hep burdayım.
RIAA Pire-anfi yapımlarım haricinde sayfayı yenileyip bi bakınıyorum.

NOT:Bak gızdırma beni Yunus ve PİL ölçüm tekniği konusunda topik açarım haa ;D

YunusGür

Seron hocam nereden katılıyor acaba ?

Mr_YAMYAM

Sanırım Antalya idi.
Ama senin mahalle mi bilmiyorum. Bir ara seninle ilgili söz geçince senin tanıdığını belirtmişti.

YunusGür

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 23 Mayıs 2014, 00:13:45Hiç sorun değil adamım.
Ben hep burdayım.
RIAA Pire-anfi yapımlarım haricinde sayfayı yenileyip bi bakınıyorum.

NOT:Bak gızdırma beni Yunus ve PİL ölçüm tekniği konusunda topik açarım haa ;D

Abi o konuyu burda neden açmadın ki ? Bir tek burası kalmıştı zaten :D

Mr_YAMYAM

okinkurt

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 22 Mayıs 2014, 21:49:49Bir foruma gitmek benim için sorun değil. Ancak son olaylardan sonra karar aldım biliyorsun.
Arkadaşlar beni gerçekten sevdikleri için mi yoksa PC konularında ihtiyaç duydukları için mi arıyorlar bu önemlidir.
Yunusa daha önceleri söylemiştim.
Beni gerçekten seven arkadaşlar arar bulurlar beni.
Yok aramak ihtiyacı duymuyorlarsa zaten sevmek zorunda da değillerdir.

Ama söylediğim gibi PC konuları artık beni sıkıyor.
Daha doğrusu sadece PC konularının görüşüldüğü bir ortam beni sıkıyor.

Öncelikle Selamun aleykum aslında üye olmayı düşünmüyordum ancak arkamdan gelen 1-2 taş yüzünden kararımı değiştirdim :))) abi kimse seninle pc hakkında yararlı oluyorsun diye konusmuyor sevdiği için konusuyor en azından bende durum budur bu sölediğini üzerine aldım cevap yazıyım dedim birde ben sabit fikirli değilimdir ancak bir fikri benimsersem savunurum en son ki stutter tartışmamız örneği gibi zaten o tartışmadan sonra birdaha gelmedin foruma sana ö.m da attım cevap vermedin bu yüzden tartışmayı pek sevmiyorum insanlar ile aslında alınıyorlar neyse artık herkese iyi geceler .

seron

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 23 Mayıs 2014, 00:17:09Sanırım Antalya idi.
Ama senin mahalle mi bilmiyorum. Bir ara seninle ilgili söz geçince senin tanıdığını belirtmişti.

kim?! vallaha da iftira...
tanıyom demedim tanışırım dedim.. ;D ;D
nerde ki o yusuf gardaş?

[mergedate]1400839096[/mergedate]
şu pil ölçüm tekniğinde benim de biraz tecrübem vardır. 1,5, volttan 9 voltta kadar ölçebiliyorum. kaç volt olduğunu virgüllü söylüyorum ;D amper de ölçmeye çalıştım ama donanımım kaldırmıyor...

Mr_YAMYAM

Yoksa Serkan mı idi yahu.
Ben mi karıştırdım acaba.