Panelmeter bağlantısı

Başlatan basriacar, 05 Şubat 2010, 00:07:59

basriacar

Arkadaşlar,bugün PM438 panelmeter aldım ve broşüründe 200 mv giriş hassasiyeti olduğunu yzıyor.Ancak ben bunu yapmış olduğum solar şarj cihazının çıkışında hem voltmetre hemde Amper ölçer olarak kullanmak istiyorum.Gerekli bağlantı modifiyelerini içten mi yoksa dışardan dirençlerle mi yapacağım.Bu konuda yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum,Saygılar.
ACARKAPTAN

Flatron

Merhaba
Bu Panellerden bende kullanmıştım.Panelin arkasındaki smd dirençleri(soldaki P1,P2P3) ve sağ alltaki RB ve RA dirençlerin kombinasyonlarıyla ayarlanıyor

sol alttaki 3 direncin isimleri:
P1
P2
P3
sağ altaki
RB(Fotograftaki 10MOhm bağlı uç)
RA (Fotoğrafta kısaDevre)
kabul edildiğinde

Ölçebileceği Max Voltaj :            Dirençler               :           Desimal Point * :

200mV                               RA=0 Ohm                                       P3 KısaDevre
                                                             RB=10 MOhm
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                     2 Volt                                 RA=9 MOhm                                  P1 kısadevre
                                                                RB=1MOhm
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                  20 Volt                                  RA=9,9MOhm                               P2 KısaDevre
                                                               RB=100 KOhm       
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                  200 Volt                                 RA=9,99 MOhm                         P3 Kısadevre
                                                                RB=10 KOhm
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                1000  Volt                                RA=9,999Mohm                            --(Açık devre)
                                                                RB=1KOhm

* RA VE RB 1/2 Watt metal film dirençler olmalı diyor

En doğru voltaj ve akım okumalarında tabiki mümkün mertebe olması gereken dirençleri bağlamaya çalışın

Kolay Gelsin

Flatron

Dandik tablo için kusura bakmayın artık  :) Demin 3-5 dakika bu araç kutularında tablo butonu aradım bulamadım meğer varmış   ama bunuda eklemek için html bilmek lazım sanırım ;D

basriacar

yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum,sağlıcakla kalın.
ACARKAPTAN

Flatron

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın