Jack kablo bağlantı sorunu

Başlatan berkant967, 29 Mart 2014, 13:43:19

berkant967

Merhaba arkadaşlar 2 ucuda jack olan kablolu bi jack kablosu aldım kestim içinden şu renkler çıktı

Yeşil-Kırmızı-Beyaz bunların hangisi şase hangisi left rigft bilmiyorum yardımcı olurmusunuz.

Bilmemek Ayıp Değil!!Öğrenmemek Ayıptır!!

Mr_YAMYAM

Bazı standartları bilmeden böyle durumlarda sonuca ulaşılamaz.
SES İLETİMİNDE:
Kırmızı R kanal.
Beyaz L kanal. Alternatif renk siyahtır. Siyah aynı zamanda ground temsil eder.
Yeşil ground.
VOLTAJ İLETİMİNDE:
Kırmızı + polarite
Yeşil - polarite. Data verilerinde TX
Beyaz veya siyah GROUND: Beyaz veya yeşil renk olmayıp veya olsa da SİYAH varsa ground bağlantısında öncelik siyah olacaktır. Bu durumda yeşil - polariteyi temsil edecektir. Data bağlantılarında yeşil RX temsil eder.

berkant967

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 29 Mart 2014, 14:07:16Bazı standartları bilmeden böyle durumlarda sonuca ulaşılamaz.
SES İLETİMİNDE:
Kırmızı R kanal.
Beyaz L kanal. Alternatif renk siyahtır. Siyah aynı zamanda ground temsil eder.
Yeşil ground.
VOLTAJ İLETİMİNDE:
Kırmızı + polarite
Yeşil - polarite. Data verilerinde TX
Beyaz veya siyah GROUND: Beyaz veya yeşil renk olmayıp veya olsa da SİYAH varsa ground bağlantısında öncelik siyah olacaktır. Bu durumda yeşil - polariteyi temsil edecektir. Data bağlantılarında yeşil RX temsil eder.

Ben Ses iletimi diyorum :D

Adnancoskun

madem ki ses iletimi, deneyerek de bulursun,,, bir sıkıntı olmaz...
Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin.

berkant967

Adnancoskun

berkant967

Alıntı yapılan: Adnancoskun - 29 Mart 2014, 15:53:09o zaman her bir kablonun ucuna 470 ohm bağla,,, yanmaz

Şimdi Elektroinkçiye mi gidicem :D Uzun iş

ApoAtes

eğer istediğin konuda verilen yardım yollarını denemeye üşeneceksen bu konuyu neden açtığını açıklar mısın bize kardeş

seron

ohoooo sen de herşeyi bedavaya getirmeye çalışıyorsun birader ben mi göndereyim dirençleri? ;D

çıkışı yakmazsın korkma ama iyi bir ses kulağın olmalı yanlış bağladığında sesteki tuhaflığı anlayabilmeslisin. ben daha önce bu tip deneyler yapmıştım oto teybi ile. uzun sureli olmamak şartıyla yanlış bağlayıp sesi tet et sesin gelmnesi değil, ayarlardan sağ sol yapınca gezmesi gerekli. değilse yanlıştır.

berkant967

Alıntı yapılan: ApoAtes - 29 Mart 2014, 16:15:39eğer istediğin konuda verilen yardım yollarını denemeye üşeneceksen bu konuyu neden açtığını açıklar mısın bize kardeş

Elektronikçi oturduğum yere çok uzak yakın yerlerde de elektronikçi yokk

Adnancoskun

Alıntı yapılan: ApoAtes - 29 Mart 2014, 16:15:39eğer istediğin konuda verilen yardım yollarını denemeye üşeneceksen bu konuyu neden açtığını açıklar mısın bize kardeş

boş ver.... biz çözüm yolu söyledik.....

ApoAtes

Alıntı yapılan: Adnancoskun - 29 Mart 2014, 16:21:54boş ver.... biz çözüm yolu söyledik.....

Adnan hocam haklısınız fakat her konuda böyle muhabbet geçiyor yani.

Alıntı yapılan: berkant967 - 29 Mart 2014, 16:17:27Elektronikçi oturduğum yere çok uzak yakın yerlerde de elektronikçi yokk
Tamam hadi elektronikçi uzak. illaki elinde dirençler vardır. Elektronik öğrencisi değil misin sen ? Elinde olması gerek okul dolayısıyla. Yakın değerde olanlardan kullanabileceğini düşünüyorum yanlışım varsa @Adnancoskun hocama rica ederim düzeltsin yanlışımı.

berkant967

Alıntı yapılan: Adnancoskun - 29 Mart 2014, 16:21:54boş ver.... biz çözüm yolu söyledik.....

Sizin Bana gareziniz mi? var toplanmışsınız birnirnizi savunuyosunuz?

ApoAtes

Alıntı yapılan: berkant967 - 29 Mart 2014, 16:25:38Sizin Bana gareziniz mi? var toplanmışsınız birnirnizi savunuyosunuz?
Çocuk gibi tribe girme. Kimsenin sana garezi yok, sana verilen önerilere cevap verme şeklin yanlış.
Örnek ;
Alıntı yapılan: berkant967 - 29 Mart 2014, 16:05:57Şimdi Elektroinkçiye mi gidicem :D Uzun iş
Sana herkes elinden geldiği kadar yardım etmeye çalışıyor, bende bu foruma yardım almak amaçlı katıldım ve gayette memnunum kimse bilgi saklamıyor, elinden geldiği kadar yardım ediyor. Ama istediğimiz yardımı uygulamamız gerek değil mi? Üşenmemek gerek. Benimde evim ile elektronik devre elemanları satan dükkan arasında 3-3,5km yol var. Ama eğer açık olduğu gün ve saatse en azından üşenmeden gidip alıyorum. Sende elinden geleni yapmalısın bence.

Adnancoskun

Alıntı yapılan: berkant967 - 29 Mart 2014, 16:25:38Sizin Bana gareziniz mi? var toplanmışsınız birnirnizi savunuyosunuz?
evet ya,,, gerçekten seni tanıyoruz ve garezimiz de var.... Eğer bukadar yazılandan bunu anladınsa denilecek birşey de yok....
Bu arada bu forumda yazı yazan hiç kimsenin birbaşkasının savunmasına ihtiyacı da yoktur.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın