el yapımı daire testere ..

Başlatan sonerbicer, 16 Mayıs 2014, 15:10:07

sonerbicer

arkadaşlar  evde fazla matkaptan bir daire testere  yaptım  belki yapmak isteyenlere  fikir  olur diye  koydum  çok faydalı gerçekten kusursuz

Mr_YAMYAM

Biraz tehlikeli görünüyor. Testere açıkta ve el ile temas edebilir vaziyette.
Ayrıca düzgün bir kesim için gönye de olmalıdır.

serkan_48

Birde sormak istediğim daire testerelerin devirleri yüksek olur matkabın devri yeterli kalıyormu maksimum kaç mm kalınlığında mazleme kestiniz? Ne tür malzeme kestiniz? Merak ettim.

Ayrıca herşeyden önce güvenlik. Mr_YAMYAM arkadaşımızında dediği gibi.

kolay gelsin.

sonerbicer

tehlikesi yok saglam tutturuldu  oynama  titreme  dahi yok
matkabın devri 600 watt  2 santimlik  sıradan  tahta sunta  kestim   sıkıntı yok  rahat 
[mergedate]1400250697[/mergedate]
testere  açıkta  evet  kesim yaparken  uzak noktasından  tutuyorum  tam gönyede   kusursuz  kesim yaparken  karşısına takoz  koyup tam ölçü ve gönyeeye  alıyorum

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: sonerbicer - 16 Mayıs 2014, 17:34:57matkabın devri 600 watt
Gurbanın olam SONER gardaş :)
Ne zamandan beri devir ölçümleri Watt ile belirtiliyor ;D :P ;) >:( :o

memleket

sonerbicer

:)) kardeş ben matkabın üzerinde  yazanı yazdım elektronikci olan sizsiniz  anlarsınız  diye düşündüm cahilliğimi hemen yüzüme vurdun  :)) orada  gücünü sordular  bende   arkadaş anlar nasıl olsa  elektireikci elektronikci diye düşünüp  matkabın üzerindeki yazan  degeri söyledim
[mergedate]1400274897[/mergedate]
keşke  önce  açıklayan  ögreten  yol gösteren  olsan   sonra  cahillikleri insanların yüzüne vursan  mr yamyam gardaş  o   öyle değil böyle  ifade edilir deseydin  daha memnun kalırdım   az bucuk  profilime bakarsan mesleğim değil elektirk veya elektronik  evde  kendi halime  hobi olsun diye ugraşıyorum ve bu siteden bilen arkadaşlara  sorup  yardım  alıyorum umarım devir ölçümünün nasıl ne ile  ölçüldüğünü de  yazarsın bir ara

Mr_YAMYAM

Gardaşım benim.
Ben de hata yaptın diye seni kıyma yapmadım ya. ;D
Esprilerle karışık dedim ki, gardaşım bu anlatım yanlıştır, yani devir ölçümü watt değildir ;D
Elbette diyebilirdim ki motorun gücü watt olacaktı yanlış yazmışsın diye, ama o zaman bu kadar esprili anlatım boşa gidecekti, sen haa böyleymiş diyip geçiştirecektin sonra da unutacaktın belki de ;)

sonerbicer

benim mesleğimde  kasaplık sende  et kısımları bölümleri  adlarını kusursuz  bilemezsin   espiri olmasını  açıklaman  iyi oldu  inan alınmıştım ve  nerdeyse  senden sebep bu siteye  daha girmeyecektim 

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: sonerbicer - 17 Mayıs 2014, 00:34:17benim mesleğimde  kasaplık sende  et kısımları bölümleri  adlarını kusursuz  bilemezsin   espiri olmasını  açıklaman  iyi oldu  inan alınmıştım ve  nerdeyse  senden sebep bu siteye  daha girmeyecektim 
Mutlaka.
Ama bak gardaş demişim, bir sürü gülücüm mülücük koymuşum.
Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 16 Mayıs 2014, 23:35:45Gurbanın olam SONER gardaş :)
Ne zamandan beri devir ölçümleri Watt ile belirtiliyor ;D :P ;) >:( :o
Hemen gızma gardaşım, ver ordan sırt filetosundan 2 kilo kuşbaşı bana bakayım ;D

sonerbicer

sırt da fileto yok sırttaki antrekot .))
neyse  kızmadım ya   ne alınayım ben  bilsem dogrusunu yazarım bilmediğim için yanlış yazdım ama  bundan sonra   senin sorularımdan çekecegin var

mehmet254

yatar makinanızın resmini gördüm şiperi  yok ama çok başarılı,bu elmas dişli testereler insan elleri için çok tehlikeli,burada mobilya imalatcıları çarşısı var,inanın çok insanın parmakları yok,elmas bıçaklarla  uğraşmamanızı tavsiye ederim.sağlıcakla kalın,

sonerbicer

Alıntı yapılan: mehmet254 - 17 Mayıs 2014, 01:46:02yatar makinanızın resmini gördüm şiperi  yok ama çok başarılı,bu elmas dişli testereler insan elleri için çok tehlikeli,burada mobilya imalatcıları çarşısı var,inanın çok insanın parmakları yok,elmas bıçaklarla  uğraşmamanızı tavsiye ederim.sağlıcakla kalın,

işte bu  eleştiri veya yorum  senin yaptıgın gibi olursa  eksikleri söyleyip tavsiyelerdede bulunulursa  insana  bir başka  şevk geliyor  daha iyisi için adım atmak kalıyor şimdi ona  ilave edecegim  şey var iki tane bilyeli çekmece rayı alacagım onu da bu daire testerenin üzerine  montaj edecegim ve o raylarada  bir sunta onuda  kızak gibi kullanacagım kesecegim malzemeyi bu kızagın üzerine  yatırıp ölçüsüne göre ayarladıkdan  sonra  işkence ile sıkıştırıp kızagı iteklemek kalacak hepsi bu  tehlike  yok sıfır  siperlik konusunda  iyi uyandırdın  hurdacılardan bir tane büyük taşlama makinaların siperliğini alıp  onuda  montaj ettikden sonra işlem tamam galiba   daha  evvel elektirikli süpürge makinası motorundan yapmıştım ve  o çok  çok seri ve  hızlı oldugu için kullanamadım  bu normal hızı  bana göre  daha kullanışlı  en azından el testeresi ile   kesmekten daha  iyi 
[mergedate]1400309207[/mergedate]
Alıntı yapılan: mehmet254 - 17 Mayıs 2014, 01:46:02yatar makinanızın resmini gördüm şiperi  yok ama çok başarılı,bu elmas dişli testereler insan elleri için çok tehlikeli,burada mobilya imalatcıları çarşısı var,inanın çok insanın parmakları yok,elmas bıçaklarla  uğraşmamanızı tavsiye ederim.sağlıcakla kalın,

mehmet 254 sana  bir sorum olacak bilirsin bu  taşlama makinalarında  soft starter diye bir şey var  makinayı çalışıtırınca yavaş yavaş hızlanıyor hani
o parçadan bu matkaba takmak istiyorum  nasıl baglayacagım bilmiyorum  elimde  şu an  taşlama  yok söküp bakıp fikir edineyim

Flatron

@sonerbicer
 Burada Proxxon marka kaliteli bir testerenin özellikleri ve aparatları izah ediliyor .Belki benzer özellikler ekleyebilir veya 2.el benzer bir makina alabilirsiniz.
Ama kesinlikle o el koruma aparatını ekleyin/satın alın .Hatta kesme sırasında koruma gözlüğüde kullanın

Kolay gelsin.

http://www.youtube.com/watch?v=wBFda1xsxjE#ws

sonerbicer

degerli arkadaşım flatron  teşekür ederim uyarın ikazın için benim normalinde  skıl 5140 daire testerem var  zaten bu matkaptan olanı internetde gördüm ve  öylesine yaptım çok iyi sabitledim ben bununla ince  milimerik kesimler yapmıyorum sırf zaman geçirmek bişeyler denemek için  ben emekli bir adamım evde  oturuyorum kahve hayatım vs  filan yok balkona  kendimce  sistem kurdum  orada herşeyi deniyor yapıyorum
hurda meraklısıyım  tüm hurdacıları dolaşırım  kafama yatan şeyleri alır  tamir eder  veya  başka bişeyler  yaparım yapamazsamda  yine  aynı hurdacıya  götürür  başka  malzeme vs  alırım  ben de  o matkapdan 4 tane daha var  en kötüsü olan bu idi jakima  marka bunuda  böyle  degerlendireyim dedim  2 tane su borusu  kelepçesi  ahşap çakma somun   daire testere  aparatı  vs  toplamında  bana  maliyeti  10 tl yi bulmadı  dikkat edersen tezgahda   çekmeceli bi sandıkdı   çekmecelerini çıkardım ve kullanıyorum  inan bana  o proksonlara  filan gerek yok
kelepçelerle  öyle  sabitledimki  sökmeye  çalıştım sökülmüyor bir kaç kere ters  yönde çalıştırdım  testere yi sabitleyen vida  öyle  sıkışmışki  sökemedim ona siperlik de  ilave  ettimmi  on numara  daire testerem olur  saol

Flatron

Alıntı yapılan: sonerbicer - 17 Mayıs 2014, 13:05:44hurda meraklısıyım  tüm hurdacıları dolaşırım  kafama yatan şeyleri alır  tamir eder  veya  başka bişeyler  yaparım yapamazsamda  yine  aynı hurdacıya  götürür  başka  malzeme vs  alırım
@sonerbicer
Bende aynı sizin gibi emekliyim.Görme engelliler için cihazlar yapıyorum.Hurdacıları dolaşmayı bende çok severim.Bazen öyle ilginç parçalar çıkıyor ki insan şaşırıyor.

Kolay gelsin

sonerbicer

Alıntı yapılan: Flatron - 17 Mayıs 2014, 13:43:48@sonerbicer
Bende aynı sizin gibi emekliyim.Görme engelliler için cihazlar yapıyorum.Hurdacıları dolaşmayı bende çok severim.Bazen öyle ilginç parçalar çıkıyor ki insan şaşırıyor.

Kolay gelsin

aynen öyle pazar günleri  samandırada bir yere pazar kuruluyormuş bulamıyorum orayı  ama önceden kartala kuruluyordu  orada annemden yadigar kalan  bir  dikiş makinası zenith marka  kızkardeşim kulanıyordu arızalanmıştı  aynısını o pazarda  bulup parçasını değiştirmiştim  süper bir pazar  yok yok isanbuldaysan belki biliyorsundur banada  tarif edersin sevinirim

Flatron

Ben Ankarada yım.Ama istanbullu arkadaşlardan bilen çıkar sanırım.

Mr_YAMYAM

Forumda emekliler çokmuş ;D
Soner İstanbula gelirsem ortaköyde bi kumpir ısmarlarsın değilmi? :P
Belki de karaköyü gezeriz

sonerbicer

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 17 Mayıs 2014, 15:54:26Forumda emekliler çokmuş ;D
Soner İstanbula gelirsem ortaköyde bi kumpir ısmarlarsın değilmi? :P
Belki de karaköyü gezeriz

başımla gözüm üstüne  mr yamyam ne demek  kumpir   nedir  ?  alışıksan  rakı bile yutarız  kadıköyde

Mr_YAMYAM

Rakı yutulmaz cahal arkadaş ;D
Oturulup efendi efendi içilir ;)
Çok alışık olmasam da BOĞMA denilen mereti gayet iyi bilirim :P Az boğulmadım zamanında :)
İstanbulda benim mekan, genellikle Beşiktaştır. Gelince Beşiktaşta eğleşiyorum genelde.

sonerbicer

ben yutmak diyorum çünki öyle güzel su içilmez  yutulur.)) beşiktaş güzel semt severim ben kartalda oturuyorum   beşiktaş bana  uzak kalıyor  gitmeye üşeniyorum mecbur kalırsam  işim geregi başkasını yolluyorum sen nerelisin yamyam

seron

soner abicim, zaten sana söylemişler. mesele sadece parmağı kesmek değil. sperliğin olmaması göze-başa parça da çığmasına neden olabilir. ayrıca Allah muhafaza açıkken ayağın takılır, başın döner falan üstüne düşersin, çoluk çocuk falan olur, testere filmine döner olay. muhakkak muhafaza uydurmalısın. bir acil durum stop düğmesi de uydur.
kazanın nereden geleceği belli olmaz. Türk mantığıyla hareket etmeyelim. ustaların demek istediği bu.

kolay gelsin.
[mergedate]1400336109[/mergedate]
@flatron görme engelliler için cihaz? ben de tasrlıyorum daha doğrusu hayal ediyorum ama işin içine picle girmek zorunda ve ben de o yok. güçlerimizi birleştirelim mi?

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: sonerbicer - 17 Mayıs 2014, 16:41:16ben yutmak diyorum çünki öyle güzel su içilmez  yutulur.)) beşiktaş güzel semt severim ben kartalda oturuyorum   beşiktaş bana  uzak kalıyor  gitmeye üşeniyorum mecbur kalırsam  işim geregi başkasını yolluyorum sen nerelisin yamyam
Ben Angaralıyım. Angara'da oturuyorum. Beşiktaşta akrabalarım var arada bir uğruyorum.

sonerbicer

vay bende 4 sene angaralı oldum eski hanım angara incekdendi  bende  balgat yüzyılda oturdum 4 sene  angaranın içini pek bilmem ama  çok severim
 altunbilekler marketlerinin ana deposu  var kazanda orada çalıştım  işten eve  evden işe gidip geldim,  ulus, kızılay , sakarya caddesi  incek  bildiğim yerler her yıl bir mazeret uydurur gelirim angaraya 
günü birlik gezer  yer içer  gece dönerim  asıl sen bana  ben angaraya gelince  bir  incek turu yaptır  orada şişkonun yeri diye biryer vardı  hala duruyorsa orada bir rakı içelim yad edeyim maziyi sözüm vardı kendi kendime  emekli olunca  yerleşecegim ankaraya  diye  ama  olmayınca olmuyor şartlar
askerliği orda yaptım gençlik dönemlerimde  5 kız  arkadaşım olduysa  4 ü ankaralı idi ankaranın bende tarifsiz güzel anıları  var bedirhan gökçe nin hey gidi ankara hey  ve cebeci tren istasyonu  şiirlerini dinler  dinler  hüzünlenirim hüzünlendikce  içer  içtikce ankarayı özlerim  özledikce  sebepli sebepsiz atlarım otobuse gelirim ankaraya  binerim ulustan minübüse  bir  incek e gider oraları  görür  sonraki minübüsle  dönerim kızılaya çıkar   içer içer  içlenirim  hey gidi ankara  hey

Mr_YAMYAM

İncek için söz veremem ama gelirsen sakaryada ecik çekiştirebiliriz.

sonerbicer

gelirim ben  dedim ya  saebepli sebepsiz  çıkar gelirim ben ankaraya  birde  bakmışsın   sakaryadan sana mesaj atarım bura aracılıgı ile  bak şurdayım  filan diye

pwm.c

_/\/\/\_ -[ı- -ı>|- -|ı|ı|ı- -ı< -||- -l[]l-

sonerbicer

serkan_48

Ah şu youtube bende bi açılsa... :( :( :( halimiz içler acısı acınası.. yazık yaaa offf

sonerbicer

açılmıyormu kardeş

dns  ayarlarından  bu dns  ayarlarını kullanarak gir  mutlaka  açılacaktır
173 . 230. 156. 28
 23   226. 230 .72   bu  numaraları  kullan  ne youtubu tanır  ne twitiri  twit yasaklı iken bile  son sürat devamdı

Mr_YAMYAM

Yuu tub bende de açılmıyo.
DNS ayarlarını değiştirmek te istemiyom.

sonerbicer

Mr_YAMYAM

Statik Domain istiyorum aslında. Bu yüzden başka bir operatör ile bağlanıyorum.

sonerbicer

Mr_YAMYAM

Yok bee nerde site ;D
Sadece çok severek oynadığım NFS PORSCHE 2000 oyununu edindiğim ve edineceğim arkadaşlarla baara çııra online olarak oynamak istiyorum :D

sonerbicer

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın