Eeprom programlayıcı tehmin.

Başlatan GÖNANELEKTRONİK, 28 Ocak 2010, 12:03:58

GÖNANELEKTRONİK

selamun aleyküm. televizyon eeprom programlayıcı arıyoruz nasıl tehmin edebiliriz simdiden teşekkür ediyorum sitedeki geniş bilgiler ve geniş anlatımlar için teşekkür ediyorum.

GÖNANELEKTRONİK

ustam bana yükleme cihazı da lazım onu nerden alabiliriz. sizde varmıdır acaba. şimdiden teşekkür ediyorum

gevv

GÖNANELEKTRONİK

teşekkür ederim ustam  yardımların için. birde eeprom kopyalama cihazı lazım onuda nerden tehmin edebiliriz satın almak için denizelektronikte yok şimdiden teşekkür ederim saolun var olun. Çalışmalarınız için.

gevv

Kopyalama işlemini satın  alacağınız ürün ile yapabilirsiniz dolu eepromun  içindeki  yazılımı okutup  bilgisayarınıza  kaydedeceksiniz  sonra  boş eeprom  takıp kaydettiğiniz  yazılımı  yükleyeceksiniz  zaten bu şekilde  eeprom  yazılım  arşivi  oluşuyor :) 

atlatma

sayın gevv
ben basit ucuz pıc programmer devre şemalarından zıf soket olmayanını yapmak istiyorum ama bulunduğum şehirde 1k5 direnç 1k8 direnç yok ne yapabilirim. cevaplarınızı bekliyorum. ayrıca yeşil ve sarı led yok. mavi kırmızı beyaz kullanabilirmiyim. selamlar

gevv

Alıntı yapılan: atlatma - 28 Ocak 2011, 11:51:32sayın gevv
ben basit ucuz pıc programmer devre şemalarından zıf soket olmayanını yapmak istiyorum ama bulunduğum şehirde 1k5 direnç 1k8 direnç yok ne yapabilirim. cevaplarınızı bekliyorum. ayrıca yeşil ve sarı led yok. mavi kırmızı beyaz kullanabilirmiyim. selamlar

dirençleri seri paralel bağlayarak gerekli değerleri kendiniz ayarlayabilirsiniz 

örneğin 1.5k için ikitane 3.2k  paralel bağlarsanız 1.6k  küsür olur  bu değerde kurtarır  ya da   iki adet 750ohm direnci seri bağlarsınız 1.5k eder

olmadı 2.2k, 2.7k,4.7k, 10k vb  trimpot alırsınız istediğiniz değere ayarlar kullanırsınız

led olarak hepsini kırmızı kullanırsınız

iyi çalışmalar

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın