Pot değeri

Başlatan ibrahimdelil, 28 Kasım 2013, 15:17:59

ibrahimdelil

Merhabalar,

Öncelikle acemi olduğumu belirteyim :)

Aracımdaki teybi söküp yerine tablet bağladım ve kulaklık çıkışını amfiye girdim. Herşey fevkalade çalışıyor, fakat ses kontrolü için tabletin üzerindeki butonları kullanmak istemiyorum. Tabletin ses çıkışına bir stereo pot bağlayıp bununla kontrol etmek istiyorum. Takıldığım noktalar ise potun değerinin ne olması gerektiği ve pot dışında ekstra bir elemana ihtiyacım olup olmadığı. Bu konularda yardımcı olabilirseniz sevinirim. (Tablet galaxy tab 3)

Not: bluemavi direnç dorukan vb altını üstüne getirdim fakat bol çeşitli pot şapkası satan yer bulamadım, bildiğiniz site var ise o da çok makbule geçer.

Şimdiden teşekkürler.

t.t

10k-20k civarı pot u seri bağla gitsin 1nolu ayak dan gir 2 den çık  veya potun birinci bacağını şase yap orta bacak hoparlöre son ayak girişe bağla

Mr_YAMYAM

POT\'un değerini belirleyen unsur amplifikatörün giriş direncidir.
Özel bir ampli olmadığına göre standart değer olan 10K ohm luk POT kullanabilirsin.

pwm.c

_/\/\/\_ -[ı- -ı>|- -|ı|ı|ı- -ı< -||- -l[]l-

ibrahimdelil

Teşekkürler arkadaşlar, pot kapağı için önerebileceğiniz bir site ya da yer var mı? Elektro gitarlarda kullanılanlardan takacağım sonunda, görüntü olarak en düzgün onlar görünüyor ama fiyatları manasız yüksek...

Adnancoskun

potun bağlantısına bakınca, sanırım ses kısma işini ters yapacak gibi :)
Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin.

ndemir

şu pot bağlama işini açıklığa kavuştursak çok iyi olur aslında,potu herhangi bir dirençle irtibata geçirmeden direkt ses çıkışına bağlıyor muyuz? elimde tda2006 var ve datasheet deki 12W lık amp yi yapıcam ama bu potu bağlama konusunda kendimi aciz hissediyom arkadaş  :-[  amplifikatörden ses çıkış ucu potun bir ayagına,şaseyi şaseye bağlayıp potun üçüncü ayagınıda hoparlöre mi götürüyoruz,hoparlörün diğer ucunuda yine şaseden alıyoruz doğrumudur ???

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın