spms power supply ( 24 volt 5 amper )modifiye ?

Başlatan serkan_48, 09 Aralık 2013, 21:23:40

kifvet

@haylaz
ooo tamam süper:)
yalnız ben şu an devre şemasını çözmeye çalışıyorum:)bu arkadaşın üzerinde seri numarası isim kod gibi birşey var mı azıcık devre şemasını bi arasak:)

haylaz

Paylaşabilirim tabi:-) :-) 
[mergedate]1426633380[/mergedate]
S-350-R6
[mergedate]1426633448[/mergedate]
FL7001

erg123

kifvet

@haylaz
S-350-R6 yazınca bir sürü araba resmi çıktı yanlış birşey vermiş olmayasın :))))
[mergedate]1426633630[/mergedate]
@erg123
bekliyoruz:)

haylaz

S-350-12
[mergedate]1426633658[/mergedate]
Yok dogru bende baktim 12 yazana bakin:-)

erg123

bu benim smps m di 12v lük başka forumda arıza için paylaşmıştım bir arkadaş şöyle bir şema paylaştı

kifvet

@erg123
bu şema atx power supplye ait hatta sayın gevv in yaptığı 0-30v 0-10a olan devre:)

erg123

Bilmiyordum ama  bu benim smps ile aynı bana atan arkadaş renkli kalemle çizdi

kifvet

@haylaz
şu mavi trimpotun olduğu yeri yakından çeker misin devre yolunu ayırt edemiyorum her yeri yemyeşil kartın:))

kifvet

@haylaz
birde kontrol katının olduğu yerden çekmenizi istesem hem devre yolunu hep elemanları:)

haylaz

erg123

haylaz ustam akım ayarı volt ayarı olur sen lg g2 yi konuştur kifvet ustanın dediğini yap merak ettim sonucu

kifvet

açıkçası devre şemasını çıkarana kadar birşey yapamayız ama şimdilik voltaj ile bir oynayalim:)aslında bu güzel bir güç kaynağı bunun yerine başka bir güç kaynağı üzerinde oynama yapsanız?neden bu güç kaynağını seçtiniz bu iş için:)

haylaz

Yüksek çözünürlükde yükliycemde megabayt snırı var:-)
[mergedate]1426634997[/mergedate]
Elimde bu var:-)

erg123

bu bile yeter tam çin işi %1 toleranslı dirençler en sevdiğimden çinliler biliyor işi

haylaz

Cinden direnç sipariş ettim bana bilw yapıştırdılar %1 toleranslı direnci:-)
[mergedate]1426635189[/mergedate]
Aslında elimde nüve var erl ei kart dizilebilirmi

erg123

en güzeli ustam türkiyede %1 %5 toleranslı dirençer arasında fiyat farkı varken çide %5 toleranslı direnç zor ama %1 liler 5 bant okuması zor ya

haylaz

kifvet

haylaz

Yok bilgisayar güc kaynaklarından çıkan parçalar nüve trafo vs
[mergedate]1426635537[/mergedate]
Bütük kart yok ama birleştirilirse bikaç kart çıkar:-)

kifvet

@haylaz
yani elektronik bilginiz hakkında bilgim olmadığı için şu diyemiyorum:)
[mergedate]1426635665[/mergedate]
@haylaz

şu resimde trafo dibinde yeşil kondansatörler var onları kaldırıp çekebilir misiniz sanki altında bi parça var:)

haylaz

Eh işte diyelim :-)  kendi çapımızda
[mergedate]1426635774[/mergedate]

kifvet

@haylaz
aslında bu güç kaynağı bence güzel bozmaya gerek yok derim:)
bunun yerine eski bilgisayar güç kaynakları acemiliği atmak için daha iyi olacaktır:)
siz bu işi hobi olarak mı yapıyorsunuz yoksa öğrenci misiniz:)

erg123

valla abi bana sorarsan tv tamiratı cihaz tamiratından bıktım dükkandan ayrıldım evde kendi çapımızda uğraşıyorum :D :D

haylaz

Hobi olarak ugraşıyorum
[mergedate]1426636212[/mergedate]
Kart dizemezmiyim peki

kifvet

erg123

ustam tv ve uydu cihazında transistör değiştir kondansatör değiştir gibi basit işlerle uğraşıyoruz ha zor olan kısımlar da var entegre değiştirmek gibi 83 bacak lı hemen hemen hergün aynı şeyler sıkıldım biraz anfi güç kaynağı radar tamiratı isterdim

kifvet

@haylaz
aslında dizilebilir:)şu an evam ettirdiğim bir konu var atx modifiye diye onu takip ederseniz bilgi edinebilirsiniz ama smps derin bir konudur hemen çıkamıyoruz konunun içinden o yüzden uzun bir süreç gerekli:)
ama siz derseniz ki bana sadece güç kaynağı olsun yeter diye hazır bir sürü smps şeması var bunlardan birini direkt yapabilirsiniz:)

erg123

haylaz

kifvet

@erg123
anladım tabi aslında hobi olarak uğraşmak daha güzel elektronikle:)
[mergedate]1426636527[/mergedate]
Alıntı yapılan: haylaz - 18 Mart 2015, 01:55:12Aynen 50 bin tane uydu lehimliyinde benimgibi :-)
uydu mu :)

erg123

hobi değilde meslek olsa şöyle 90 lı yıllar falan iyi para vardı 2000 li seneler de elektronikte para zor bitti artık teknoloji sayesinde

haylaz

erg123

haylaz

haylaz

Alıntı yapılan: erg123 - 18 Mart 2015, 01:57:01hobi değilde meslek olsa şöyle 90 lı yıllar falan iyi para vardı 2000 li seneler de elektronikte para zor bitti artık teknoloji sayesinde
Devir kullan at devri oldu

kifvet

@haylaz

bu elemanların değerleri nelerdir:)

[mergedate]1426637269[/mergedate]
Alıntı yapılan: erg123 - 18 Mart 2015, 01:55:03atx modifiye  konusunu bayadır takip ediyorum maşallahınız var
yok ustam ya sizde kendi çapımızda takılıyoruz:)
[mergedate]1426637492[/mergedate]
Alıntı yapılan: haylaz - 18 Mart 2015, 01:57:10Tamam siz daha iyisini bilirsiniz:-)
bunu bana mı demiştiniz devre şemasını çözecem derken görmedim de:)

haylaz

Tirimpotu ölçtüm316.5
Trimpotun yanındaki 2kohm
Yeşil kondastörde 2a222j yaziyo
Sarı kondastör 100nf
Sarıkondastörün yanindakini cözemedim
Diger yanindaki 150Ohm
[mergedate]1426638126[/mergedate]
Evet
[mergedate]1426638165[/mergedate]

kifvet

@haylaz
trimpot üzerinde bir sayı olmalı ona bakabilir misiniz:)
sarı kondansatörün yanında 2 direnç var onların değeri ve trimpot yanında 2 direnç var onların değeri lazım:)
ve aklınızda bulunsun eleman okurken daima üzerindeki yazılardan renklerden bulmaya çalışın değerlerini:)

haylaz

kifvet

@haylaz
trimpotun değeri 1k görüldüğü üzere.hesabı şöyledir ilk iki rakam sayı olarak kabul edilir sondaki sayı on üzeri olarak ilk iki rakamlı sayı ile çarpılır.
10x(10üzeri2)

haylaz

Pek hesaptan anlamiyom ölçüyorum genellikle söküp ölçmek gerekiyo dogru ölçmek icin

kifvet

kifvet

haylaz

Malzeme sıkıntı degil siz ne gerekiyosa onu söyleyin karışık biraz olmadı alırım

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın