Mixer Anfi Bağlantıları hakkında yardım.

Başlatan erg123, 19 Kasım 2013, 01:32:13

erg123

Herkese Hayırlı Geceler
Bu Altındaki Anfi
 

Bu Altakkide Mixer belli oluyor ama yinede diyeyim dedim.
 

Sorum şu neyi nereye bağlıyacam ne yapıcam. İkisini birbirine bağlamak, çift hoparlör takmak istiyorum. çıkışı telefona rca yla bağlıyabilirmiyim. Yardımcı olursanız seviirim.

erg123


Adnancoskun

Alıntı yapılan: erg123 - 19 Kasım 2013, 18:40:38Cevap verseniz yahu yardıma ihtiyacım var
tamam da nasıl cevap verilsin...... sen şu anfinin, mikserin resimlerini daha uzaktan çek, millet görsün özelliği nedir? ondansonrası kolay.... senin bu gösterdiğin resimlerle nasıl olacak bu iş?
anfi ve mikserin, önden ve arkadan net resimleri lazım bence :)
Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin.

erg123

Adnancoskun ustam sağolasında ben burda mixer i chanel kanalından tape 1 tape 2 anfiye bağladım ama anfiyi tele bağlayamadım veya pc ye doğrumu aptım bilmiyorum çevirip resmini çekmeye çalışıcam anfi çok ağır ya sağa sola çevirmem zor ama deniyecem. Bi yardımcı olunda çalıştırayım uzun zamnadır çalışmamımşlar nemli bölgedeyiz rize pazar çürümesinler

serkan_48

Dostum ,

Ana mantığı anlatayım dilim döndüğünce..

ses kaynakları bunlar cd çalar - kaset çalar- radyo - uydu cihazı - v.s. ses kaynaklarının çıkışları miksere girer tüm sesler mikserde toplanır.

Buradan alınan mix edilen ses mikserin çıkışından anfiye taşınır.

Anfi ise bu sesi yükselterek hoparlörlere aktarılır.

Senin resimlerini vermiş olduğun iki adet cihaz var bunlar mikser ve anfidir.  mantıken mikserin çıkışını anfinin girişine bağlamalısınız. ama miksere bir ses kaynağı bağlamalısınız. mikserinizin output çıkışını anfinizin tape 1 yada tape 2 girişine bağlayabilirsiniz. ama bundan ses alabilmeniz için miksere herhangi bir ses kaynağı bağlamalısınız ( örneğin yukarıda yazdığım gibi cd çalar kaset çalar v.b. gibi )

adnancoşkun arkadaşımızında dediği gibi resimleri çoğaltırsanız daha kolay yardımcı oluruz.

kolay gelsin..

erg123

serkan_48 sağolasın ustam dediğinizi yaptım oldu mantığı anladım mantıkla yaptı. Ya içinde 2 trafo var çok ağır koydum oynatamıyorum odamda da yer yok koyamıyorum bir yere sadece anfinin arkası dönük olduğundan arkasını yaptım tek sorunum 2x100w hoparlöre 2x150w 4oh bağladım da birinde  hoparlör daha etkili hareket ediyor ses çıkarıoyor. Transistörlü anfi bu el yapımı anladığım kadarıyla.

serkan_48

Dostum anfi bildiğim kadarı ile el yapımı değil ama baya eski bir model.

sesin hoparlörlerden eşit çıkması lazım. bir sıkıntı var. sıkıntıyı ses kaynağından itibaren hoparlöre kadar takip etmek lazım. bu ara rca kablolardada sorun olabilir mikserdede anfidede hoparlöre giden kablolardada yada hoparlörlerin kendisindede sorun olabilir.

 tek tek kontrol etmek gerekiyor.

kolay gelsin

erg123

Sağolasın ustam bu hoparlör çıkışlarınının soketi farklı o soketi nasıl yapıcam ben. Tek tek bakarım bi yolunu bulurum inş

serkan_48

dediğim gibi eski bir model bu soket. Eğer yapabilirsen yeni soket takmanı tavsiye edeceğim. elektronik malzeme satan yerlere bakmak lazım ama bulmak biraz zor. bende vardı bir yada iki tane ama kim bilir nerede eğer bulursam sana gönderebilirim.


erg123

Sağolasın ustam düşünmen yeterli ya soketin ismini cismini bilsem bulurum diye düşünüyorum. 10-15 binlik ilçede yaşasamda. Yollasan kargoya verdiğin ücretle ben soketlerden 2 tane alırım. Tekrardan teşekürler.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
Resistor Türkçe nasıl yazılır (küçük harf ile yazınız):
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın