Müzik seti yüksek sete kendini kapatıyor(kapatmasın istiyorum)

Başlatan ibrahim1661, 15 Ekim 2013, 18:19:24

ibrahim1661

müzik setini pc ye bağlı kullanıyorum. yüksek seste kendini kapatıyor. önce güç kartındandır diye düşündüm. akım sınırlamak için bir parça vardı onu söktüm sonra gerektiği gibi yolları tekrar  birleştirdim ama yine kapanıyor. acaba üstündeki transformatör güç yetiremediğinden mi kapanıyordur  ?

mhoca

Kapanma olayı güç yetmezliğinden olmaz. Sanırım yine bir koruma devresi vardır. İyi çalışmalar.

ibrahim1661

devreden ayrı olarak kablolarla soğutmak için demire bağlı \"pq05rd11\" elemanı var acaba sebep bu olabilir mi?

mhoca

Mr_YAMYAM

Bazı amplifikatörlerde koruma giriş bölgelerinde yapılmaktadır.
Aşırı sinyal girildiğinde KARE DALGA tespiti yapılır. Belli bir gecikme ile çıkış ile orantılanarak değerlendirilir ve gerekiyorsa (sistem zarar görebilecekse) Sistem kapatılır.
Bilgisayardan çıkış sinyalini belli bir miktar düşürerek yeniden deneyiniz.

ibrahim1661

Belli bir sese kadar kapanmıyor . Onun üstüne çıkınca kapanıyor. 8 ohm hoparlör takılı normalde. 2 ohm hoparlör takınca daha da çabuk kapanıyor. Yüksek çözünürlük fotoğraflar çektim birkaç tane inceleyebilir misiniz acaba?

http://yadi.sk/d/JILJeMSrBDirs

bir de gözüme carpan \"b1370 e \" transistörü var. acaba bu mu yapıyor o işi

endorfin

Merhaba. Dusuk dirence daha cok akim cekilir. Bence 2ohm-da 8-ohma gore daha cabuk kapanmasi buna gore ola bilir..
   Iyi calismalar.. :)
 Ekber/Azerbaycan ;)

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın