PIC 16F84 ile VGA

Başlatan mustafa ömer, 13 Eylül 2013, 00:46:33

mustafa ömer

Monitör tamir işleriyle uğraşmaktan ve monitörleri test etmek için pc çalıştırmaktan bıkıp böyle bir devreyi yapma kararı aldım fakat resimdeki parçadan hiçbirşey anlamadım sizce nedir bu ??

t.t

osilatör 4mhz osilatörün 2 ucu pic in osc1 ve osc 2ayaklarına bağlanır ve aynı 2 bacak ayrı ayrı 22pf kondansatör ile - polariteye bağlanır standarttır bu işi içinde yapan 3 ayaklı osilatörlerde var dır 0rta bacak eksi 1 ve 3 osc1ve 2 ye bağlanır

Adnancoskun

Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin.

mustafa ömer

Rezonatörü seramikmi kullanmalıyım yoksa dış kısmı metal (kristal) olanlardan kullansam fark edermi ??

Birde rezonatörün orda şase sembolü var şaseyi nasıl alabilirim ?

mustafa ömer

t.t

Alıntı yapılan: mustafa ömer - 13 Eylül 2013, 15:01:05Rezonatörü seramikmi kullanmalıyım yoksa dış kısmı metal (kristal) olanlardan kullansam fark edermi ??

Birde rezonatörün orda şase sembolü var şaseyi nasıl alabilirim ?

Pic i programlarken xt kristal i sec krisral in 2 bacagini pic in girislerine lehimle lehimlenen ayaklari ayri ayri 22 pf kapasite ile sase ye gonder bukadar kolay gelsin

Adnancoskun

şemayı aldığın yerinlink\'ini verebilirmisin, orada mutlaka açıklaması vardır.

t.t

Alıntı yapılan: Adnancoskun - 13 Eylül 2013, 16:12:49şemayı aldığın yerinlink\'ini verebilirmisin, orada mutlaka açıklaması vardır.

Adnan hocam bu piclerde standart bir yontem klasik kristal bağlama bilindiginden dolayi senada detaya girmemis bundan daha buyuk problemimiz var anasayfada :)

Adnancoskun

Adnancoskun

Alıntı yapılan: t.t - 13 Eylül 2013, 16:22:36Adnan hocam bu piclerde standart bir yontem klasik kristal bağlama bilindiginden dolayi senada detaya girmemis bundan daha buyuk problemimiz var anasayfada :)
ana sayfada problem ne?

t.t

dhan000

Adnancoskun

Alıntı yapılan: t.t - 14 Eylül 2013, 00:54:28benim yazdığım ses yükseltme konusu :)
o iş kolay. bende problem var sanmıştım.

Eğer uzun süreli bir dıııııııııııııııııııııııııııııt sesi yoksa , iki transistörle darlington bağla. yeterlidir.

mustafa ömer

yardımınız ve ilginiz için hepinize teşekkür ederim ama malesef çalışmadı :(
devrede PIC16F84 isteniyor
benim kullandığım ise PIC16F84A-04 acaba bu yüzden olabilirmi

t.t

Alıntı yapılan: mustafa ömer - 30 Ekim 2013, 23:34:24yardımınız ve ilginiz için hepinize teşekkür ederim ama malesef çalışmadı :(
devrede PIC16F84 isteniyor
benim kullandığım ise PIC16F84A-04 acaba bu yüzden olabilirmi

PIC16F84A , PIC16F84 den daha iyi çalışır programlarken PIC16F84A seçmen gerekir yazılımda seçilmiş ise PIC16F84 yazısının sonun A ekle

mustafa ömer

PIC16F84A işlemcisine  uyarlamaya çalıştım ama yapamadım
inc ve asm dosyası var siz yapabilirmisiniz sonuna A ekledim ama bu ikisini nasıl hex yaparım sorun orda
http://s3.dosya.tc/server12/3OQtcH/vga.rar.html

t.t

üsttarafta pic16f84 yazan yerlere a ekle hex çevirmek için microchipin paket programı var mplab ide onu kurunca başlat klasöründe  asmtohex şeklinde birşey idi onu  açıyorsunuz asm yi  seçtikten sonra tekrar o pragramda pic in tipini şeciyorsunuz tamam diyorsunuz çeviriyor bende program yüklü değil şuan

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın