0-99 ileri geri sayıcı devresi yapacağım ?

Başlatan DUHAN, 03 Aralık 2013, 23:54:17

DUHAN

s.a arkadaşlar  bitirme ödevi olarak 0-99 ileri geri sayıcı devresi yapacam devreyi zamanında bir abimiz çizmişti ama bazı aksalklıklar olmuştu şimdi tekrar yapacam rica etsem devrede eksik bişey var mı birisi kontrol ederse sevinirim kimse yardım etmiyor ..  :\'( 

http://www.dosya.tc/server20/j3R1uS/0-99say_c_devre_pcb.rar.html

Yusuf usta

sevgili kardeşim forumda isis şema çizimi, ares proteus çizimi olan   denenmiş çalıştırılmış konuşulmuş devre bu ekteki. Çizimini bir arkadaş için ben yapmıştım...

neyini soruyorsun ki ilgili konuda yazıldı çizildi konuşuldu, yeniden ayrı konu açıp neyi soruyorsun?

ares çizimde yanılmıyorsam iki direnç bağlantısı değişiyordu. ekteki çizimde doğrusu var.
Mühendislik Diplomayla olmaz. İnsanı adam eden, bilgi değil görgüdür.

DUHAN

tamam hatırladım sizi Yusuf usta bu devreyi  benim için siz çizmiştiniz.  aslında size soracaktım msn den ama irtibatı kparınca mecbur kaldım burda konu açmaya + birde sizin dedğiniz gibi direnç bağlantısı ile ilgili sorun vardı ben devreyi son haliyle yapmama rağmen çalışmadı o yüzden tekrar soruyorum kusura bakmayın ....  :( 

pwm.c

15. ve 16. pine bağlı 10k dirençleri 1k yada 330 ohm yap devre çalışır.

_/\/\/\_ -[ı- -ı>|- -|ı|ı|ı- -ı< -||- -l[]l-

DUHAN

Alıntı yapılan: pwm.c - 04 Aralık 2013, 14:54:3315. ve 16. pine bağlı 10k dirençleri 1k yada 330 ohm yap devre çalışır.

eminmisiniz hocam böyle yaparsak çalışırmı ???

pwm.c

\"çalışmıyor\" derken nasıl çalışmıyor buda önemli.
hiç görüntü yoksa config ayarlarını değiştirmiş olabilirsin yada hex dosyasını yükleyememişindir.
bahsettiğim dirençler pull-down olduğu için büyük kullanılmış. bu durumda butonlar işlemez.
daha da olmassa bozuk eleman vardır yada baskı hatası yapmışındır. devreni görmeden bilemem. şemadaki tek gözlemlediğim hata direnç değerleri idi.
_/\/\/\_ -[ı- -ı>|- -|ı|ı|ı- -ı< -||- -l[]l-

DUHAN

Alıntı yapılan: pwm.c - 04 Aralık 2013, 17:58:30\"çalışmıyor\" derken nasıl çalışmıyor buda önemli.
hiç görüntü yoksa config ayarlarını değiştirmiş olabilirsin yada hex dosyasını yükleyememişindir.
bahsettiğim dirençler pull-down olduğu için büyük kullanılmış. bu durumda butonlar işlemez.
daha da olmassa bozuk eleman vardır yada baskı hatası yapmışındır. devreni görmeden bilemem. şemadaki tek gözlemlediğim hata direnç değerleri idi.

anladım usta.....

Yusuf usta

devre çizili hali ile sorunsuz çalışıyor. kendim de yaptım o devreden. direnç ayaklarının bahsettiğim konumlara değişme sebebi segment yeri yanlış olmuş bu yüzden ayakları değişiyorsun. var sayalım aynı ile bastın bu devreyi, iki direncin bir ucunu ötekinin yerine takıp değişmen yetiyor. başka değişikliğe gerek yok.

hiç çalışmama durumu olmaz. yazılımı atamamışsındır bir hata vardır kontrol et.
Mühendislik Diplomayla olmaz. İnsanı adam eden, bilgi değil görgüdür.

DUHAN

Alıntı yapılan: Yusuf usta - 04 Aralık 2013, 18:41:08devre çizili hali ile sorunsuz çalışıyor. kendim de yaptım o devreden. direnç ayaklarının bahsettiğim konumlara değişme sebebi segment yeri yanlış olmuş bu yüzden ayakları değişiyorsun. var sayalım aynı ile bastın bu devreyi, iki direncin bir ucunu ötekinin yerine takıp değişmen yetiyor. başka değişikliğe gerek yok.

hiç çalışmama durumu olmaz. yazılımı atamamışsındır bir hata vardır kontrol et.

tmm neyse inşallah dediğiniz gibi olur devreyi tekrar bastım inşallah bu sefer sorunsuz çalışır ...

DUHAN

yardımcı olan tüm arkadaşlara teşekkürler ederim .....

abdullahgnl

<Yusuf usta > hocam bu paylaştığınız devrenin isis çizimi var mı  bu hafta teslim etmem gereken ödevim var acil yardımcı olur musunuz

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın