Bu Devre Ne İşe Yarar

Başlatan nemax, 28 Ocak 2010, 00:21:24

nemax

Arkadaşlar yukarıdaki resimlerde görünen devreyi tv verici devresi diye aldım.fakat devrede transistörler 2 adet sökülmüş.2n1613 ve bc140 transistör göndermiş aldığım mahluk.şimdi bu devre gerçekte ne devresi ,transistörler nasıl bağlancak ve doğru transistörlermi,besleme ve girişler nerden olacak.yardımcı olabilirmisiniz.teşekkürler

gevv

resimler çok küçük seçilmiyor  ama  belirttğiniz yerde aşağıdakiler gibi yüksek frekanslı transistörler olabilir  zaten aldığınızkişi çalışmayan eksik elemanlı devre gönderdiyse çalışma olasılığıda çok düşük olur

nemax

Evet haklısınız resimler çok net değil webcam ile çektim.işin  garip yanı mahluk şaşırtmak için yapmış olmalıki dört tarafada lehim yapmış 2 transistörden başka
eksik parça görünmüyor girişler eksik herhalde anten ,besleme gibi

galove

TV vericisi değil bu. bildiğin kutu içinde de saçmasapan şeyler var.

nemax

demek ne kadar çok copy-pasteci olduğumuz burdan anlaşılıyor. i.....n  biri bu devreyi tv verici diye satmıştı.adı üstünde işte.başka ne beklenir.bir mok bilmeyen bu t....p gibi kendini elektronikçi diye tanıtan bir sürü çapulcu var.bunlara dikkat diyorum.ve bu devre hakkında hala yorum bekliyorum.

gevv

Daha fazla  bir  şey  beklemeyin :)  zaten bu tip yüksek frekans devreleri çalışsada  zordur  yani %100  çalışan  bir  devreyi  yapsanız kullandığınız  malzemenin  toleransı, bobinlerin aralığı vb.  bile  çok  fark  edebilir devrenin  çalışmasına  engel  olabilir

satın  aldığınız  devrenin  parçalarını,  kutusunu  değerlendirmeye  bakın 

ya da  devrenin   şemasını  çıkartın  alt üst  net  resimlerini  gönderin

iyi çalışmalar

nemax

ilginiz için teşekkür ederim çalışan bir devre şeması varsa önerebilirmisiniz

gevv

http://www.amatortv.com/  sitesinde (sayfanın ortalarında 23cm PA bölümü) 2w  gücünde pcb  çizimi  olan basit bir devre var alternatif olarak ek dosya  ekledim.

Ayrıca  değişik bir yöntem daha var çok eskiden avaralar.tk  sitesinde paylaşılmıştı

Alıntı YapArkadaşlar 100 YTL\'ye halledebileceğiniz güçlü bir tv vericisi yapmak isterseniz buyrun

Malzeme Olarak Aşağıdakileri Temin Edin ...
1- Receiver yada UHF Tuner
2- NU 25 Anten Yükselticisi
3- Neta yada Başka Kullanabileceğiniz Anten Santrali (Ben Neta Kullandım O Kaliteli)
4- UHF Anten

Şimdide Bağlantıya Geçelim

Arkadaşlar Receiverınızın arka tarafında bir UHF frekansından yayın izleyebilmeniz için bir çıkış vardır. UHF Outputtan bir kablo çıkarıp NU25 Anten Santraline bağlayacağız. Fakat önce Receiverınızdan TVlerin yayın yapmadığı bir frekans seçin. Bu işlemi yapınki yayınınız izleyiciye problemsiz ve kimseyi rahatsız etmeyecek şekilde olsun...

ÖRN : Uhf 36. Frekansını Seçtim şimdi işlemlere geçiyorum

Şekil1

Bu Bağlantı çıkışını aldıktan sonra NU25 Anten Santralinizin Uhf 21-69 Yazan Kısmına girin. Böylece yayın yaptıgınız frekans NU25\'te güç kazanacaktır.

Şekil2

Bu işlemide yaptıktan sonra NU25 Anten Yükselticinizden çıkan \"GÜÇ KAYNAĞINA\" kısmından gelen kabloyu Neta (Yada Başka Kullandığınız) Anten Santralinizin 1.kısmına girin.

Not : Güç fazla gelirse yani yayında kırılmalar olursa NU25 Anten santralinin güç ayarını kısarak bu problemi çözebilirsiniz...

Şekil3

\"Output\" Denilen Kısmı Antene Gönderin ve İstediğiniz bölgeye çevirdiğiniz andan itibaren başda belirlediğimiz frekanstan yayına başlayabilirsiniz. Fakat Bazı uyarılarda bulunmakta isterim Türkiye\'de İzinsiz Tv yayın yapmak ve aktarmak yasaktır. Aksi takdirde 3-6 yıl arasında Hapis cezası bulunmaktadır bilginiz olsun...Fakat bunu farklı amaçlarla kullanmak istiyorsanız kullanabilirsiniz.

nemax

çok teşekkür ederim elimde receiver tuner vardı bir adet onu bulup işe öyle başlayabilirim belki.takıldığım yerlerde tekrar yazarım .teşekkürler

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın