Kayan Yazı Pcb yi Bilgisayarım la iletişimini Nasıl Sağlarım?

Başlatan Aydın37, 16 Ekim 2013, 13:13:13

Aydın37

Merhabalar.Benim elimde bir tane kayan yazı pcb var.Enerji verdiğimde çalışıyor.Fakat ben bu yazı değiştirmek istiyorum.Pcb nin arkasında sanırım bilgisayar bağlantısı için yer mevcut ama nasıl yapılacak her hangi bir bilgim yok.Yardımlariniz için şimdiden Teşekkür ederim. Resim olarak da :

t.t

bu iş için rs232 li yani seri port girişli bir pc gerekiyor ekte olan resimde neyi nere bağlayacağın yazıyor  ancak bu iş bunu pc ye bağlamakla bitmiyor sürücü paket program gerekiyor program içerisinden yeni veriyi göndermeniz gerekir veya yazılımsal olarak kartın üreticisine sormak gerekir

Aydın37

Bilgisayarım da com girişim mevcut.Fakat Bu kablo artı birde o programı bulmam lazım.Sanırım biraz zor bu iş.

efes94

Kablo herhangi bir elektronikçiden yada bilgisayar satan bir yerden temin edilebilir.Programı ise  Pcb nin arkasında bir kod numarası varsa kod numarasını yazarak google da    "kod numarası" Rs232 driver diye aratırsan bulabilirsin.

serkan_48

Önemli olan devrenin içindeki yazılım ile nasıl haberleşileceğidir.

Bu bilgide sadece bu devreyi yapanın elindedir. Hangi program ile kaç karakter hangi karakterler nereye yazılacak v.s. ancak bu bilgi ile devrenin çalışması değiştirilebilir.

Tavsiyem devreyi aldığınız / yaptırdığınız yere danışın derim.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın